سبد خرید من

حل مشکل دریفت دسته ps5

جزئیات مربوط به مشکل دریفت دسته ps5

گیمرها در همه جا به دنبال کاهش مشکل دریفت کنترلر هستند و در اینجا چند نکته برای جلوگیری از مشکل دریفت دسته ps5 خواهیم گفت.

هیچ چیز بدتر از انجام یک بازی شگفت انگیز و تجربه رانش کنترلر نیست. شاید شما به تازگی صعود به کوه را با لینک به پایان رسانده اید ، و سپس او ناگهان تصمیم می گیرد بدون هیچ دلیلی از صخره ای بپرد.

رانندگی کنترل کننده در حال تبدیل شدن به یک مسئله رایج در بین گیمرها است که به طور فزاینده ای با شخصیت هایی روبرو می شوند که خود حرکت می کنند یا دوربین هایی که زندگی خود را می گیرند.

عجیب است که چگونه رانش اکنون به یک مسئله تبدیل شده است. کنترلرها با گذر نسل های کنسول گران تر می شوند و با این حال ، اگر شما دارای DualSense یا یک جفت Joy-Cons هستید ، به احتمال زیاد بیش از یک بار با دریفت مواجه شده اید. اما نگران نباشید ، برخی کارها وجود دارد که می توانید برای کاهش وضعیت انجام دهید.

همانطور که می دانید دسته های پی اس فایو نیز دچار این مسئله هستند و این مسئله در تولید سری اول رایج است. با حل مشکل دریفت دسته ps5 همراه ما باشید.

  راهنمای خرید ps5 | ps5 دیجیتال بخریم یا استاندارد؟

 

دریفت چیست؟

دریفت دسته ps5 زمانی اتفاق می افتد که PS5 با وجود اینکه پخش کننده به کنترلر دست نمی زند ، حرکت را روی صفحه ثبت می کند. بنابراین ، برای مثال ، ممکن است شخصیت شما در Fortnite حرکت کند ، حتی اگر در واقع به DualSense دست نزنید.

این به دلیل دریفت DualSense است. اساساً سنسورهای جوی استیک داخل پد در حال فرسوده شدن زودرس هستند. آنها به سرعت فرسوده می شوند ، با انگشت شست شما مسدود می شوند و با گذشت زمان می توانند تار شوند.

اگر می خواهید DualSense شما دوام داشته باشد ، این ایده آل نیست. اگر کنترلر جدید پس از چند ماه خراب نشود ، هیچ کس نمی خواهد برای کنترلر دیگر 70 دلار هزینه کند. خوشبختانه چند راهکار برای رفع دریفت DualSense وجود دارد. جهت خرید دسته ps5 کلیک کنید.

مشکل دسته ps5

 

راه حل 1: حساسیت تحریک پذیری آنالوگ را در کنترلر Dualsense خود تنظیم کنید

آستانه ورودی (که به آن منطقه Deadzone نیز می گویند) در اصل ناحیه ای است که در آن چوب شست هیچ حرکتی را ثبت نمی کند. بنابراین ، اگر شما فقط رانش نور را تجربه می کنید ، ممکن است بتوانید آن را به طور کامل ریشه کن کنید. هر چند این رفع فقط برای بازی های خاص کار می کند.

اگر به تنظیمات کنترل کننده در برخی (اما نه در همه) بازی ها سر بزنید ، متوجه خواهید شد که گزینه ای برای تغییر اندازه آستانه ورودی کنترلر وجود دارد. می توانید نمونه ای از این تنظیمات را از Call Of Duty: Black Ops Cold War مشاهده کنید.

بنابراین ، اگر شما با کمی حرکت DualSense به راست ، در چوب انگشت شست راست مواجه هستید ، می توانید اندازه/آستانه ورودی آن چوب را افزایش دهید. این بدان معناست که کنترل کننده حرکت را تا زمانی که چوب را از آستانه خود خارج نکنید ثبت نمی کند.

متأسفانه ، این گزینه در سطح سیستم نیست. که تعجب آور است زیرا این یک راه حل نسبتاً آسان برای سونی است. این می تواند این را در به روزرسانی کنترل کننده و کنسول شامل شود ، بنابراین می توانید منطقه منجمد را از منوی کنترلر اصلی تغییر دهید. این ممکن است مردم را برای مدت بیشتری شادتر نگه دارد و حداقل راه حل موقت را ارائه دهد. پیشنهاد می شود درباره پلی استیشن پلاس چیست بخوانید.

راه حل 2: کنترلر DualSense خود را کاملاً تمیز کنید

دکمه های شانه دو معنایی

اگر هرگز کنترلرهای خود را تمیز نمی کنید ، باید این کار را شروع کنید. به این فکر کنید ، وقتی بازی می کنید ، دستان شما عرق می کند. این باعث باقی ماندن باقی مانده در سراسر کنترل کننده شما می شود. در شیارها ، زیر محرک های شانه ، زیر دکمه های صورت قرار می گیرد و تقریباً در هرجای دیگری استراحت وجود دارد.

متأسفانه ، این بدان معناست که خاک زیر چوب شست نیز می افتد. این مکان مناسب برای زندگی کثیف است و متأسفانه می تواند باعث رانش DualSense شود. بنابراین ، باید کنترلر PS5 خود را تمیز کنید.

بهترین ابزارها یک سواب پنبه و ایزوپروپیل الکل غلیظ است. ما بالاترین غلظت الکل را که می توانید دریافت کنید پیشنهاد می کنیم. هرچه غلظت بیشتر باشد ، آب کمتری دارد ، به این معنی که احتمال آسیب بیشتر آب به مدار داخلی کمتر است.

فراموش نکنید که قبل از شروع به تمیز کردن ، کنترلر را جدا کرده و خاموش کنید. عدم انجام این کار می تواند آسیب بیشتری به آن برساند. این فقط یک مورد خیساندن سواب پنبه در کمی الکل و تمیز کردن آرام هر چوب انگشت شست و محفظه آن است.

هنگام تمیز کردن آن ، از مایعات زیادی استفاده نکنید. فقط یک تپش سبک اطمینان حاصل کنید که چوب را در شاسی آن نیز بچرخانید و بلبرینگ را به درستی تمیز کنید زیرا این قسمتی از چوب انگشت شست است که خاک را به داخل کنترلر وارد می کند. جهت خرید دسته ایکس باکس وان اس کلیک کنید.

  لیست جدیدترین بازی های ps5 | بازی های آینده ps5 - قسمت اول

دریفت دسته ps5

راه حل 3 (گزینه هسته ای): کنترلر DualSense خود را به سونی برگردانید

اگر کنترلر DualSense شما هنوز تحت گارانتی  است و با فرض اینکه مدرک خرید خود را دارید ، باید بتوانید آن را به سونی برگردانید و یک جایگزین رایگان دریافت کنید.

حرکت در روند بازگشت بسیار منطقی است. این فقط یک مورد برای رفتن به صفحه PlayStation.com Fix and Replace است و از آنجا می توانید بازگشت خود را شروع کنید. همچنین می توانید بازگشت را در اینجا پیگیری کنید ، بنابراین می دانید که چه زمانی جایگزینی در راه است.

فقط گزینه DualSense را انتخاب کنید تا سایت طیف وسیعی از سوالات را برای تشخیص مشکل و شروع بازگشت به شما راهنمایی کند.

اگر مشکلی دارید ، همیشه می توانید با پشتیبانی PlayStation تماس بگیرید. با این حال ، به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد مدتی صبر کنید تا تماس شما به جلوی صف برسد. (البته این موضوع در ایران به سختی ممکن است) پیشنهاد می شود جهت خرید بازی ps5 کلیک کنید.

 

چگونه دریفت دسته  PS5 خود را برطرف نکنید

انگشت شست دوگانه در آتش

اکنون که راههای ممکن برای رفع مشکل دسته ps5 را به شما گفتیم ، باید بدانید چه کارهایی را نباید انجام دهید.

اول ، کنترلر PS5 خود را جدا نکنید. اگر این کار را انجام دهید ، گارانتی را باطل می کنید ، به این معنی که نمی توانید DualSense را برای تعویض به سونی برگردانید. نیازی به جدا کردن آن ندارید زیرا به هر حال اجزای صحیحی برای رفع آن ندارید.

دوم ، در حالی که توصیه می کنیم کنترلر خود را تمیز کنید ، ما پیشنهاد نمی کنیم که با آن به حمام بروید یا آن را در باغ بگذارید!!! فقط از مواد تمیز کننده مناسب استفاده کنید (لازم نیست از الکل استفاده کنید ، می توانید از یک دستمال خیلی کم رطوبت تمیز کننده نیز استفاده کنید).

سوم ، با کنترل کننده خود با احتیاط رفتار کنید. اگر بازی را باختید آن را پرتاب نکنید!!!!! وگرنه به کنترلر آسیب می رسانید. به همین ترتیب ، لازم نیست دکمه های انگشت شست را خیلی محکم فشار دهید ، زیرا این اجزای ظریف هستند و کارکرد آنها آسان است. هنگام بازی مجبور نیستید آنها را پودر کنید.

ناگفته نماند که هرچه با کنترلر خود بهتر رفتار کنید ، دوام بیشتری خواهد داشت. از آنجا که این مشکل مربوط به چوب های انگشت شست است ، از کارکردن آنها در حالی که منتظر بارگذاری سطوح هستید اجتناب کنید. انجام این کار می تواند به سرعت چرخه زندگی اجزای ظریف داخل را کاهش دهد. جهت خرید بازی ps5 دست دوم کلیک کنید.

 ویدئو- چرا کنترلر پی اس فایو (PS5) دریفت می کند؟  

  انتقال دیتا از ps4 به ps5 + آموزش 4 روش کاربردی + ویدیو

آیا کنترلر PS5 شما دریفت می کند؟

میکروفن دو معنایی

یکی

اگر کنترلر شما حرکت می کند ، راه حل های بالا را امتحان کنید و ببینید آیا برای شما کار می کند یا خیر. با تمیز کردن شروع کنید ، و اگر این کار نکرد ، کنترلر را به سونی برگردانید. در عین حال ، برخی از بازی ها به شما امکان می دهند مناطق Deadzone را تغییر دهید ، بنابراین می توانید بدون توجه به آن همچنان بازی کنید. پیشنهاد می شود جهت خرید بازی ps4 کلیک کنید.

هیچ کس نمی خواهد هنگام دریافت کنسول جدید نقصی را تجربه کند ، و این یکی از دلایل عدم دوست داشتن کنترلر اصلی است. بدیهی است که دلایل زیادی نیز برای دوست داشتن آن وجود دارد ، اما رانندگی DualSense مشکلی است که سونی برای جلب رضایت مشتریان وفادار خود در پلی استیشن باید دیر یا زود به آن رسیدگی کند. پیشنهادات و نظرات خود را درباره مشکلات دسته ps5 با ما به اشتراک بگذارید.

برخی از سوالات رایج:

دریفت چیست؟

دریفت DualSense زمانی اتفاق می افتد که PS5 با وجود اینکه پخش کننده به کنترلر دست نمی زند ، حرکت را روی صفحه ثبت می کند. بنابراین ، برای مثال ، ممکن است شخصیت شما در Fortnite حرکت کند ، حتی اگر در واقع به DualSense دست نزنید.

چگونه مشکل دریفت دسته ps5 را حل کنیم؟

حساسیت تحریک پذیری آنالوگ را در کنترلر Dualsense خود تنظیم کنید، کنترلر خود را کاملاً تمیز کنید و در نهایت کنترلر خود را به سونی برگردانید.

2 پاسخ

    1. سلام مشکل دریفت دسته ps5 ممکنه نرم افزاری باشه ممکنم هست سخت افزاری باشه. خداروشکر که مشکلتون حل شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *