سبد خرید من

نقد و بررسی بازی Ghost Of Tsushima Iki Island

فصل جدید بازی Ghost of Tsushima به روایتی از داستان Jin می افزاید.

گسترش Ghost of Tsushima’s Iki Island به جای این که به یک تجربه کامل تبدیل شود ، به عنوان نقش مهمی در بازی اکشن جهان باز Sucker Punch حس می شود. گنجاندن آن عمق تازه ای به قهرمان داستان جین ساکای می بخشد ، در حالی که حتی بیشتر از چیزهایی که بازی را سرگرم کننده و جذاب ساخته است ، ارائه می دهد.

اگر شبح تسوشیما در مورد ناکامی جین در برآورده ساختن انتظارات شخصیت پدرش ، لرد شیمورا بود ، ماجراجویی او در جزیره ایکی درباره پدر بیولوژیکی جین ، کاسوماسا ساکای است ، که نتوانسته انتظارات پسرش را برآورده کند.

بازی وانیلی زمان زیادی را در قوس شخصیت جین به احساسات و پشیمانی او از مرگ پدر اختصاص داد و با جزیره ایکی ، سوکر پانچ راه هایی را برای کشف این رویداد و روابط آنها در عمق بیشتر پیدا می کند.

داستان یک نقطه قوت برای گسترش است (مخصوصاً اگر از قبل طرفدار Ghost of Tsushima هستید) اما این تنها مورد نیست. با این وجود ، بیشتر آنچه در اینجا ارائه می شود بیشتر شبیه به هم است. این به معنای مبارزه سریعتر با دشمنان متعدد است که مستلزم طفره رفتن ، کنار آمدن و تنظیم موقعیت جنگی شما در میانه نبرد است.

معماهای محیطی بیشتری که در آنها برای رسیدن به زیارتگاههای دور ، باید در امتداد صخره ها قلعه ها یا صخره ها را مقیاس بندی کنید. و لحظات آرام تری به چشم اندازهای زیبا و یا جمع آوری اشیاء تصادفی نگاه کنید.

Iki Island به اندازه افزایش دامنه Ghost of Tsushima ، قالب را نمی شکند ، اگرچه این گسترش همچنین چند مورد سرگرم کننده به بازی کلی می دهد که کمی تنوع بیشتری را برای آن به ارمغان می آورد.

پس از انجام اولین اقدام شبح ، پس از کشف روستای ساحلی که در آن رهبر جدید مغول چندین نفر از ساکنان را مسموم کرده است ، می توانید به جزیره ایکی بروید. با این حال ، داروی روانگردان قربانیان خود را نمی کشد-آنها را به جنون سوق می دهد و آنها را در چشم اندازهای دردناک بزرگترین ترس ها و پشیمانی های گذشته خود محبوس می کند.

این رهبر دشمن ، زنی به نام عقاب ، نیروهای خود را در جزیره ایکی در نزدیکی پادگان کرده است ، بنابراین جین قصد دارد او را از دستیابی به جایگاه و راه اندازی یک کمپین جدید علیه تسوشیما باز دارد.

خرید بازی PS5

خرید بازی PS4

 

ویدئو 10 دقیقه اول Ghost of Tsushima Iki Island DLC 

 

داستان بازی Ghost Of Tsushima Iki Island

ورود جین به Iki تضاد بزرگی را با بقیه بازی ایجاد می کند. این مکانی است که مردم محلی به اربابان سامورایی خود اعتماد ندارند و به آنها احترام نمی گذارند-در واقع ، مردم جزیره از همه سامورایی ها و به ویژه قبیله ساکایی متنفرند.

این پدر جین بود که کمپینی را برای آرام سازی مهاجمان جزیره رهبری کرد و در کمی دوباره سازی مجدد گذشته جین ، پدرش در آن حمله کشته شد. بنابراین یک جفت بار عاطفی برای جین وجود دارد و تعاملات شخصیتی جالبی برای او وجود دارد که به جزیره نشینان کمک می کند ، در حالی که هویت نفرت انگیز واقعی خود را پنهان می کند.

  Nintendo Switch OLED معرفی شد!!!!

اگرچه داستان در جهات قابل پیش بینی پیش می رود ، اما کار می کند زیرا تمرکز زیادی بر احساسات و عیب های جین می گذارد و مجبور می شود با گذشته ای که از آن اجتناب کرده بود آشتی کند-حتی در بیشتر داستان اصلی.

درگیری داخلی جین با تعاملات وی با خود عقاب تشدید می شود. در اوایل داستان Iki ، جین توسط مغولان اسیر و مسموم می شود ، و شما بقیه کمپین اصلی توسعه را درگیر تصورات گذشته جین می کنید.

اینها را می توان با هر چیزی ، از مخفی کاری با دشمنان ، تا از بین رفتن قدرت در هنگام دویدن سریع ، و دیدن جسد یک حیوان کشته شده در شکار ، تحریک کرد. بینش ها آمیزه ای جذاب بین اهداف مغول ها و ناامنی های شخصی جین و گذشته ایجاد می کند. در کنار هم ، اینها بهانه خوبی برای بازی است تا دائماً فلاش بک ها و زمینه هایی را باز کند که داستان شخصی او را گسترش می دهد.

عقاب نیز یک شرور خوب است ، اگرچه کمپین اصلی برای جزیره ایکی بسیار کوتاه است و شما آن را در چند ساعت به پایان می رسانید ، به خصوص اگر خط اصلی را انتخاب کنید. برخلاف خاتون خان ، عقاب دائماً کمپین نظامی خود را در ایکی به عنوان خیرخواه نشان می دهد و به جین پیشنهاد می کند که او را به دامان خود بیاورد و ذهن او را برای امکانات جدید باز می کند.

اقلام افسانه ای که در سراسر جزیره پراکنده شده اند و جستجوهای جانبی که می توانید انجام دهید ، به تصویری از شور و شوق تقریباً مذهبی در اطراف عقاب می افزاید ، که باعث می شود سفر شما در سراسر ایکی کمی متفاوت از یک مبارزه دیگر با دسته ای دیگر از مغول ها باشد.

با این حال ، دشمنان بیشتر گروه دیگری از مغول ها هستند ، بنابراین انتظار تغییرات اساسی در مبارزه را نداشته باشید. هر چند این گسترش چند ترفند جدید به زرادخانه شما اضافه می کند. اصلی ترین آن شارژ اسب است که به شما امکان می دهد دکمه را بزنید در حالی که سوار شده و از طریق دشمنانی که پیاده هستند بشکنید.

این یک حرکت سرگرم کننده است که به شما امکان می دهد با آسیب رساندن به همه دشمنان در یک گروه مبارزه را آغاز کنید ، و هنگامی که آن را ارتقا دهید و زره اسب اختیاری را در یکی از اصلی ترین جستجوهای جانبی Iki پیدا کنید ، یک افزودنی بسیار مفید برای بسیاری از جین می شود.

گزینه های مبارزه دامنه تغییرات دیگر جنگی کوچکتر است. مجموعه ای دیگر از زره ها از یک جستجوی جانبی ، توانایی شما را برای قضاوت کردن از بین می برد مگر اینکه در پارکهای به موقع فرود بیایید ، اما با ضدحملات مرگبار به شما پاداش می دهد.

  نقد و بررسی بازی Mass Effect: Legendary Edition

استفاده از آن به اندازه کافی دعواهای شما را تغییر می دهد تا آنها را به روشی کاملاً جدید به چالش بکشد ، در حالی که هنوز به شما احساس قدرت فوق العاده می دهد. همچنین می توانید جذابیت های جدیدی را پیدا کنید که سبک های مختلف بازی را تشویق می کند ، مانند نوعی که به شما امکان می دهد به جای یک تیر سه تیر را شلیک کنید.

سرانجام ، یک شهر دارای یک بازی کوچک کوچک است که در آن شما باید شیوه مبارزه خود را طوری تنظیم کنید که فراتر از تغییر حالت معمول باشد تا با رویکردهای منحصر به فرد حریف خود مقابله کنید.

همه این ترفندهای کوچک گزینه هایی را برای تغییر نحوه مبارزه و اضافه کردن یک چالش اضافی به بازی ارائه می دهند ، بدون اینکه شما را از مسیر Ghost of Tsushima که قبلاً شکست داده است ، دور کنید.

خرید PS5 دست دوم

 

داستان بازی Ghost Of Tsushima Iki Island

جزیره ایکی علاوه بر گسترش شخصیت جین به عنوان یک شخصیت ، با طراحی محیطی خود و معماهایی که در آن پنهان شده است ، جذاب است. Iki یکی دیگر از چشم اندازهای باشکوه در کنار خود Tsushima است و هنگام کاوش دائماً شگفت انگیز به نظر می رسد.

همچنین دارای چند پازل طولانی و رضایت بخش محیطی است که می توانید با آنها بهترین کار را انجام دهید و بهترین چیزهایی را که در بازی اصلی نشان داده شده است ، حفظ کنید. یکی از نکات برجسته شما این است که با جستجوی گنج از دست رفته با عبور از ناوگان کشتی های غرق شده ، و هرچه جلوتر می روید ، اقیانوس بی ثبات تر می شود.

با برخورد امواج بر روی لاشه هواپیما ، نمی توانید همانطور که در هر مثال دیگری از این پازل ها هستید ، خود را در فضا پرتاب کنید-شما باید برای پرش های خود زمان بندی کنید و به محیط اطراف خود توجه کنید ، مبادا موج یک تخته سنگ در ارتفاع داشته باشد. زمان اشتباه است و شما را دوباره به داخل آب می برد.

تعداد انگشت شماری از فعالیت های جهان باز Tsushima برای تکمیل وجود دارد ، مانند هایکوس و بامبو ، و چند مورد منحصر به فرد Iki ، مانند چالش های تیراندازی با کمان، اما بهترین افزودنی های جدید پناهگاه حیوانات است.

این مکانها دقیقاً همانطور هستند که به نظر می رسند ، و هر کدام از جین آهنگ کوتاهی را روی فلوت خود پخش می کند که کمی مینی بازی موزون را برای تعامل با شما فراهم می کند و به شما جذابیت جدیدی برای مبارزه می دهد.

شما کنترل کننده خود را بالا و پایین می کنید تا با صدای فلوت مطابقت داشته باشد ، و هنگام بازی ، حیوانات نزدیک تر می شوند تا با شما ارتباط برقرار کنند. هیچ یک از آهنگهای فلوت چالش برانگیز نیست ، اما هر یک از مکان های مقدس یک لحظه خوب و تامل برانگیز است که در آن جین از گربه یا میمون حیوان خانگی می کند و به شما چند ثانیه فرصت می دهد تا از چشم اندازها لذت ببرید و فقط استراحت کنید.

  تاریخ انتشار فیفا ۲۲ + تریلر گیم پلی بازی FIFA 22 + جزئیات

جین همچنین وقت خود را در این مکان ها با گذراندن خاطرات مادرش ، آرامش و بازیگوشی بیشتر والدینش در جوانی ، سپری می کند ، بنابراین ما حتی بیشتر در مورد پایه های شخصیت او و گذشته اش تحقیق می کنیم.

همه آنچه Iki Island برای Ghost of Tsushima به ارمغان می آورد خوب است، البته اگر از قبل Ghost of Tsushima را دوست دارید. با این حال ، مشکلات بازی اصلی همچنان وجود دارد ، بنابراین اگر قبلاً بازی Sucker Punch در مورد دنیای باز شما را هیجان زده نکرد ، انتظار نداشته باشید که این محتوای جدید نظر شما را تغییر دهد.

شما هنوز در طول مبارزه با دوربین مبارزه خواهید کرد ، به ویژه هنگامی که مغول ها از هر طرف به سمت شما هجوم می آورند. و در حالی که جزیره ایکی مکانی سرگرم کننده برای گشت و گذار است ، بسیاری از فعالیت ها و کلکسیون های مشابه در سراسر جهان پر از آن است. انتظار می رود که تعدادی پرچم و اقلام قدیمی را جمع آوری کنید ، از چند فانوس دریایی بالا بروید و در چند چالش تیراندازی با کمان تلاش کنید.

هیچ یک از این فعالیتها جذابیت خاصی ندارند و در حالی که جستجوهای جانبی تنوع خوبی در داستانها ، الزامات و مکانهای آنها ایجاد می کند ، جزیره هنوز سهم خود را از کارهای شلوغ پراکنده در اطراف دارد.

اما جایی که جزیره ایکی برتری دارد ، افزودن ابعاد جدیدی به بقیه Ghost of Tsushima است. اکتشافات پشت جین و شخصیت او عمق بیشتری به داستان بازی اصلی می بخشد که به طور کلی آن را بهبود می بخشد ، و چشم انداز زیبا و جدید آن هم بیشتر از آنچه درباره وانیل شبح کار می کند و هم چند اصلاح خوب ، اگر چه جزئی ، در فرمول ارائه می دهد.

هیچ چیز خروج شدید نیست ، اما خیلی بیشتر از چیزهای خوب است ، بازی تازه جهان باز Sucker Punch را تازه می کند و دلایل جالبی برای بازبینی آن ارائه می دهد.

خرید PS3 استوک

 

نکات مثبت و منفی بازی Ghost Of Tsushima Iki Island

نکات مثبت:

داستان جدید به عنوان یک قطعه اساسی از داستان کلی به نظر می رسد و بیشتر شخصیت جین را بررسی می کند

جزیره ایکی زرق و برق دار است و مکان جدیدی را برای کاوش با کمی تفاوت ارائه می دهد

برخی از معماهای محیطی پراکنده در سراسر بازی

نواختن فلوت برای حیوانات و سپس نوازش آنها

 

نکات منفی:

داستان می تواند کمی قابل پیش بینی باشد ، به ویژه در پایان

فعالیت های جهان باز قابل تعویض هستند و بسیاری از آنها خاص نیستند

ایکس باکس 360 دست دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *