سبد خرید من

نقد و بررسی بازی Mass Effect: Legendary Edition

از آخرین باری که Shepard ، Tali ، Garrus و بقیه خدمه Normandy را دیدیم ، این یک نسل کنسولی گذشته است. Mass Effect: Legendary Edition سه گانه RPG اپرا فضایی متفاوتی را برای نسل جدید کنسول ها ، بهبود تصاویر ، پیاده سازی بهبود کیفیت زندگی ، و ایجاد تغییرات مناسب برای محتوای خاص برای هر سه بازی ، از نو تنظیم می کند.

در این تنظیمات ، گاهاً Legendary Edition توجهات ناخواسته ای را به قسمت هایی از سه گانه جلب می کند که هنوز قدیمی نشده اند ، اما به طور کلی ، این ریمستر روش خوبی برای دیدن این است که اگر سه نسخه اول را از دست ندهید .

خرید PS5 دست دوم

خرید بازی PS4 دست دوم

 

داستان بازی Mass Effect: Legendary Edition

هسته اصلی Mass Effect روایت انتخابی و پیامدی آن است. شما به عنوان فرمانده شپرد ، اولین انسانی که در بین راه های شیری نقش یک Spectre (اساساً یک پلیس فضایی) به او داده می شود ، در بسیاری از موقعیت ها قرار می گیرید که در مورد چگونگی اوضاع حرف آخر را می زنید.

انتخاب های شما در بازی اول می تواند بر چگونگی درک شخصیت ها یا نحوه وقوع رویدادها در بازی دوم تأثیر بگذارد ، که پس از آن می تواند دومینو را به اثر سوم برساند. این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید یک مظهر فضیلت باشید یا یک قاصد نتیجه گرا در مأموریت خود برای دفاع از کل جامعه کهکشانی راه شیری در برابر تعداد زیادی از درگیری ها ، در حالی که تهدیدی حتی بیشتر در آستانه آن قرار دارد.

اما قدرت سه گانه Mass Effect همیشه در داستان پیرامون آن انتخاب ها وجود داشته است ، نه خود انتخاب ها.  به یاد ماندنی ترین لحظات سه گانه حفظ شده است. مأموریت های وفاداری Mass Effect 2 هنوز هم بهترین داستان پردازی هایی است که BioWare انجام داده است ، و موارد برجسته برای Mordin Solus ، Legion ، Samara و Tali’Zorah برجسته است.

و اگرچه Mass Effect 1 هنوز دلیل قانع کننده ای برای واقعاً عاشقانه داشتن کسی ایجاد نمی کند ، اما دو نسخه بعدی آن از ویژگی عاشقانه بهتر استفاده می کند و در هنگام جستجوی همه روابط ممکن ، قابلیت پخش مجدد را به آن می افزاید. 13 عاشقانه احتمالی می تواند تأثیرات مهمی در داستان و درک شما از اینکه اعضای تیم شما چه کسانی هستند داشته باشد ، و شما را ترغیب می کند که سه گانه را دوباره بازی کنید تا دید خاصی در مورد شخصیت های خاص کسب کنید.

علاوه بر این ، تنظیمات محتوای Legendary Edition و بهبودهای بصری ، لحظات به یادماندنی جدیدی را برای لذت بردن دارد. بنابراین حتی اگر این سه گانه را دوازده بار تکرار کرده باشید ، باز هم روش های جدیدی برای لذت بردناز بازی ها در این ریمستر وجود دارد.

  اطلاعات کامل بازی PES 2022 + گیم پلی آنلاین و تاریخ انتشار رسمی [اخبار کامل]

 

ویدئو بررسی بازی Mass Effect Legendary Edition

بهبود گرفیک در این نسخه

بیشتر صحنه ها و مدل های شخصیت در Legendary Edition با گرافیک دقیق تر و نور بهتر بهبود یافته اند.  به عنوان مثال ، مقیاس های فردی در پشت لیارا و صورت تانه و زخم های عمیق Garrus و Wrex بسیار دقیق تر هستند. برخی از شخصیت های انسانی ، به خصوص برای افرادی که پوست تیره تری دارند ، مانند اندرسون و سامش باتیا خوش شانس نیستند.

در مکانهایی که بسیاری از سطوح بازتابنده وجود دارد ، مانند ارگ ، Mass Effect 1 ریمستر صورت آنها را به گونه ای روشن می کند که لکه های سفید روی پوست آنها ایجاد می شود ، اگرچه در Mass Effect 2 Legendary Edition بسیار کمتر و در Mass Effect 3 خیلی کمتر دیده می شود.

و به همین خاطر می شود گفت که، همه پیشرفت های Legendary Edition خوب نیستند. به عنوان مثال ، افزایش نور در صحنه تاریک قبلی در Mass Effect 1 که برای اولین بار Saren و Benezia را با هم می بینیم ، فقدان جزئیات در پس زمینه را نشان می دهد ، واقعیتی که بازیکن احتمالاً هرگز متوجه آن نمی شد.

علاوه بر این ، مدل های برخی از شخصیت ها ، مانند کلی چمبرز ، کمی جذابیت اصلی خود را در این ریمستر از دست می دهند. به عنوان مثال ، در نسخه افسانه ای ، ویژگی های کلی خاموش هستند ، و مو قرمز با چشمان سبز روشن را به سبزه ای با چشم های سبز قهوه ای ملایم تغییر داده . اما همه اینها شکایت های جزئی است – در بیشتر موارد ، دیدگاه اصلی سه گانه Mass Effect در این ریمستر حفظ شده است.

برای خرید ایکس باکس وان روی این متن کلیک کنید

خرید دسته ps4 دست دوم

موارد استثنایی تا حد زیادی در Mass Effect 1 نسخه Legendary Edition وجود دارد که مهمترین تغییرات را در این سه گانه بازسازی شده مشاهده می کند. قابل توجه ترین موارد مربوط به مبارزات Mass Effect 1 است که نسبت به نسخه اصلی بهبود یافته است و دارای مزاج کمتری است.

به عنوان مثال Shepard برای پوشش بی نقص تر در ریمستر ضربه محکم و ناگهانی می زند. در نسخه اصلی ، بازیکنان باید هنگام فشار دادن پشت یک دیوار کوتاه ، یک دکمه اضافی برای خم شدن فشار دهند. با این حال ، در ریمستر ، با فشار دادن ساده چوب آنالوگ به سمت پوشش ، Shepard اردک پشت آن می شود.

چند تنظیم کوچک دیگر نیز وجود دارد ، مانند کمک هدف بهبود یافته ، بنابراین راحت تر کردن اهداف و یک دکمه اختصاصی ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آیا دشمن را که به موقعیت شما حمله می کند ، شلیک کنید یا مشت کنید  هنگامی که اسلحه خود را از فاصله خالی شلیک کردید حمله کرد.

  هر آنچه که از Fable 4 می دانیم + [ویدئو تریلر]

تأثیر کلی این است که دیگر احساس نمی کنید شما در میان یک آتش بازی با دشمن می جنگید. مردن در Mass Effect 1 در نسخه Legendary Edition در نتیجه یک امر ناامیدکننده است. وقتی این اتفاق می افتد ، به احتمال زیاد به دلیل اشتباهی که از طرف شما رخ داده است ، برخلاف مکانیک یا کنترل خوب بازی نکردن است.

بهبود گرفیک در نسخه جدید Mass Effect: Legendary Edition | تصویر

به طور قابل توجهی هنوز کمی جانک است ، فاقد پیشرفت های جلا که باعث شده جنگ Mass Effect 3 به اندازه کافی خوب باشد و اضافه کردن حالت ترکیبی چند نفره را تضمین کند (که متاسفانه در این ریمستر وجود ندارد). Mako in Legendary Edition’s Mass Effect 1 نیز کمی جانک است ، فاقد کنترل وسیله نقلیه ای است که در Hammererhead بازی Mass Effect 2 دیده می شود ، اما خوشبختانه حداقل عملکرد بهتری نسبت به بازی اصلی دارد.

سیارات قابل کشف در Mass Effect 1 نسخه Legendary Edition هنوز هم چشم نواز نیستند و کمی کلاهبرداری در مجموعه های تکراری و مأموریت های آنها هستند ، اما حداقل رانندگی با آنها در حال حاضر کمی آسان تر است.

عکس بازی Mass Effect: Legendary Edition | بررسی

نسخه افسانه ای تقریباً با تمام DLC های سه گانه راه اندازی می شود. اما این توسعه ها به گونه ای اجرا می شوند که لذت آنها را برای تازه واردان دشوارتر می کند. به عنوان مثال ، Mass Effect 2’s The Lair of the Shadow Broker به محض اتمام Act 1 بازی ، هنگامی که برای اولین بار مجاز به سفر به Illium هستید ، قفل آن باز می شود.

بنابراین شما می دانید که قبل از اینکه حتی امکان ملاقات با وی را داشته باشید ، اطلاعاتی در مورد Liara دارید و همچنین اطلاعاتی برای کمک به او در یافتن Shadow Broker قبل از اتمام کارها برای او و اطلاع از اینکه او در جستجوی به یک بن بست برخورد کرده است ، دارید.

بازیکنان برگشتی می توانند که جلوی ماجرا را بگیرند و اجازه دهند داستان به شکلی منطقی پخش شود ، اما تازه واردان می توانند به راحتی در آن DLC تصادف کنند بدون اینکه بدانند ابتدا باید کارهای دیگر را انجام دهند.

نسخه افسانه ای نتواند یکپارچه تمام توسعه های خود را در داستان کلی سه گانه ادغام کند (افزودنیهای Omega و Citadel پس از راه اندازی در Mass Effect 3 همچنین از ویژگی های برجسته برای ادغام ضعیف هستند) ، که می تواند به یک روایت آزار دهنده ناسازگار منجر شود.

تغییرات باقیمانده در نسخه افسانه ای اندک است اما هنوز ارزش دارد. اولاً ، من ناامید هستم که این سه گانه یک خالق شخصیت واقعی یکپارچه ندارد. از آنجا که اخلاق شپرد در Mass Effect 2 و Mass Effect 3 نقش مهمی در ایجاد زخم دارد ، گزینه افزودن جای زخم فقط در خالق شخصیت Mass Effect 1 است.

  Mario Golf: Super Rush Preorders: تاریخ انتشار ، جزئیات گیم پلی و .....

کمی عجیب است که می بینم Shepard من به نوعی در بین وقایع Mass Effect 1 و Mass Effect 2 جای زخم های بد خود را از دست می دهد. همچنین ، من می توانم دلیل آن را درک کنم ، اما هنوز هم ناراحتم که چند نفره Mass Effect 3 نتیجه را برآورده نکرد . مبارزات Mass Effect 3 ، تقریباً 10 سال بعد ، هنوز هم به طرز شگفت انگیزی جامد است.

از جنبه مثبت تر ، زمان بارگذاری بهبود یافته Legendary Edition بسیار زیبا است و انتظار ناامید کننده گم شدن در ارگ یا از بین رفتن همان دشمن را بارها و بارها از بین می برد. علاوه بر این ، بسیار جالب است که سرانجام یک Shepard زن پیش فرض در هر سه بازی مشاهده کنید.

در مجموع ، Mass Effect: Legendary Edition تغییر بزرگی برای سه گانه اصلی نیست. بازی Remastered Mass Effect 1 تجربه لذت بخشی تری نسبت به انجام بازی اصلی امروزی دارد و باعث می شود یک قسمت بسیار دلپذیر برای ورود به این سری وجود داشته باشد.

Mass Effect 2 و Mass Effect 3 با تغییرات جزئی اما خوشایند در محتوای خاص ، به مراتب بهتر از گذشته به نظر می رسند. اما در غیر این صورت این ریمستر همان تجربه سه گانه اصلی را ارائه می دهد.

از برخی جنبه ها ، این یک چیز کاملاً خوب نیست – زمان باعث تقویت و شفافیت موضوعات اساسی سه گانه شده است. اما یک دلیل برای محبوب بودن سه گانه Mass Effect وجود دارد: قدرت آن در سفر شگفت انگیزی است که شما را به آنجا می فرستد ، سفری که در این ریمستر حفظ شده است.

نکات مثبت و منفی بازی Mass Effect: Legendary Edition

 

نکات مثبت

بهبودهای بصری و تغییرات محتوایی مجموعه جدیدی از لحظات به یاد ماندنی را ایجاد کرده است
Mass Effect 1 به لطف بهبود کیفیت زندگی در مکانیک های مبارزه و رانندگی ، نقطه ورود قابل دسترسی تری به سه گانه است
بهبود زمان بارگزاری ، لحظات ناامیدکننده انتظار را از بین می برد

 

نکات منفی

گفتگوی انتخاب محور توسط سخت گیری سیستم اخلاقی دودویی مانع می شود
شخصیت های انسانی تیره پوست در فضاهای روشن Mass Effect 1 خیلی خوب به نظر نمی رسند
DLC به خوبی در روایت کلی بازی های فردی ادغام نشده است

آیا شما تجربه بازی نسخه های قبلی را دراید؟ در قسمت نظرات سایت فروشگاه پلی استیشن ایران با ما در ارتباط باشید.

خرید ایکس باکس 360 دست دوم

خرید PES 2021 برای PS4 ارزان و ارسال سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *