سبد خرید من

تصویر بازی Solar Ash

تجربه بازی Solar Ash چگونه است؟ نقد و بررسی آن را بخوانید!

Solar Ash مانند یک پارک در یک رویای روشن ساخته شده است. جزایر شناور توسط لوله‌های آسیاب به هم متصل می‌شوند، که تنها پس از انتقال هاگ‌های درخشان از یک قارچ به قارچ دیگر ظاهر می‌شوند. کره چشم های قرمز و برآمده به عنوان قفل دروازه های ساخته شده از تراوش سیاه عمل می کنند که برای عبور از آن ها را بریده می کنید.

بسیاری از چیزهایی که در Solar Ash می بینید کمی منطقی هستند، اما شما به سرعت از آن عبور می کنید، مبارزات بسیار هیجان انگیز هستند، و پازل هایی که برای رسیدن به آنها حل می کنید آنقدر رضایت بخش هستند که منطق رویایی ساخت این جهان احساس می شود. مانند فاصله لزوماً اندک برای حفظ اوقات خوش هنگام حرکت از نقطه A به نقطه B.

Solar Ash یک پلتفرم اکشن سه بعدی است که در آن شما دنیای آن را بر روی برخی از نسخه های آینده نگرانه اسکیت های درون خطی طی می کنید و به راحتی دشمنان را از بین می برید. Solar Ash دنیای رویایی خود را ارائه می دهد و از شما می خواهد که با پریدن، اسکیت سواری و آسیاب کردن در کنار لوله ها آن را کشف کنید.

چیزی که این دو بازی به اشتراک می‌گذارند ساختاری است که اگرچه نسبتاً باز است، اما دائماً شما را به سمت مبارزات رئیس‌های نمایشی سوق می‌دهد. در Hyper Light Drifter، این ساختار باز برای کل نقشه اعمال می‌شود، با چهار بخش که می‌توان به هر ترتیبی با آنها مقابله کرد. خاکستر خورشیدی ساختار خطی سنتی تری را اتخاذ می کند و شش سطح گسترده تر را در یک زمان آشکار می کند.

  Cyberpunk 2077 (سایبرپانک 2077) 13 میلیون نسخه فروخت!

در هر کدام، شما باید چندین پازل را شکار کنید که پس از اتمام، یک رئیس بزرگ را رها کنید. در هر کدام، تعداد زیادی لاگ های صوتی و قطعات زره وجود دارد که اگر کمی برای کاوش وقت بگذارید، در انتظار یافتن هستند.

همانطور که شما در این جست و جو قرار می گیرید، کنترل Rei را به دست می گیرید، یک “Voidrunner” که در تلاش برای فعال کردن “Starseed”، یک وسیله به “Ultravoid” – سیاهچاله ای عظیم و نابود کننده جهان – سفر کرده است. Voidrunners در تلاشی برای از بین بردن Ultravoid ایجاد کرده اند.

هنگامی که او می رسد، سیاره اصلی او در دست اولتراووئید است، اما ری امیدوار است که اگر بتواند قدرت را به Starseed بازگرداند، بتواند سیاره خود را نجات دهد. بازی در اوایل تعداد بیش از حد Proper Nouns تنظیم می‌کند – همه این اصطلاحات از طریق یک اسلاید مقدماتی به شما پرتاب می‌شوند – و در برقراری ارتباط با مخاطرات دقیقاً چیست و چرا باید به ما اهمیت بدهیم. پیشنهاد میکنیم برای خرید بازی های دست دوم PS5 کلیک کنید.

اما اصول اولیه به اندازه کافی ساده است و برای ساکنان زمینی که در حال حاضر به زیر بشکه شرایط اضطراری آب و هوایی خیره شده اند آشنا خواهد بود: سیاره در خطر قریب الوقوع است، افراد مسئول هر فرصتی را برای رفع مشکل از دست داده اند، و اگرچه ممکن است بیهوده باشد، شخصیت امیدوار ما تلاش می کند تا آنچه می تواند برای جبران آسیب طبقات حاکم انجام دهد.

جایی که مسیر ری با تلاش‌های تغییر آب و هوا در جهان ما متفاوت است، این است که تلاش او شامل مبارزه با هیولاهای رئیس پر نمایشگر به نام «ناهنجاری‌ها» است.

این قلب Solar Ash است و از Shadow of the Colossus الهام گرفته است. شاید خیلی واضح باشد، صادقانه. یک ناهنجاری پرنده مانند که بالای نقشه اوج می گیرد، یک ناهنجاری شمشیردار که تیغه ای به اندازه آسمان خراش خود را در امتداد زمین می کشد، و یک ناهنجاری مار که درست بالای سر شما پرواز می کند.

  اخبار پیرامون اولین تولد کنسول PS5 + ویدئو

همه اینها برای طرفداران تیم Ico’s Boss Rush مالیخولیایی آشنا خواهد بود، اما Solar Ash حس چالش برانگیز آن بازی یعنی بالا رفتن ناشیانه از یک موجود زنده و متخاصم را به نفع دعواهایی که شبیه بازی در سطح سونیک سه بعدی روی هیولایی به اندازه است، عوض می کند. اگر قصد خرید بازی پلی استیشن 5 دارید کلیک کنید.

 

بررسی ویدئویی بازی Solar Ash

هر کدام از تراوش سیاه پوشیده شده است که پس از مدت کوتاهی تبدیل به گدازه می شود. برای به تأخیر انداختن آن لحظه، باید روی جانور اسکیت بزنید و در حین حرکت، نشانگرهای پین چشمک زن را بریده و پین های بیشتری را در خط ایجاد کنید، که باید به موقع آن ها را بزنید، و غیره.

هر رئیس سه ضربه می‌زند تا پایین بیاید و در حالی که این مبارزات به سختی هیچ یک از باس‌فایت‌ها در Hyper Light Drifter نیستند، شما را مجبور می‌کنند الگوها را بیاموزید و دسته‌ای محکم روی کنترل‌ها داشته باشید. که در ابتدا می تواند ناامید کننده باشد. شکست مکرر و عدم اطمینان در مورد چگونگی بهبود بسیار بد است. اما حس مهیج سرعت و عظمت سینمایی اکشن‌های شما در بالای موجودی که بر فراز جهان پایین‌تر می‌چرخد – دنیایی که برای رسیدن به این لحظه به طور کامل آن را کاوش کرده‌اید – چشمگیر است.

فرآیند حل پازل در آن دنیای پایین به طور مشابه شما را به یادگیری و استفاده از درک محکم از فضا سوق می دهد. قبل از اینکه بتوانید با هر ناهنجاری مبارزه کنید، باید چندین چشم پراکنده در سرتاسر جهان زیر را بردارید. این پازل‌های پلتفرمینگ به همان زمان‌بندی نیاز دارند که باس مبارزه می‌کند: برای شروع آزمایش، یک پین را می‌زنید، سپس باید قبل از تمام شدن زمان، از موانع عبور کنید.

راه حل همیشه واضح نیست، و فهمیدن نحوه استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارید در هماهنگی با مکانیک های خاص هر سطح، حل این معماها را به طور مداوم رضایت بخش می کند. برای مشاهده قیمت و خرید بازی PS4 کلیک کنید.

  Nintendo Switch OLED معرفی شد!!!!

به عنوان مثال، در یک سطح، زمین پوشیده از لجن اسیدی است. هنگامی که آن را لمس می کنید، یک متر سبز رنگ روی صفحه ظاهر می شود. شما باید تا زمانی که قرمز شود تا به خشکی برسید، و قبل از اینکه دوباره وارد لجن شوید باید منتظر بمانید تا متر ناپدید شود. سطح بعدی آنت را با ماگما بالا می برد.

این‌ها مکانیک‌های جدیدی نیستند – بازی‌ها عملاً از ابتدای ظهور رسانه‌ها «زمین است گدازه است» انجام می‌دهند – اما، در اینجا پیاده‌سازی شده، پازل‌های قانع‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند که از بازیکن می‌خواهد دائماً در مورد ساخت فضایی که می‌خواهد فکر کند. برای پیمایش با موفقیت در آن ساکن هستند.

پیشنهاد برای خرید بازی های دست دوم برای ایکس باکس وان کلیک کنید.

 

تصویری از محیط بازی Solar Ash

دلیلی وجود دارد که این فضا بسیار رویایی ساخته شده است – Solar Ash در داخل یک سیاهچاله عظیم رخ می دهد – اما بازی زمانی در بهترین حالت خود قرار می گیرد که با این دلایل به گونه ای برخورد نمی کند که گویی آنقدرها اهمیت دارند. بازی اخیر کمی بیش از حد به داستان متمایل شده است، از جمله مبادله مبارزات رئیس قوی به نفع یک انتخاب باینری در لحظات اوج بازی.

اما، بیشتر اوقات، این داستان همان جایی است که به آن تعلق دارد: در پس‌زمینه. خوشبختانه،Solar Ash دارای پس‌زمینه‌های بسیار زیبایی است.

اگر تمایل به خرید کنسول PS4 دست دوم دارید کلیک کنید.

 

نکات مثبت بازی

  • حرکت بدون زحمت و هیجان انگیز است
  • باس‌ها هیجان‌انگیز هستند و برخی از هیجان‌های مشابه سینمای کایجو را به تصویر می‌کشند
  • معماهایی که نیاز به آگاهی از زمان و مکان دارند، حل کردن آنها راضی کننده است
  • سطوح دارای کیفیتی زیبا و رویایی هستند

نکات منفی

  • داستان قابل پیش‌بینی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *