سبد خرید من

تصویر PS4

می توانید از داده های ذخیره شده در سیستم ذخیره سازی PS4 در یک فلش USB پشتیبان گیری کنید یا از دستگاه برای بازیابی اطلاعات پشتیبان تهیه شده در سیستم PS4 use خود استفاده کنید. این ویژگی هنگام جایگزینی هارد دیسک ، انتقال مالکیت یا جایگزینی سیستم PS4 مفید است.
فلش USB را که می خواهید برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید ، متصل کرده و سپس (Settings) > [System] > [Back Up and Restore را انتخاب کنید.

 

چرا از اطلاعات ذخیره شده خود پشتیبان گیری می کنید؟

فرض کنید شما در حال بازی یک بازی با یک مشکل شناخته شده هستید که هنوز پچ نشده است. این مسئله خاص باعث خرابی هایی می شود که برخی افراد گفته اند ممکن است موجب صرفه جویی در داده ها شود. شما داستان های وحشتناک را در Reddit و Twitter خوانده اید و می خواهید قدم هایی برای حفاظت از داده های ذخیره شده خود بردارید.

با پشتیبان گیری دستی از فایل ذخیره خود ، می توانید از پیشرفت خود در یک زمان مشخص عکس بگیرید. حتی اگر بدترین اتفاق بیفتد ، تنها پیشرفتی را از آخرین عکس فوری از دست خواهید داد. هنوز هم می سوزد ، اما بهتر از انجام کامل است.

حالا تصور کنید که روزی PS4 خود را روشن کنید تا خطای روی صفحه پیدا کنید. سیستم می گوید هارد دیسک خراب است و اگر می خواهید از کنسول خود استفاده کنید باید قالب بندی شود. شما به طور بالقوه کل ذخیره بازی های خود را از دست داده اید.

آتش سوزی ، سیل یا هر نوع خرابی ناگهانی سخت افزار می تواند هارد دیسک شما را بی فایده کند. با پشتیبان گیری آنلاین خودکار ، هنگامی که سرانجام کنسول خود را راه اندازی کردید ، داده های ذخیره شده شما منتظر شما خواهند بود.

حفاظت از داده های ذخیره شده شما و در نتیجه پیشرفت شما ، آرامش خاطر را به ارمغان می آورد. همچنین راحت است که در صورت نیاز به بارگیری فایل های ذخیره شده در صورت نیاز ، دسترسی داشته باشید.

برای خرید PS4 Pro دست دوم با قیمت ارزان روی این متن کلیک کنید

 

نکات مورد توجه:

هنگام پشتیبان گیری یا بازیابی اطلاعات ، سیستم PS4 خود را خاموش نکنید. انجام این کار ممکن است به سیستم شما آسیب برساند.
هنگام بازیابی اطلاعات ، همه تنظیمات و اطلاعات فعلی ذخیره شده در سیستم PS4 be شما حذف می شوند. این کار قابل برگشت نیست ، حتی اگر عملیات بازیابی را لغو کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ اطلاعات مهمی را به اشتباه حذف نکرده اید. داده های حذف شده قابل بازیابی نیستند.

خرید لوازم جانبی PS4

 

پشتیبان گیری PS4 در فلش 

آموزش پشتیبان گیری PS4 در فلش | تصویر تنظیمات
از این عملکرد برای کپی کردن داده های ذخیره شده در حافظه سیستم PS4 to در دستگاه ذخیره USB استفاده کنید. نام پرونده داده پشتیبان به طور خودکار با تاریخ و ترتیب ذخیره شدن تنظیم می شود. می توانید یادداشت ها را در [شرح] اضافه کنید.

حتما بخوانید
نکاتی برای مراقبت از دسته و کنترلرهای کنسول های بازی

دستگاه های ذخیره سازی USB با فرمت FAT و exFAT پشتیبانی می شوند.
مطمئن شوید که دستگاه ذخیره USB را به طور کامل در درگاه USB قرار دهید. برخی از دستگاه ها به دلیل شکل یا طراحی سازگار نیستند.
تروفی ها در داده های پشتیبان گنجانده نشده اند. برای ذخیره غنائم به دست آمده در سرورهای شبکه PlayStation، ، (Trophies) را از صفحه عملکرد انتخاب کنید ، دکمه OPTIONS را فشار داده و سپس [Sync with PlayStation Network] را انتخاب کنید.

همه داده های کاربر در داده های پشتیبان گنجانده شده است.

کاربرانی که هرگز به شبکه PlayStation وارد نشده اند می توانند داده های ذخیره شده را فقط به سیستم اصلی PS4 that که پشتیبان گیری شده بود بازگردانند. برای بازیابی داده های ذخیره شده به سیستم PS4 another دیگر ، قبل از پشتیبان گیری از داده ها ، باید وارد شبکه PlayStation شوید.
داده های ذخیره شده را می توان برای هر کاربر جداگانه کپی کرد. برای اطلاعات بیشتر ، به “داده های ذخیره شده در ذخیره سازی سیستم” مراجعه کنید.

قیمت خرید کنسول بازی PS5 کارکرده و دست دوم

 

بازیابی PS4

از این عملکرد برای بازگرداندن داده های پشتیبان از یک دستگاه ذخیره سازی USB به سیستم قالب بندی شده PS4 Use استفاده کنید.

نرم افزار سیستم در سیستم PS4 to برای بازیابی باید همان نسخه سیستم PS4 from باشد که از آن اطلاعات پشتیبان گیری شده است. در غیر این صورت مطمئن شوید سیستم مورد نظر برای بازیابی دارای جدیدترین نرم افزار سیستم باشد.

وقتی داده های ذخیره شده را به سیستم PS4 restore دیگر باز می گردانید ، اعضای خانواده که هرگز به شبکه PlayStation وارد نشده اند از خانواده شما حذف می شوند. پس از بازیابی ، مدیر خانواده باید دوباره اعضای حذف شده خانواده را اضافه کند.
تصاویری با وضوح بالا و کلیپ های ویدئویی ضبط شده بر روی کنسول PlayStation®4 Pro خود را تنها با استفاده از یک کنسول PlayStation®4 Pro می توانید نمایش دهید.

 

حذف اطلاعات پشتیبان

تصویر پلی استیشن

از این عملکرد برای حذف داده های پشتیبان ذخیره شده در دستگاه ذخیره USB استفاده کنید.

 

بک آپ گرفتن (پشتیبان گیری) دستی از PS4 ذخیره داده ها در Cloud

همچنین می توانید ذخیره ها را به صورت دستی در سرورهای سونی بارگذاری کنید. اگر بارگذاری خودکار را فعال کرده اید ، احتمالاً می توانید این کار را به حال خود رها کرده و به PS4 خود اجازه دهید این کار را انجام دهد.

دلیل اصلی اینکه ممکن است بخواهید ذخیره ها را به صورت دستی بارگذاری کنید این است که در PS4 بازی می کنید که به عنوان کنسول اصلی شما تنظیم نشده است. اگر می خواهید پیشرفت را در چندین کنسول حفظ کنید ، باید فایلهای ذخیره شده ذخیره شده در PS4 های دیگر را به صورت دستی بارگذاری کنید.

بارگذاری دستی بسیار ساده است ، اما می توانید این کار را به دو روش انجام دهید. اگر بازی در صفحه اصلی است ، آن را برجسته کرده و سپس دکمه Options را فشار دهید. “بارگذاری/بارگیری اطلاعات ذخیره شده” را انتخاب کنید. اگر از اینجا می خواهید فایل خاصی را ذخیره کنید ، “بارگذاری همه” یا “انتخاب و بارگذاری” را انتخاب کنید.

حتما بخوانید
ریموت کنترل PS5 از شناخت تا استفاده

“بارگذاری/بارگیری اطلاعات ذخیره شده” را در صفحه اصلی PS4 انتخاب کنید.

همچنین می توانید از طریق تنظیمات ترجیحی کنسول به این گزینه ها دسترسی پیدا کنید. فقط به تنظیمات> مدیریت برنامه ذخیره شده داده> ذخیره داده در سیستم ذخیره سازی سر بزنید و سپس “بارگذاری در ذخیره سازی آنلاین” را انتخاب کنید.

منتظر بمانید تا PS4 دیسک را بخواند (ممکن است یک یا دو دقیقه طول بکشد) و سپس بازی مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید گزینه ها را فشار داده و به جای آن “Select Multiple Applications” را انتخاب کنید تا کل پوشه ها بارگذاری شوند.

هنگامی که یک فایل ذخیره را بارگذاری می کنید ، از شما سوال می شود که آیا می خواهید هر فایل مربوطه را که در ذخیره سازی وجود دارد بازنویسی کنید. همه بازی ها از ذخیره چندین فایل پشتیبانی نمی کنند ، اما بسیاری از آنها پشتیبانی می کنند. اگر در حال بازی با یک فایل ذخیره واحد هستید ، باید مطمئن شوید که نسخه بارگذاری شده نسخه ای است که می خواهید حفظ شود.

خرید لوازم جانبی PS5

 

ویدئو نحوه ذخیره/پشتیبان گیری از اطلاعات بازی PlayStation 4

 

بازیابی اطلاعات ذخیره شده از طریق Cloud یا USB

بازیابی اطلاعات ذخیره شده به صورت دستی آسان است – فقط به تنظیمات> مدیریت داده های ذخیره شده در برنامه مراجعه کنید. در آنجا ، می توانید “ذخیره داده در ذخیره سازی آنلاین” یا “ذخیره داده در دستگاه ذخیره USB” را انتخاب کنید. منبعی را که می خواهید داده ها از آن کپی کنید انتخاب کنید و سپس “بارگیری در ذخیره سازی سیستم” را انتخاب کنید. “بارگیری در ذخیره سازی سیستم” را در PS4 انتخاب کنید.

در صفحه بعدی لیستی از بازی ها را مشاهده خواهید کرد. دکمه Options را روی کنترلر خود فشار دهید تا از گزینه “Select Multiple Applications” استفاده کنید و چندین بازی را همزمان بازیابی کنید. همچنین می توانید یک بازی خاص را انتخاب کرده و در صورت تمایل فایل های ذخیره شده خاص را بازیابی کنید. “بارگیری/کپی” را انتخاب کنید و داده های ذخیره شده شما بازیابی می شوند.

 

آیا می توانید فایل های ذخیره شده PS4 را به اشتراک بگذارید؟

داده های ذخیره شده شما به حساب PlayStation Network که در آن ایجاد شده است و نه کنسول وصل می شود. این بدان معناست که می توانید داده های ذخیره شده خود را به PS4 دیگر بارگیری کرده و منتقل کنید ، مشروط بر اینکه همان حساب در آن کنسول وجود داشته باشد.

با این حال ، این بدان معناست که شما نمی توانید فایلهای ذخیره شده را با سایر بازیکنان به اشتراک بگذارید – آنها فقط در دسترس شما هستند.

 

نحوه پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات PlayStation 5

تصویر پلی استیشن 5

توجه داشته باشید که پشتیبان گیری از داده های شما مانند این با افزایش حافظه PS5 با یک درایو خارجی متفاوت است. در حالی که از نظر فنی نتایج مشابهی را برآورده می کنند ، ویژگی های پشتیبان گیری و بازیابی برای بارگیری داده هایی که بلافاصله در PS5 خود لازم ندارید و برای بازیابی در صورت خرابی یا خرابی اطلاعات مفید هستند.

از طرف دیگر ، افزایش فضای ذخیره سازی PS5 شما به شما امکان می دهد بازیها را از روی هارد نصب (و در برخی موارد بازی کنید) ، اما به انواع خاصی از هارد دیسک ها و کابل های USB نیاز دارد.

حتما بخوانید
آموزش ریبوت کردن PS4 | چگونه ps4 خود را initialize کنیم

خرید PS3

 

پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات PS5 با استفاده از یک USB 

ویژگی پشتیبان گیری و بازیابی PS5 با طیف وسیعی از دستگاه های ذخیره سازی USB کار می کند ، اما قبل از شروع فرایند پشتیبان گیری ، باید مطمئن شوید که فضای خالی کافی در درایو خارجی خود دارید.

به تنظیمات> سیستم> پشتیبان گیری و بازیابی بروید.
“Back up Your PS5” را انتخاب کنید.
هارد دیسک خود را با کابل USB PS5 وصل کنید.
انتخاب کنید که از چه داده هایی پشتیبان تهیه شود. نوار سمت راست پایین نشان می دهد که داده های انتخاب شده چقدر فضای درایو خارجی را اشغال می کنند.
“بعدی” را انتخاب کنید ، سپس “پشتیبان گیری” را آغاز کنید تا روند شروع شود و منتظر کپی داده ها باشید. برای جلوگیری از خرابی داده ها ، PS5 یا درایو USB خود را حرکت ندهید ، قطع نکنید و یا درایو USB را در حین انتقال فعال نکنید.

تصویر PS5 در مطلب آموزش بک آپ گرفتن از پلی استیشن
با پشتیبان گیری از داده ها ، اکنون می توانید دستگاه USB را قطع کنید. در صورت نیاز به بازیابی اطلاعات از درایو USB ، با خیال راحت ذخیره می شود. در اینجا نحوه انجام پشتیبان گیری در صورت نیاز به شرح زیر است:

درایو پشتیبان USB را به PS5 خود وصل کرده و کنسول را روشن کنید.
از صفحه اصلی PS5 ، به تنظیمات> سیستم> پشتیبان گیری و بازیابی بروید.
“Restore Your PS5” را انتخاب کنید.
داده هایی را که می خواهید از درایو به PS5 کپی کنید انتخاب کنید ، سپس دستورات روی صفحه را برای شروع انتقال دنبال کنید.
منتظر بمانید تا فایلها کپی شوند. یکبار دیگر ، PS5 یا درایو USB خود را جدا یا خاموش نکنید در حالی که انتقال فعال است.

 

چگونه می توان داده ها را در PS5 در cloud-save ذخیره کرد

در حالی که پشتیبان گیری USB به شما امکان می دهد یک نقطه بازیابی فیزیکی از تمام داده های PS5 خود ایجاد کنید ، کاربران PS Plus همچنین می توانند از ذخیره بازی خود در ابر پشتیبان گیری کنند. انجام این کار نیاز به اشتراک PS Plus فعال و فعال سازی به روزرسانی های خودکار در PS5 شما دارد ، اما پس از فعال شدن این ویژگی ، کنسول به طور خودکار از ذخیره های شما نسخه پشتیبان تهیه می کند. در اینجا نحوه کار آن آمده است:

1- در PS5 خود ، به Settings > System > Power Saving > Features Available in Rest Mode و “Stay Connetened to the Internet” را فعال کنید.
2- سپس ، به Settings > Saved Data and Game/App Settings بروید.
3- برای فعال کردن پشتیبان گیری ذخیره ابری برای بازی های PS5 ، بازی های PS5> همگام سازی داده های ذخیره شده را انتخاب کرده و “همگام سازی خودکار داده های ذخیره شده” را فعال کنید.
4- برای فعال کردن پشتیبان گیری ذخیره ابری برای بازی های PS4 نصب شده بر روی PS5 خود ، “بازی های PS4” را انتخاب کنید ، سپس “بارگذاری خودکار” را روشن کنید.
پس از روشن شدن گزینه ها ، ذخیره اطلاعات PS5 به طور خودکار بین ابر و کنسول شما همگام می شود ، بنابراین همیشه آخرین اطلاعات ذخیره شده را در هر دو مکان در اختیار خواهید داشت. با این حال ، اطلاعات PS4 باید به صورت دستی از صفحه راه اندازی بازی در کنسول شما بارگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *