سبد خرید من

آموزش وصل كردن دو مانيتور به يك كامپيوتر برای گیمینگ در سال 2021 + ویدئو

آموزش تنظیم نمایشگرهای دوگانه برای PC Gaming در سال 2021

آموزش چند مانیتوره کردن سیستم

وصل كردن دو مانيتور به يك كامپيوتر

وقتی یک مانیتور دوم گرفتید، دیگر نمی توانید به عقب برگردید و از یک مانیتور استفاده کنید. این احساسی است که ممکن است برای برخی احمقانه به نظر برسد ، اما اگر عادت کنید ویندوز و برنامه های خود را از طریق دو یا چند صفحه نمایش سازماندهی کنید ، تصور بازی یا استفاده از رایانه بدون آنها دشوار است. در این پست با آموزش وصل كردن دو مانيتور به يك كامپيوتر همراه ما باشید.

دلایل زیادی برای اضافه کردن مانیتور دوم به تنظیمات شما وجود دارد ، خواه از آن برای کار در خانه ، بازی کردن ، پخش استریم در Twitch یا YouTube یا کارهای تولیدی استفاده کنید. داشتن یک مانیتور دوم به ساده سازی وظایف شما و به حداکثر رساندن بهره وری کمک می کند، یا حتی دید گسترده تری از بازی های خاص به شما می دهد.

  آموزش ساخت کلن و جوین شدن در Call of Duty: Vanguard

قبل از راه اندازی مانیتورهای دوتایی ، نباید فقط دو مانیتور بخرید و آنها را روی میز بیندازید. چند مورد مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود ، از جمله کارت گرافیک ، استفاده از لپ تاپ و بودجه شما. به همین دلیل ما این راهنما را برای کمک به شما برای اتصال چند مانیتور به لپ تاپ و کشف دقیق نحوه تنظیمات مانیتور دوگانه خود آماده کرده ایم.

 

مزایای نمایشگرهای دوگانه

بارزترین مزیت تنظیمات مانیتور دوتایی این است که شما یک صفحه نمایش اضافی برای انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید.

اگر می خواهید در حین کار یا بازی فضای مشاهده خود را بیشتر کنید یا حتی Netflix را روی مانیتور دیگر خود قرار دهید ، می توانید. بیایید به جزئیات این موضوع بپردازیم که چرا کسی ممکن است بخواهد یک صفحه اضافی اضافه کند. پیشنهاد می شود درباره بهترین تلویزیون برای ps5 بخوانید.

مانیتورهای دوگانه برای پخش استریم(چگونه با دو مانیتور استریم کنیم)

اگر به دنبال پخش استریم منظم در Twitch یا YouTube هستید ، تقریباً به صفحه دوم نیاز دارید. در طول پخش استریم، باید بتوانید چت خود را کنترل کنید تا با بینندگان خود ارتباط برقرار کنید و به نرم افزار استریم خود دسترسی داشته باشید تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد.

برای خواندن چت فقط با یک صفحه نمایش به لپ تاپ ، تبلت یا دستگاه دیگری احتیاج دارید و به Streamlabs یا OBS دسترسی آسان نخواهید داشت. جهت خرید پلی استیشن 5 کلیک کنید.

چطور چند مانیتور را به یک کامپیوتر وصل کنیم؟

مانیتورهای دوگانه برای بازی

مانیتورهای Ultrawide در دسترس هستند ، اما قیمت آنها بسیار گران است. اگر می خواهید میدان دید وسیع تری داشته باشید ، همیشه می توانید دو یا سه نمایشگر را به هم متصل کنید و یک خروجی بازی سازگار با هر دو داشته باشید.

اجرای بازی در دو مانیتور به شما نمای بسیار بزرگ تری از بازی می دهد ، خواه در یک پیست مسابقه دهید ، به چپ و راست خود نگاه کنید و ببینید که حریفان در کنار شما رانندگی می کنند، پرواز با یک سفینه فضایی و جستجوی اطراف خود برای یافتن بوگی های نزدیک، یا تقریباً هر اقدام دیگری در بازی که فکرش را بکنید.

شایان ذکر است که تنظیمات مانیتور دوگانه با بازی هایی که از نزدیک با آنها آشنا هستید ، بهترین عملکرد را دارد زیرا رابط کاربری و سایر عناصر غیر گیم پلی می توانند در رزولوشن های ultrawide به طرز عجیبی عمل کنند.

البته می توانید از مانیتور دوم خود برای استفاده از Discord ، Netflix ، YouTube یا حتی Spotify هنگام بازی استفاده کنید. استفاده از مانیتور دوم مانند این کار ضروری نیست ، اما کاملاً راحت است.

مانیتورهای دوگانه برای چند وظیفه ای

چند وظیفه ای در محل کار جایی است که مانیتورهای دوگانه درخشش دارند. اینکه بتوانید وظایف ، برنامه ها و فضاهای کاری خود را در چندین صفحه پخش کنید ، کار روزانه شما را بسیار کارآمدتر می کند.

اگر نیازی به ادامه ورق زدن بین اسناد و مدارک نباشد ، راحت تر می توانید کار کنید و پروژه های خود را به پایان برسانید. خوشبختانه حتی می توانید لپ تاپ را به چندین مانیتور متصل کنید. جهت خرید و مشاهده قیمت پلی استیشن 4 کلیک کنید.

چطور دو مانیتور را به یک لپتاب وصل کنیم؟

نحوه تنظیم مانیتورهای دوتایی

انتخاب مانیتور:

در حالت ایده آل ، شما می خواهید به مانیتورهایی با اندازه و وضوح یکسانی که باعث می شود برنامه های متحرک و سایر موارد نرمتر شوند ، بچسبید، اگرچه استفاده از دو مانیتور با وضوح متفاوت امکان پذیر است.

اگر با لپ تاپ شروع می کنید، اضافه کردن هر اندازه صفحه نمایش کاملاً خوب است ، اما مانیتورهای 24 اینچی از صفحه کوچکتر ، راحت ترین انتقال را خواهند داشت. مانیتورهای بدون حاشیه نیز گزینه خوبی هستند زیرا انتقال طبیعی بین هر دو صفحه را طبیعی تر می کنند.

شما می توانید یک صفحه تخت را با یک صفحه نمایش منحنی ترکیب کنید ، و این بسیار خوب کار خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید دو مانیتور را با تلویزیون بزرگتری ترکیب کنید. این به نحوه استفاده از مانیتورها ، تعداد موردنظر شما و میزان فضای کار بستگی دارد. پیشنهاد می شود جهت خرید ps5 دست دوم کلیک کنید.

  بررسی بازی Monster Hunter Rise

اتصال مانیتورها

اگر آنها را به رایانه متصل می کنید، یا به پورت های کافی برای جا دادن همه آنها احتیاج دارید یا مانیتورها را با کابل DisplayPort با زنجیر چرخان می کنید و البته ، برای اتصال کارت گرافیک یا لپ تاپ خود به مانیتور ، به تعداد کابل مناسب نیاز خواهید داشت.

اما اگر از لپ تاپی استفاده می کنید (مانند MacBook Pro) که هیچ خروجی کابل ندارد ، چه می کنید؟ ایستگاه های اتصال HDMI و کابل های خاص مانند USB-C به HDMI وجود دارد که می توانید به یکی از رابط های لپ تاپ خود ، USB یا موارد دیگر وصل کنید.

شما باید مطمئن شوید که درگاه های مناسبی را برای قرار دادن یکی از این ایستگاه های اتصال در اختیار دارید ، اما پس از دریافت جایگاه مناسب ، می توانید لپ تاپ خود را به یک نمایشگر متصل کنید.

اگر می خواهید بیش از یک مانیتور خارجی با لپ تاپ خود استفاده کنید ، باید آنها را با کابل DisplayPort استفاده کنید. این بدان معناست که مطمئن شوید مانیتور شما از ورودی های HDMI و DisplayPort برخوردار است. پیشنهاد می شود جهت خرید xbox series s کلیک کنید.

نحوه راه اندازی مانیتورهای دوتایی

راه اندازی مانیتورهای دوتایی شما بسته به کاری که می خواهید انجام دهید دشوارترین قسمت این فرآیند است یا آسانترین آن. همیشه می توانید مسیر ساده را طی کنید و دو مانیتور خود را مستقیماً روی میز تحریر قرار دهید.

از طرف دیگر ، می توانید با یک مانت کمی جذاب تر شوید و دو مانیتور خود را با پایه مانیتور دوتایی بالای ایستگاه کاری خود قرار دهید. این فضای بیشتری را روی میز کار خود فراهم می کند. نصب خوب مانیتور لازم نیست خیلی گران باشد ، اگرچه باید قبل از انتخاب پایه برای خود ، اندازه و وزن هر دو نمایشگر را یادداشت کنید.

هم برای نصب و هم برای نگه داشتن نمایشگرهای خود بر روی جایگاه خود ، باید مطمئن شوید که میز کارتان به اندازه کافی استحکام دارد تا بتواند کل آن وزن را تحمل کند .

به محض اینکه مانیتورهای خود را در موقعیت هایی قرار دهید که راحت باشید ، به راحتی گرفتن کابل انتخابی و اتصال یک سر آن به مانیتور و سر دیگر آن به کامپیوتر یا لپ تاپ است. سپس می خواهید همین کار را با مانیتور دوم خود انجام دهید. اینجاست که آن ایستگاه اتصال با لپ تاپ ها بازی می کند.

اگر ایستگاه متصل ندارید و هر دو نمایشگر دارای پورت DisplayPort هستند ، می توانید دو صفحه را با کابل DisplayPort متصل کنید. وقتی همه چیز به برق متصل شد و رایانه یا لپ تاپ شما روشن شد ، هر دو نمایشگر دو میزکار جداگانه نمایش می دهند.

در اینجا ، ممکن است لازم باشد در تنظیمات خود کمی ترفند بزنید. با رفتن به بخش تنظیمات رایانه ، انتخاب سیستم و سپس انتخاب تب Display در سمت چپ پنجره ، می توانید تنظیمات Display خود را پیدا کنید. یک مستطیل به شما نمایش داده می شود که دارای مربع های شماره گذاری شده است، این ها مانیتورهای شما هستند.

می توان این مربع ها را تغییر داد تا موقعیت مانیتور تغییر کند، اگر به دلایلی مانیتور سمت راست به سمت چپ نشان داده شد ، می توانید برای تغییر این حالت را به سمت راست حرکت دهید.

از اینجا می توانید روی یک جعبه شماره گذاری شده کلیک کنید ، وضوح آن را تغییر دهید ، آن را به صفحه اصلی خود تبدیل کنید و جهت صفحه نمایش آن را تغییر دهید، حالت دوم فقط در صورتی مهم است که مانیتور را به حالت عمودی برگردانده باشید. جهت خرید و مشاهده قیمت پلی استیشن 4 دست دوم کلیک کنید.

مراحل اتصال دو مانیتور به یک کامپیوتر یا لپ تاپ در ویندوز 10

برای کسانی که از مانیتور دوم برای کار استفاده می کنند و هیچ چیز دیگری نیستند ، شما خوب کار می کنید. برای گیمرها ، می خواهید وارد پنل تنظیمات کارت گرافیک خود شوید. اگر کارت گرافیک AMD دارید ، روی دسک تاپ خود کلیک کنید و سپس Radeon Settings را انتخاب کنید.

در اینجا می توانید تنظیمات را بیشتر انجام دهید ، از جمله امکان همگام سازی تطبیقی ​​و تغییر نرخ تازه سازی. برای دارندگان پردازنده گرافیکی انویدیا ، می خواهید در رایانه خود به دنبال صفحه کنترل Nvidia باشید ، جایی که می توانید تغییرات خود را انجام دهید. جهت خرید و مشاهده قیمت پلی استیشن 3 دست دوم کلیک کنید.

بهترین مانیتورهای دوتایی: بهترین نمایشگرها برای تنظیمات دوتایی

واقعیت این است که تقریباً هر مانیتور مدرن برای تنظیمات نمایشگر دوتایی مناسب خواهد بود. اگر استریمر هستید که فقط یک مانیتور دوم برای گپ می خواهید ، نیازی به خرید مانیتور به اندازه مانیتور اصلی بازی نیست، و اگر از مانیتور 144 هرتز یا بالاتر استفاده می کنید ، هنوز می توانید با یک مانیتور 60 هرتز بر ثانیه داشته باشید.

  ساکورای: شاید Ultimate آخرین بازی Smash Bros نباشد!

 

در ادامه می توانید فیلم مربوط به راه اندازی دو مانیتور را تماشا کنید.

برخی از سوالات رایج:

چگونه دو مانیتور را به یک کامپیوتر وصل کنیم؟

اگر آنها را به رایانه متصل می کنید، یا به پورت های کافی برای جا دادن همه آنها احتیاج دارید یا مانیتورها را با کابل DisplayPort با زنجیر چرخان می کنید و البته ، برای اتصال کارت گرافیک یا لپ تاپ خود به مانیتور ، به تعداد کابل مناسب نیاز خواهید داشت.

مزایای چند مانیتور با یک کامپیوتر چیست؟

بارزترین مزیت تنظیمات مانیتور دوتایی این است که شما یک صفحه نمایش اضافی برای انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید. اگر می خواهید در حین کار یا بازی فضای مشاهده خود را بیشتر کنید یا حتی Netflix را روی مانیتور دیگر خود قرار دهید ، می توانید. بیایید به جزئیات این موضوع بپردازیم که چرا کسی ممکن است بخواهد یک صفحه اضافی اضافه کند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.