سبد خرید من

نقد و بررسی بازی Kena: Bridge Of Spirits در پلی استیشن 5 + ویدئو

نقد و بررسی بازی Kena: Bridge Of Spirits در پلی استیشن 5 + ویدئو

تصویر Kena: Bridge Of Spirits در نقد و بررسی بازی

بررسی کامل بازی کنا (Kena) | داستان بازی، مبارزات، متای اعلام شده بازی Kena و…

در Kena: Bridge Of Spirits ، وسایل روزمره با اهمیت احساسی جدید و دیده نشده ای آغشته می شوند. ماسک چوبی پیوندی با روح شخصی است که برای آن ساخته شده است. اشیایی مانند چکش ساختمانی یا جعبه ای پر از غذا با خاطرات افرادی که گم شده اند گره می خورد. مکانهایی که روزگاری مکانهای پر جنب و جوش و شادی بوده اند ، با درد و صدمه ای که در آنها متحمل شده است زخم برداشته اند.

نگاه کردن به چیزهای رایج با چشمان جدید یک موضوع در حال اجرا Kena است و این موضوع اغلب در مورد گیم پلی آن نیز صدق می کند.

اگرچه بازی پر از سبک های اکشن و ماجراجویی نسبتاً متداول است-دارای نبردهای غوغایی است که شبیه عناوینی مانند Star Wars Jedi: Fallen Order یا حتی Sekiro: Shadows Die Twice ، صعود به بخش های مشابه Uncharted یا Tomb Raider ، پلتفرمی که بازی هایی مانند Ratchet و Clank را به یاد می آورد و پازل هایی مانند آنچه در The Legend of Zelda می بینید را به یاد می آورد.

همراه با داستان سرایی احساسی ، شخصیت محور ، برخی دعواهای سخت اما عالی و مکانیک هایی که باعث می شود جهان در اطراف شما زنده به نظر برسد ، کنا یک سفر هیجان انگیز و اغلب دلخراش است که شما را مجبور می کند هر گوشه و شکافی را برای دیدن همه چیز جستجو کنید.

خرید پلی استیشن دست دوم

 

داستان و دنیای کنا:

پل ارواح در دهکده ای قرار گرفته است که در تراژدی قرار گرفته است. ساکنان آن همه رفته اند ، در اثر بدبختی از بین رفته اند ، و درد آنها زمینی که زمانی پر جنب و جوش در اطراف آن بود را از نظر جسمی مسموم کرده است. این درد ، کنا ، یک راهنمای روح جوان را مجبور کرده است تا آسیب را در مرکز آن جستجو کند و آن را شفا دهد.

پیوند او با قلمرو روح به او این امکان را می دهد تا به ارواح روستا در یافتن آرامش کمک کند و با این کار ، او می تواند فساد موجود در سرزمین را پس گرفته و آن را به شکوه قبلی خود بازگرداند.

از نظر عملی ، شما این کار را با پرسه زدن در فضای وسیع و نیمه باز روستا و اطراف آن انجام می دهید و با روحیه خراب هر دو افرادی که زمانی در آنجا زندگی می کردند مبارزه می کنید و طبیعت درد آنها پیچیده است. اکثر تعاملات به ترکیبی از مبارزه و حل معما خلاصه می شود.

هدف شما معمولاً شکست دادن تعداد زیادی از دشمنان است و توانایی از بین بردن “قلب” خراب شده در نزدیکی خود را-نوعی پیاز گل شیطانی-با انفجار انرژی روحی می توانید از کنا با لمس دکمه. قلب را بکشید و فساد همراه با دشمنان فاسد کاهش می یابد. پیشنهاد می شود درباره تاریخ انتشار بازی های 2021 بخوانید.

نقد و بررسی بازی Kena

 

مبارزه در بازی

کامبت به خودی خود بیشتر آشنا است، زیرا کنا با استفاده از نیروهای روحانی خود با دشمنان مبارزه می کند. با حملات سبک و سنگین می توانید با هم ترکیب کنید ، اما حتی در سختی های معمولی ، دشمنان ضربه محکمی می زنند و در صورت عدم توجه می توانند بازی شما را از بین ببرند.

  تاریخ انتشار Elden Ring مشخص شد!

مانند بازی های اکشن مشابه ، شما یک گول زدن دارید که می تواند شما را در اکثر مواقع از مشکلات خارج کند و می توانید یک سپر روح با قدرت محدود ایجاد کنید که حملات را متوقف کند. بیش از حد ضربه بزنید ، و سپر می شکند ، شما را به پرواز در می آورد و به شما آسیب می رساند ، اما اگر بتوانید بلاک خود را به موقع تنظیم کنید ، می توانید از دشمن جلوگیری کرده و آنها را برای یک ضد حمله باز کنید.

هر دو پازل کنا و مبارزه با آن یک پیچ و تاب را به شکل Rot اضافه می کنند ، که آنها را می توان در محیط اطراف پیدا کرد. Rot کمی شبیه Pikmin یا مینیون هایی است که در بازی هایی مانند Overlord دیده می شود.

در مبارزه ، می توانید آنها را برای حمله و حواس پرتی دشمنان بفرستید ، به شما این امکان را می دهد که چند ضربه آزاد دریافت کنید یا به نقطه ضعفی حمله کنید ، و آنها برای آسیب پذیر کردن قلب در وسط دعوا ضروری هستند ، که می تواند به شما اجازه دهد دشمنان را متوقف کنید. پس از تولد مجدد، بنابراین می توانید پیشرفت کنید.

Rot چیزی است که کنا را از بازی های مشابه جدا می کند و پیدا کردن آنها ، تقویت آنها و استفاده م themثر از آنها یک لایه تاکتیکی به مبارزات می افزاید که فراتر از طفره رفتن و بازی کردن است.

از آنجا که Rot همه بسیار کوچک هستند ، باید جسارت آنها را تقویت کنید تا آنها را وارد نبرد کنید. هنگامی که به دشمنان آسیب می رسانید و آنها را می کشید ، یک متر را پر می کنید که به شما یک عمل روت می دهد و می توانید آنها را در یک مبارزه با یک دکمه به کار بگیرید یا از آنها برای تقویت یکی از حملات خود برای یک ضربه بزرگ استفاده کنید.

Rot همچنین برای استفاده از محیط بسیار مهم است-برای خنثی کردن آنها باید آنها را به قلب خود بفرستید و تنها راه درمان Kena انجام یک حرکت Rot است.

 

تصویری از محیط بازی Kena

کار با Rot در مبارزات شما را مجبور می کند که دائماً در حمله باشید و به محیط خود توجه کنید. شما باید به طور ذهنی مکان قلبهایی را که باعث ایجاد دشمنان می شوند و مواردی را که برای شفا استفاده می کنید ثبت کنید ، و اغلب ضروری است که دشمنان کوچکتر و ضعیف تری را برای ایجاد اتهامات Rot بکشید تا بتوانید حواس بزرگتر و سخت تر را منحرف کرده و از بین ببرید.

تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده بهینه از Rot در مبارزه باعث می شود که بین تصویری بزرگ از یک نبرد با لحظات کوچکتر و شدیدتر در کنار گذاشتن یک ضربه بزرگ یا ضربه زدن به نقطه ضعف تعادل برقرار کنید.

گاهی اوقات ، ترکیب این عناصر می تواند کمی آزاردهنده باشد ، زیرا به راحتی می توانید یک گول زدن یا بلوک را منفجر کنید و شکست به شما وارد شود ، یا اینکه به طور تصادفی Rot را برای حمله به دشمن اشتباه ارسال کنید. با برخی از مدیران ، احتمالاً باید چند بار بمیرید تا بفهمید که چقدر می توانند شما را خراب کنند.

اما مرگ مهم نیست ، و حداقل با زمان بارگذاری و تقسیم بار پلی استیشن 5 ، بازی همیشه سریع عمل می کند تا شما را با کمترین مجازات ممکن به صحنه بازگرداند. این برنامه همچنین دارای دشواری حالت داستان است که به نظر می رسد با توجه به دشواری فریبنده برخی از دعواهای آن ، افزودنی بسیار خوبی به نظر برسد.

  نقد و بررسی اولیه بازی Deathloop منتشر شد + نمرات بازی و تریلر

مبارزه کنا به طور کلی سخت و هیجان انگیز است و به خوبی بر روی مکانیک های دوج و پارری آشنا اجرا می شود ، اما این اضافه شدن Rot و همه کاره بودن نحوه استفاده از آنها است که واقعاً باعث می شود نبردها در کنا سرگرم کننده و هوشمندانه باشد.

این موضوع در مورد معماهای مختلف بازی نیز صدق می کند. در خارج از نبرد ، روت شما را دنبال می کند یا هنگام عبور از محیط روی لبه ها و پل ها ظاهر می شود و می تواند برای انجام اقدامات متنی در جهان مانند حرکت اجسام قابل صعود برای کمک به رسیدن به یک سکوی بلند اعزام شود.

کنا با ترکیب نیاز به دستورات روت با استفاده هوشمندانه از توانایی های کنا ، موقعیت هایی را ایجاد می کند که در آن راه حل ها باید به این فکر کنند که با بمب های قفل شونده یا سکوهای باز شونده و همچنین آنچه پوسیدگی می تواند محیط را تغییر دهد.

جایی که کنا تعادل را ایجاد می کند در ارائه هزاران پازل برای شما است که بیشتر به مهارت های مشاهده ای شما پاداش می دهد ، بدون این که از توانایی شما برای حل آنها مبالغ زیادی بپردازید.

در بیشتر مواقع ، مشاهده چیزی که Rot می تواند حرکت دهد یا دیدن شیئی که می توانید با استفاده از انرژی روح با آن تعامل داشته باشید ، برای روشن شدن مسیر رو به جلو کافی است. ممکن است در حال بالا رفتن از دیوار باشید و نقطه ای را مشاهده کنید که کمتر قابل مشاهده است و می توانید به پایین بپرید ، و هر بار ، مشاهده چنین چیزی شما را به پاداشی می رساند.

تنها اشکالی که وجود دارد این است که با توجه به این که بازی به شدت به مشاهده وابسته است ، به راحتی می توان یکی از مواردی را که شما را در جهت درست نشان می دهد از دست داد. یک پازل خاص ، که نیاز به شلیک چندین مشعل به ترتیب خاص داشت ، باعث شد تا برای 10 دقیقه خوب در منطقه سرگردان باشم تا متوجه شوم که راه حل واقعاً چقدر ساده است ، اما من به تک آهنگ نرسیده بودم.

از سرنخ استفاده کنید که بازی به من نشان داده است که باید چکار کنم. با این حال ، عمدتا ، این پازل ها به اندازه کافی دشوار هستند که باعث می شوند احساس کنید برای یادگیری باهوش هستید.

کنا همچنین مملو از کالاهای کلکسیونی ، از جمله ارواح پوسیده پنهان در محیط و کلاه برای سفارشی کردن آنها است، و در حالی که تعقیب این وسایل تا حد زیادی ضروری نیست ، افزودن تمام این مسیرهای جانبی کوچک و پاداش های کوچک شما را تشویق می کند تا خود را در دنیای کنا کاوش کرده و از دست بدهید.

خرید بازی پلی استیشن

ویدئو بررسی Kena: Bridge of Spirits

 

و به لطف جهت هنر خارق العاده و نمره عالی و فراگیر ، جهان زیبایی برای کشف است که بیشتر توسط داستانهای ارواح موجود در آن ایجاد شده است.

توسعه دهندگان Ember Labs شروع خود را در زمینه انیمیشن آغاز کرده اند و بازی از این پس زمینه با شخصیت های زیبا و صحنه های زرق و برق دار استفاده می کند که به شما کمک می کند تا حتی بیشتر در کشف آنچه در روستا اتفاق افتاده و تنظیم درست آن سرمایه گذاری کنید. شما نمی توانید این افراد را نجات دهید ، اما می توانید به آنها کمک کنید تا حرکت کنند و خودشان را ببخشند.

  11 بهترین ماد های ماینکرافت minecraft + تصویر

در هر بخش از بازی ، شما تلاش می کنید تا یک روح عذاب زده خاص را بیابید و به آنها کمک کنید تا به آرامش برسند ، و سفر شما در این مکان در مورد جمع آوری داستان این افراد و سرنوشت آنها است. در هر یک ، شما نه تنها به رهایی روح انسانی که دچار آسیب شده و به یک رئیس قدرتمند و خطرناک تبدیل شده است کمک می کنید-بلکه به روح افرادی که آنها را دوست داشتند اما نمی توانند به آنها برسند کمک می کنید.

تعامل با شخصیت هایی که در هر بخش از بازی پیدا می کنید ، به مناطق درون و اطراف روستا کمک می کند تا شخصیت خاص خود را داشته باشند و علیرغم این واقعیت که این مکان به کلی ویران شده است ، می توانید زندگی را که قبلاً شکوفا شده است احساس کنید. آنجا.

اما آنچه در داستان گم شده، خود کنا است. بازی نشان می دهد که فاجعه ای در گذشته کنا او را زخمی کرده است ، درست مانند روحیه ای که او برای کمک به راه انداخته است. در نزدیکی اوج داستان ، بازی به برخی از انگیزه ها و تاریخ کنا می پردازد ، اما همه چیز را آنقدر سریع و مرتب می کند که به نظر می رسد برخی از جنبه های داستان او قطع شده است.

کنا در انتهای داستان کم و بیش در همان مکان اول قرار دارد و در بازی ای که پیشرفت زیادی در داستان های ساکنان روستا شده است ، توجه به قهرمان داستان در مقایسه با آن احساس کم خونی می کند به

هرچند عمل ملاقات و درک همه آن شخصیت های دیگر بسیار قدرتمند است. Kena: Bridge of Spirits در نهایت یک بازی در مورد ایجاد این ارتباطات است ، درست مانند ایجاد ارتباط با دنیای بازی در اطراف شما از طریق Rot. این فیلم بر شخصیت هایی متمرکز است که شجاعانه تلاش کردند اما نتوانستند به یکدیگر کمک کنند و برخورد با آن درد با آنها چه کرد.

این در مورد کشف جهان و دیدن آنچه در گذشته بوده است ، و کمک به بازسازی دوباره آن است. و در حالی که کنا: پل ارواح مملو از مبارزات و اکتشافات آشنا است ، توانایی آن برای یافتن راه های مختلف برای بررسی این ایده ها ، سفری زیبا ، احساسی و هیجان انگیز را ایجاد می کند.

 

متای عنوان Kena: Bridge of Spirits اعلام شد

متای عنوان Kena: Bridge of Spirits اعلام شد

این عنوان موفق شد متای خیلی خوب 85 را بر اساس 19 نقد به دست بیاورد.

IGN: 8/10
GamesRadar: 4/5
The Gamer: 4/5
Destructoid: 8/10
Game Informer: 9/10
DualShockers: 10/10

 

 

نکات مثبت بازی کنا

  • گیم پلی آشنا با گنجاندن Rot به پیچ و تاب می رسد
  • بسیاری از معماها به اندازه ای سخت هستند که می تواند بدون کاهش سرعت ، سرگرم کننده باشد
  • داستان های احساسی و شخصیت های سرگرم کننده گشت و گذار در جهان را جذاب تر می کند
  • موسیقی عالی است

 

نکات منفی بازی Kena

  • چند پازل متکی به دیدن یک سرنخ خاص است که به راحتی از دست می رود
  • قوس کنا کمتر از سایر شخصیت ها مورد توجه قرار می گیرد

 

خرید PS3 دست دوم

خرید Xbox 360 دست دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.