سبد خرید من

چرا مایکروسافت بتسدا را به قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد؟|قرار داد مایکروسافت و بتسدا

چرا مایکروسافت بتسدا را به قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد؟|قرار داد مایکروسافت و بتسدا

بازی های بتسدا |قرار داد مایکروسافت و بتسدا

قرار داد مایکروسافت و بتسدا

 خبر قرار داد مایکروسافت و بتسدا برای طرفداران ایکس باکس نوید آمدن بازی های انحصاری را می دهد. اگر شما طرفدار ایکس باکس هستید به نظر شما مایکروسافت چرا بتسدا را خریداری کرد؟

در ادامه مطلب همراه ما باشید تا نگاهی به این موضوع بیاندازیم.

برای خرید ps4 دست دوم و کارکرده و استوک روی این لینک کلیک کنید

کمیسیون اروپا قرارداد 7.5 میلیارد دلاری مایکروسافت را برای خرید ZeniMax Media ، شرکت مادر استودیوی Doom و Fallout Bethesda Softworks را تصویب کرد. معامله مایکروسافت بدون هیچ گونه شرطی توسط اتحادیه اروپا تصویب شده است ، زیرا “تردیدی در سازگاری این قرارداد با قوانین بازار مشترک وجود ندارد” . این خرید قبل از اینکه مایکروسافت معامله Bethesda را نهایی کند و بازی های آینده را به اشتراک Xbox Game Pass خود برساند ، نیاز به تأیید اتحادیه اروپا داشت.

در بیانیه کمیسیون اروپا آمده است: “کمیسیون به این نتیجه رسید که خرید پیشنهادی با توجه به موقعیت محدود موجود در بازار در بالادست و وجود رقبای قدرتمند پایین دست در توزیع بازی های ویدیویی ، هیچ نگرانی در زمینه رقابت ایجاد نخواهد کرد.” “معامله تحت روش معمول بررسی ادغام ، مورد بررسی قرار گرفت.”

اتحادیه اروپا و قرار داد مایکروسافت و بتسدا

پس از بسته شدن کامل این قرارداد، تعداد استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت به عدد ۲۳ افزایش می‌یابد. براین اساس، استودیو آرکین (Arkane) توسعه‌دهنده بازی‌های Dishonored، استودیوی ماشین‌گیمز (MachineGames) سازنده مجموعه Wolfenstein، آید سافتور (id Software) خالق مجموعه‌ی Doom و تانگو گیم‌ورکز (Tango Gameworks) سازنده بازی‌های The Evil Within به زیرمجموعه استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس اضافه می‌شوند.

البته ظاهراً مایکروسافت برنامه دارد تا استودیوهای بتسدا را مستقل از سایر بازیسازان زیر مجموعه خود و با رهبران فعلی آن‌ها حفظ کند. رویکردی که در شرکت‌هایی مانند Mojang، LinkedIn و GitHub موفقیت آمیز ظاهر شد. این شرکت‌ها باوجود خرید امتیاز آن‌ها توسط مایکروسافت به‌صورت مستقل کار می‌کنند.

  هر آنچه در مورد Biomutant می دانیم

لوگوی بتسدا و ایکس باکس

چرا مایکروسافت بتسدا را به قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد؟

مایکروسافت در ابتدا برنامه خود را برای خرید بتسدا در ماه سپتامبر اعلام کرد ، وعده داد که به تعهدات انحصاری PS5 برای Deathloop و GhostWire: Tokyo احترام بگذارد. در ضمن بازی هایی مانند The Elder Scrolls نیز “دقیقاً مانند گذشته پشتیبانی می شوند.”

لوگوی بتسدا استودیو

با توجه به نظرات رئیس بخش بازی مایکروسافت ، فیل اسپنسر ، در ماه سپتامبر ، نحوه مدیریت عنوان های آینده بتسدا توسط مایکروسافت به صورت “مورد به مورد” خواهد بود. هنوز مشخص نیست که مایکروسافت چگونه می خواهد بازی Starfield را مدیریت کند و چه تصمیمی اتخاذ کند.

مایکروسافت حتی ممکن است مجبور نباشد بازی های آینده بتسدا را به طور انحصاری در Xbox راه اندازی کند. داشتن آنها در روز اول در Xbox Game Pass ممکن است  برای بازیکنان قابل اشتراک باشد.

رئیس بخش بازی ایکس باکس ، فیل اسپنسر ،  به احتمال زیاد معاملات انحصاری بازی ها را زیر سوال برده است و برنامه های مایکروسافت برای ایکس باکس بیشتر در Xbox Game Pass و جریان بازی xCloud است که  میلیون ها نفر به آن دسترسی دارند.

نمایی از مایکروسافت

در واقع ، طبق گزارشات ، مایکروسافت قصد دارد برنامه های خود را برای Xbox در اواخر ماه جاری بیان کند. شایعه شده است که رویداد «future of gaming» در تاریخ 23 مارس برگزار خواهد شد مایکروسافت برنامه دارد تا تصمیمات خود درباره سیاست‌های آینده بخش گیمینگ این شرکت را در یک رویداد جدید با هواداران مطرح کند. این می تواند فرصتی ایده آل برای مایکروسافت باشد تا درباره آینده Bethesda ، xCloud در iOS و برنامه های خود برای Xbox Game Pass بحث کند.

  Halo Infinite - تغییرات عمده در Battle Pass Progression برای این هفته در راه است

در قسمت نظرات برامون بگید انتظار شما بعد از بسته شدن این قرارداد چیست؟

 

مشاهده وبسایت رسمی مایکروسافت در این لینک

مشاهده وبسایت رسمی بتسدا در این لینک

 

برای اطلاع از تخفیف های ویژه پی اس ای ار پیج اینستاگرام ما را در لینک زیر فالو کنید.

اینجا کلیک کنید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.