سبد خرید من

مایکروسافت در فکر اجازه دادن به کاربران برای تعمیر دستگاه های خود است!

مایکروسافت اجازه تعمیرات Xbox و Surface به خود کاربران را می دهد؟

موافقت مایکروسافت برای تعمیرات کنسول های ایکس باکس

مایکروسافت در پاسخ به فشار گروه هایی که نگران آسیب های زیست محیطی سیاست های محدودکننده فعلی صنعت فناوری در حال حاضر هستند ، “امتیاز بزرگ” را در جهت اعطای “حق تعمیر” به کاربران خود برداشته است. VGC بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Grist گزارش می دهد ، اگرچه هنوز قدم هایی برای برداشته شدن وجود دارد ، اما ممکن است اولین شرکت بزرگ فناوری باشد که حق تعمیر را تأیید کرده است.

شتاب در این موضوع از سوی سرمایه گذاران غیرانتفاعی As You Sow ایجاد شد ، که قطعنامه سهامداران را به شرکت ارائه کرد و از آن خواست تا “مزایای زیست محیطی و اجتماعی” از بین بردن موانع تعمیر دستگاه را در نظر بگیرد. گریست گزارش می دهد که غیر انتفاعی به قطعنامه سهامداران-ابزاری که به طور فزاینده ای برای تحت فشار قرار دادن شرکت ها بر سر تغییرات آب و هوا استفاده می شود-اشاره می کند ، پس از “گفتگوی خوب حسن نیت” قبلی با مایکروسافت در مورد تعمیر ، به جایی نرسید.

در حال حاضر ، پس از موافقت مایکروسافت با بررسی امکان باز کردن تعمیر دستگاه ، قطعنامه خود را پس گرفته است. این شرکت یک مشاور مستقل برای بررسی اینکه آیا دسترسی مصرف کنندگان به قطعات و مستندات برای تعمیر مزایای زیست محیطی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت ، استخدام می کند و اگر مطالعه نشان دهد این کار را انجام می دهد.

در حالی که مایکروسافت مطالعه کامل را در مورد نگرانی ها در مورد اطلاعات اختصاصی خود در دسترس عموم قرار نمی دهد ، اما قرار است خلاصه ای از یافته ها را در ابتدای ماه مه 2022 ارسال کند. اگر این مطالعه نشان دهد که تغییر سیاست های آن مزایایی خواهد داشت ، مایکروسافت متعهد است که ارائه دسترسی بیشتر به قطعات و اسناد تا پایان سال 2022 ، و ابتکارات جدیدی را در زمینه تعمیر آغاز می کند که هنوز جزئیات آن مشخص نشده است.

حتما بخوانید
دوربین PS5 : از بررسی تا نحوه ی استفاده

سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای به گرست گفت: “ما معتقدیم که مشتریان حق دارند گزینه های امن و قابل اعتماد را تعمیر کنند. در حال حاضر ما خدمات تعمیراتی را به مشتریان ارائه می دهیم که کیفیت بالای تعمیرات را تضمین می کند ، از حریم خصوصی و امنیت مشتریان محافظت می کند و از آنها محافظت می کند. مشتریان از آسیب. ”

سخنگو ادامه داد: “همانطور که شما کاشتید از ما خواستیم که ارتباط بین تعهدات پایداری و تعمیرپذیری دستگاه را بررسی کنیم.” “این یک بحث مولد بود و ما توافق کردیم که آن مطالعه مهم را انجام دهیم ، نتایج آن برای راهنمای طراحی محصول و برنامه های ما برای گسترش گزینه های تعمیر دستگاه برای مشتریان ما مورد استفاده قرار می گیرد.”

برای خرید Xbox Series X|S روی این متن کلیک کنید + قیمت 

خرید Xbox One | Xbox One S | Xbox One X

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *