سبد خرید من

بازی Monster Hunter Rise

مکانهایی که در Monster Hunter Rise جستجو می کنید ، لمس ظریف دست بشریت را احساس کرده است. torii سنتی ژاپنی را می توان از مسیرهای دامنه کوه ، منتهی به مقدسات مقدس دانست ، در حالی که معابد پوسیده توسط طبیعت احیا شده اند زیرا زندگی محلی گیاهان معماری پیری را در بر گرفته است. نشانه هایی از زندگی انسان را حتی می توان در پایه آتشفشان خشمگین و در میان جنگل مشاهده کرد ، جایی که هرمی به سبک Mesoamerican بر مناظر مسلط است.

خرید پلی استیشن دست دوم

خرید ایکس باکس دست دوم

اگر دنیای Monster Hunter World 2018 در مورد کشف قاره جدید به عنوان یک مرزبان بی باک بود ، پس Rise با پیروزی پیروزمندانه به دنیای قدیم با درسهای ارزشمند آموخته است. پورت پیشرفته عنوان 3DS Monster Hunter Generations Ultimate ممکن است قبلاً نینتندو سوییچ را مورد لطف قرار داده باشد ، اما Rise اولین بازی از این سری است که برای آخرین کنسول نینتندو ساخته شده است.

به همین ترتیب ، Rise از نزدیک به دنبال ردپای World می رود در حالی که از برخی تغییرات آن صرف نظر می کند و ایده های تأثیرگذار جدیدی را ارائه می دهد که تمرکز خود را به سمت عملکرد قلب پمپاژ سریال می کشاند.

حلقه اصلی گیم پلی Monster Hunter تقریباً بدون تغییر باقی مانده است زیرا شما هیولاهای عظیم الجثه را شکار می کنید ، مواد آنها را برای ساخت سلاح ها و زره های جدید جمع می کنید و با دشمنان سختگیرتر مقابله می کنید.

جهان هر دو بخش منفرد و چندنفره این تجربه را در یک کل منسجم ادغام کرد ، اما Rise با تقسیم آنها به تلاش های متفاوت Village و Hub به روش های قدیمی بازمی گردد. بازی های Village فقط به تنهایی قابل انجام است ، در حالی که هنوز می توان به تلاش های Hub رسیدگی به صورت انفرادی انجام داد اما با در نظر گرفتن چندین بازیکن طراحی شده است.

این بهترین استقبال از تازه واردان نیست ، زیرا بلافاصله مشخص نیست که چه چیزی باعث پیشرفت داستان می شود و همچنین هیچ نشانه ای وجود ندارد که آیا شما باید بین هر دو مسیر متناوب باشید یا خیر. تأثیری که این ساختار بر بازی می گذارد آنچنان که در ابتدا به نظر می رسد قابل توجه نیست.

شکار چندین بار یک هیولا همیشه بخشی از DNA Monster Hunter بوده است ، بنابراین تکرار همان مأموریت هر دو تلاش برای Village و Hub کاری است که به هر حال به دنبال آن خواهید بود.

تصویر بازی Monster Hunter Rise

این بدان معنا نیست که Rise در سایر مناطق نیز قابل دسترسی نیست. تمرکز دوباره ای روی اقدامات سریع وجود دارد که تعادل چشمگیری بین استقبال از تازه واردان و رضایت خاطر برای جانبازان سخت جنگ ایجاد می کند.

به عنوان مثال هنگام ورود به یک مکان ، حیوان خانگی مطمئن Cahoot شما تمام هیولاهای اطراف را بر روی نقشه شما علامت گذاری می کند. شما بلافاصله از هویت هرکدام مطلع نخواهید شد تا زمانی که آنها را کشف کرده باشید ، اما این مدت زمان جستجو برای دشمن شما را کاهش می دهد و شما را سریعتر به قلب عمل می برد.

این یک گزینه ایده آل برای حالت دستی سوئیچ است ، به شما این امکان را می دهد تا هیجان انگیزترین لحظات آن را پر کنید و از آن خارج شوید بدون اینکه مجبور شوید با شعار طولانی مدت درگیر شوید و آهنگ های یک هیولا را دنبال کنید و آنها را دنبال کنید.

اکتشاف هنوز هم یک قسمت کلیدی از تجربه است ، حتی اگر از محل دقیق شکار خود مطلع باشید. میانبرها و مسیرهای پنهان زیادی برای کشف در هر مکان وجود دارد ، و افزودن حیات وحش محلی – معروف به زندگی بومی – شما را ترغیب می کند که به دنبال هر گوشه و کنار باشید تا بتوانید موانع موقت را برای آسیب رساندن به تولید ، بازسازی نیرو بدست آورید.

  مقایسه گرافیک بازی THE LAST OF US PART II در PS4 و PS4 PRO و PS5

از طرف مقابل ، اگر شما علاقه مند به افزایش آمار خاص برای پیشرفت در نبرد نیستید ، همیشه می توانید زندگی Endemic را نادیده بگیرید و چالش را مطابق میل خود تنظیم کنید. Rise نوعی انعطاف پذیری را در راه توانایی مقابله با هر هیولا ارائه می دهد که فراتر از انتخاب سلاح و زره است.

با این گفته ، عمودی ارائه شده توسط مکانیک جدید Wirebug بیشترین تأثیر را در اکتشاف Rise دارد. این ابزار جدید مهیج به شما امکان می دهد تا با استفاده از آنچه تحت عنوان Wire-dashing شناخته می شود ، هوا را فشرده کنید.

از اینجا می توانید حرکت های زنجیره ای را با هم مخلوط کنید ، در دیواره های دیواری با سیم های توری اضافی مخلوط کنید تا به ارتفاعات قبلاً غیرقابل دستیابی برسید و با سرعت سریع محیط را رد کنید. ظرافتی که به آن نیاز دارد تا حدودی به آن عادت می کند ، و شما هنوز هم باید با کول تاون بخشنده Wirebug زیرک باشید تا موفق شوید ، اما یک ابزار فوق العاده سرگرم کننده برای استفاده است ، درصورتی که از خواسته های آن راحت باشید.

Wirebug نیز نقش مهمی در نبردها دارد ، زیرا هر 14 سلاح امضا شده Rise حملات Silkbind مخصوص به خود را دارد. کشیدن این حرکات بی نظیر نسبتاً آسان است و از یک شمارنده مبتنی بر زمان با شمشیر بلند تا یک برش بزرگ که منجر به یک ضربه انفجاری به سمت پایین با Axe Switch می شود متغیر است.

هر حمله Silkbind را می توان به ترکیب های مختلف متصل کرد ، و باعث می شود مجموعه ای از تکنیک های بالقوه شما باز شود ، و Wirebug با مانورهای دفاعی خود ، این موضوع را حتی بیشتر گسترش می دهد.

به عنوان مثال حرکت Wirefall فراركننده به شما این فرصت را می دهد كه دوباره روی پاهای خود بایستید و از حمله پیگیری هیولا پس از ضربه یا عقب رانده شدن خودداری كنید ، در حالی كه Wire-dash باعث افزایش دوج شما می شود تا هنگام نیاز به سرعت از یک جانور پرخاشگر فرار می کنیم.

عکسی از بازی Monster Hunter Rise

جدا از حملات Silkbind ، هر یک از انواع سلاح های Rise از عمق قابل توجهی مطابق با سنت های سریال برخوردار هستند. تسلط بر یک سلاح خاص به همان اندازه پاداش دهنده است و این بار نیز عنصری از سفارشی سازی در دسترس است.

Switch Skills که به درستی نامیده می شود به شما امکان می دهد برخی از حملات منظم و Silkbind را تغییر دهید تا سلاحی ساخته شود که بازتاب دهنده سبک بازی و تنظیمات شما باشد.

یک منطقه آموزش بهبود یافته و کاهش مقدار مواد لازم برای به روزرسانی یک سلاح جدید ، این جنبه از بازی را برای تازه واردانی که برای یافتن نوع سلاح مناسب آنها باید آزمایش کنند ، قابل دسترسی تر می کند.

استقامت و وضوح سلاح نیز به لطف افزودن Palemutes ساده شده است. این رفقای جدید مانند سگ به شما کمک می کنند تا در جنگ شرکت کنید و می توانید آنها را با سلاح هایی که فقط به عمق جنگ Rise می افزایند ، بفرستید و همچنین آنها به عنوان پایه هایی برای سوار شدن شما در هر زمان که بخواهید عمل می کنند.

استقامت در حالی که پشت پالموت مورد اعتماد خود هستید مصرف نمی شود و حتی می توانید هنگام تراورس سلاح خود را تیز کنید تا کاری مفید در طول سفر به شما بدهد ، بنابراین برخی از جنبه های وقت گیر Monster Hunter را کاهش می دهد.

  لیست بازی هایی که برای E3 2021 تأیید شده اند!!! (قسمت اول)

چند نفره نیز تجربه ای بدون دردسر است ، چه با یک گروه از دوستانتان بازی کنید یا با حداکثر سه غریبه. زمان انتظار هنگام پیوستن به شکار آنلاین نسبتاً کوتاه است و تأخیر در زیرساخت های آنلاین جدید نینتندو مسئله ای نیست.

نرخ فریم نیز بالا می رود ، حتی وقتی صفحه با چندین شکارچی ، اثرات ذرات و خود جانوران شلوغ است. و این بدان معناست که در مورد چقدر Rise به عنوان یک بازی چند نفره خوب است ، چیزی نگویید.

هیچ چیز دیگری مانند جمع کردن یک مهمانی برای رفتن و شکار یک دشمن تحمیل کننده وجود ندارد ، و ویژگی های جدید Rise فقط به لذت ذاتی شما می افزاید که می توانید از اقدامات مشترک پرشور آن به دست آورید. نیازی به ذکر این واقعیت نیست که سلاح های پشتیبانی گرا – مانند هانتر هورن دوباره کار شده – را برای درخشش می دهد.

ویدیو بررسی بازی Monster Hunter Rise

یک داستان اساسی وجود دارد که همه اینها را با انتخاب شما به عنوان شکارچی تنها دهکده Kamura تنظیم می کند ، اما روایت چیزی بیشتر از یک وسیله نقلیه لاغر کاغذ برای معرفی مکانیک های جدید Rise و حالت های بازی است.

یکی از اصلی ترین آنها Rampage است: یک نوع ماموریت خاص که شما را ملزم می کند از یک سنگر در برابر موج هیولاهای وحشی دفاع کنید. Rampage با الهام از فرهنگ عامه ژاپن و به ویژه اصطلاح Hyakki Yagyō “رژه شب صد شیطان” ساخته شده است که گروهی از یوکای های غیرقابل کنترل را به دنیای ما می بیند.

گیم پلی بازی

از نظر گیم پلی ، Rampage شبیه به یک بازی برج دفاعی است و شما را موظف می کند تا تاسیسات مختلف شکار را در اطراف هر سنگر قرار دهید تا مهاجمان دیوانه را دفع کند. برخی از این تأسیسات به صورت خودکار و توسط همراهان NPC انجام می شوند ، در حالی که اگر بخواهید با استفاده از بالستیک ، توپ و سایر سلاح های سنگین آسیب دیدگی خود را از بین ببرید ، برخی دیگر می توانند به صورت دستی کنترل شوند.

تلاش های Rampage مهلت معمول فرمول Monster Hunter را ارائه می دهد و هیجانات هیستوریونیک را به شما ارائه می دهد ، در حالی که می بینید بلافاصله توسط چندین هیولا بمباران می شوید.

عمق رضایت بخشی نیز در آن وجود دارد ، که پیشرفت شما را با نصب های قدرتمندتر و اسلحه های به روز شده پاداش می دهد. حتی می توانید مانند سایر شکارهای هیولا وارد عمل شوید یا دشمن را به نقاط خاصی در میدان جنگ فریب دهید تا با نصب های قدرتمندی مانند Dragonator و Splitting Wyvernshot حملات ویرانگر را به راه بیندازید.

تکمیل یک بازی Rampage با مجموعه معمول قطعات هیولا که می توانید با آنها سلاح و زره درست کنید پاداش می دهد ، اما همچنین برای باز کردن قفل Defender Tickets انگیزه دارید که آنها را به پایان برسانید. اینها را می توان در مهارتهای Rampage متعددی صرف کرد که به طور دائمی آمار خاص سلاح ها مانند حمله ، میل و دفاع را افزایش می دهد.

بخشی از آنچه Rampage را بسیار هیجان انگیز می کند افزودن Wyvern Riding به زرادخانه تهاجمی شما است. هیولا سواری اولین بار در Monster Hunter 4 معرفی شد ، اما در Rise تغییرات چشمگیری داشته است.

با انجام یک سری حملات Silkbind و هوایی ، یک هیولا وارد حالت قابل نصب می شود که به شما امکان می دهد به پشت آنها بپرید و سوار شوید. شما می توانید طعمه ناتوان خود را برای مقابله با آسیب به دیوارها وارد کنید و آنها را در وضعیت سرنگونی قرار دهید تا برای مدتی آسیب پذیر شوند ، یا می توانید از آنها به عنوان یک قوچ کوبنده عظیم برای حمله به دیگر هیولاها استفاده کنید.

  نقد و بررسی بازی The Dark Pictures Anthology: House Of Ashes در پلی استیشن 5

این به دلیل برخی کنترل های سخت ، کار سخت و دشواری است ، اما این که بتوانید هیولایی را که با یک جانور دیگر شکار می کنید ، ویران کنید ، یک رفتار منحصر به فرد است که رنگ عمل kaiju-esque را به روند کار اضافه می کند – بدون ذکر ملاحظات استراتژیک به هر شکار معرفی می کند. هیولاها گهگاه به یکدیگر برخورد می کنند و بر سر قلمرو می جنگند ، اما شما همچنین می توانید با استفاده از Wyvern Riding به دنبال یک هیولای دیگر بگردید و آنها را مجبور به یک تقابل کنید ، لحظات ظهوری را ایجاد کنید که جنگ اصلی بازی را تقویت می کند.

خود هیولاها از موارد دلخواه طرفداران مانند Rathian ، Diablos و Puki-Puki همراه با تعداد زیادی هیولای جدید و چند شگفتی تشکیل شده اند. دقیقاً مانند Rampage ، هر یک از جانوران جدید از یوکای و موجودات افسانه ای دیگر از فرهنگ عامه ژاپن الهام گرفته شده اند. به عنوان مثال Somnacath تهدیدآمیز براساس پری دریایی های ژاپنی است که دارای قسمت پایین بدن یک ماهی و قسمت بالای بدن یک دیو هستند.

قبل از اینکه شما را با آواز آژیر خود بخواباند ، هنگامی که مانند سمور دریایی درون آب حرکت می کند ، یک موجود جذاب است. از طرف دیگر ، بیشاتن با الهام از تنگو ، هیولایی میمون مانند با صورت کلاغ و دم خطرناک به شکل فن تنگو ارائه می دهد. جدای از استفاده از زائده عقب خود برای مقابله با خسارت ، Bishaten همچنین میوه های بزرگی را به سمت شما پرتاب می کند و این امر را به یکی از عجیب ترین هیولاهای حیوانات خونی تبدیل می کند.

پا به پا با این جانوران وحشت آور هسته غیر قابل تردید تجربه Monster Hunter است و Rise هنوز هم مانند یک بازی کاملاً مشخص Monster Hunter احساس می شود ، حتی اگر بیشتر از هر عنوان دیگری در این مجموعه ، یک عنوان اکشن کاملاً تمام عیار باشد. این تمرکز جدید نه مکانیک لایه ای RPG خود را کاهش می دهد و نه حتی در هیچ یک از جنبه های شکار خنگ است.

برخی تغییرات خاص ، Rise را برای تازه واردان به یک بازی قابل دسترس تر تبدیل می کند ، اما شما همچنین می توانید این تجربه را مطابق میل خود تنظیم کنید. جنگ لحظه به لحظه مانند گذشته بی عیب و نقص است و Rise را به عنوان یکی از پرهای کلاهک نینتندو سوییچ روی پایه قرار می دهد.

نکات مثبت

  • Wirebug با حرکت مهیج خود ، اکتشاف و مبارزه را افزایش می دهد
  • گزینه های جدید عبور بسیار سریعتر شما را به قلب عمل می کشاند
  • هر نوع سلاح عمق قابل توجه خود را حفظ می کند ، که با عنصر سفارشی سازی بیشتر می شود
  • Rampage مقیاس بازی را با یک جایگزین متنوع برای شکارهای منظم افزایش می دهد

نکات منفی

  • بازگشت به جداگانه Village and Hub quest مقداری انسجام را فدا می کند
  • داستان نازک کاغذ سرمایه گذاری روی آنچه اتفاق می افتد را دشوار می کند

روی این لینک کلیک کنید و ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مشاهده سایت رسمی این بازی در این لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.