سبد خرید من

نقد و بررسی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

پلتفرم: PS5

توسعه دهنده: Insomniac Games

ناشر: Sony Interactive Entertainment

تاریخ انتشار: 11 ژوئن 2021 (جمعه 21 خرداد)

Ratchet & Clank: Rift Apart به لطف سخت افزار نسل جدید بهتر از همیشه به نظر می رسد . Ratchet & Clank: Rift Apart یک بازی در مورد همتایان است. در این محیط جدید و عجیب و غریب ، همه یک دزدگیر دارند که تقریباً مشابه آنچه ما می شناسیم است ، اما شرایط آنها را تغییر داده است.

ریوت ، همتای بعدی بعدی متناوب راچت ، ممکن است زندگی سخت تری نسبت به او داشته باشد، اما او همچنان همان قلب قهرمان است. در مورد Rift Apart نیز می توان همین را گفت. نسل جدید سخت افزار تغییرات چشمگیری را برای بهتر شدن ایجاد کرده است ، اما به روشی بسیار راحت و جذاب، این هنوز هم Ratchet & Clank است که شما آن را شناختید و دوستش دارید.

ممکن است عنوان “Ratchet & Clank” باشد ، اما ریوت ستاره واقعی بازی است. Ratchet و ربات رفیق او Clank الگویی است که به ما کمک می کند تا آنچه را درباره Rivet و سفر شخصی او می آموزیم ، و اکثریت قریب به اتفاق Rift Apart در جهان او اتفاق می افتد.

خرید پلی استیشن 5 | PlayStation 5 با قیمت ارزان در ایران در این لینک

خرید ایکس باکس سری ایکس

خرید ایکس باکس وان

تریلر بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

 

داستان بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

هنگامی که بازی به طور جدی آغاز می شود ، پس از یک آموزش مختصر در Megalopolis Ratchet ، دکتر Nefarious دست و پاگیر و شیطانی خود را به بعد دیگری منتقل می کند. وقتی Nefarious به آنجا می رسد ، متوجه می شود که توسط یک Emperor Nefarious اداره می شود.

امپراطور در حال حاضر به طور آشکار غایب است ، بنابراین دکتر Nefarious ما فقط به خود کمک می کند تا به سلطنت برسد. در همین حال راچت و کلانک از هم جدا می شوند و کلانک توسط مبارز آزادی ، ریوت ، انتخاب می شود.

بیشتر مراکز بازی در اطراف این همتایان است، که دوقلوهای دقیق نیستند بلکه شخصیت های مشابهی با نام های مختلف و شخصیت های کمی متفاوت در این دنیای جدید هستند.

  نقد و بررسی کامل بازی NieR Replicant

به عنوان مثال آقای Zurkon ، یک روبات خودمختار خشن که در بازی های گذشته Ratchet هم سلاح و هم شخصیت بوده است ، اکنون صاحب یک میله با یک سیاست سختگیرانه و بدون جنگ است. دادن شخصیت ها و نام های خاص به شخصیت های جایگزین به کاهش گفتگوی گیج کننده در مورد اینکه چه کسی با چه کسی مطابقت دارد کاهش می یابد. پیشنهاد می شود درباره بازی رایگان ps4 و ps5 بخوانید.

داستان بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

علیرغم این واقعیت که قهرمانان دوگانه به سختی رو در رو صحبت می کنند ، آنها در یک مجموعه تجهیزات مشترک هستند. این بازی توضیحات علمی تخیلی gobbledygook را ارائه می دهد ، اما مهمتر از همه ، داشتن یک چرخ اسلحه بین هر دو شخصیت این اطمینان را به شما می دهد که می توانید بین اسلحه های مورد علاقه خود جابجا شوید بدون اینکه مکث کنید و به دنبال آنچه که نیاز دارید باشید.

راچت به مهمات اختراعی خود معروف است و جدا از تعداد انگشت شماری اسلحه برگشتی مانند Warmonger و Buzz Blades ، تقریباً همه سلاح ها جدید هستند. آنها تا حد زیادی در الگوهای آشنا قرار می گیرند ، اما PS5 DualSense تفاوت زیادی در نحوه رفتار سلاح ها و نحوه تعامل شما با آنها ایجاد می کند.

در بیشتر موارد ، DualSense به شما این امکان را می دهد تا عملکردهای مختلف را با کشیدن نیمه یا کامل right trigger کنترل کنید. به عنوان مثال برخوردگر نگاترون یک پرتوی انرژی است که شارژ می شود و سپس شارژ را در نیمه کشش نگه می دارد و در حالت کشش کامل آتش می گیرد. این نوع پیاده سازی هوشمندانه است که باعث می شود عملکرد DualSense تأثیرگذارتر باشد.

حتی اسپیکر DualSense نیز در این بازی مورد استقبال قرار می گیرد. در اینجا از آن برای زنگ زدن به سادگی اسلحه استفاده می شود یا اینکه صدای جمع کننده پیچ و مهره ای را به شما می دهد. در بعضی از نقاط ، لرزش و صدای بلندگوهای هپیکتیک به طور یکپارچه ای با هم مخلوط می شوند و تشخیص اینکه مکان پایان یکی و دیگری چیست ، دشوار است.

خرید پلی استیشن 3 دست دوم با قیمت ارزان 

پلی استیشن ۲ دست دوم کپی خور و فلش خور

 

ویدئو بررسی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

 

به روزرسانی سلاح ها

مانند بازی های گذشته Ratchet ، به روزرسانی های اسلحه در دو مسیر مکمل هم وجود دارد. اولین مورد به سادگی اسلحه شما را از طریق استفاده ارتقا می دهد ، بنابراین هرچه بیشتر از سلاح های مورد علاقه خود استفاده کنید سریعتر ارتقا می یابند.

  تریلر جدید سرویس game pass برای تعطیلات کریسمس

مورد دیگر با خرید گره های موجود در یک درخت ارتقا یافته با Raritanium ، یک منبع محدود پراکنده در سیارات ، بدست می آید. با ارتقا سلاح از طریق استفاده ، درخت ارتقا گره های بیشتری را باز می کند، بنابراین دو سیستم به خوبی با هم همگام می شوند.

اسلحه Ricochet ، که مانند یک گوی پین به پشت دشمنان شما باز می گردد ، بسیار دیرتر از برخی دیگر از سلاح ها حتی با استفاده سنگین از آنها به روز می شود و سلاح های بسیار تخصصی یا موقعیتی مانند Bombardier یا Cold Snap به سرعت پیشرفت می کنند.

Rift Apart یک برنامه ساز اکشن است و Insomniac گزینه های پیمایش قوی خود را از بازی های گذشته بیشتر کرده است. تکمیل مجموعه معمول جهش ، بوت موشک و مکانیک چرخش متنی دو حرکت جدید است: Rift Tether و Phantom Dash. Rift Tether به گونه ای شما را به داخل یک حفره می کشد که به نظر می رسد جهان در اطراف شما در حال حرکت است ، در حالی که Phantom Dash به شما اجازه می دهد از واقعیت خارج شوید و مانند یک گول زدن عمل می کند.

ابزارهای پیمایشی هنگام استفاده از آنها در سناریوهای جنگی ، به ویژه در برخوردهای سخت تر وقتی که با دشمنان درگیر هستید ، آواز می خوانند. Rift Tether به شما امکان می دهد تا فاصله خود را نزدیک کرده و یا به راحتی نفس بکشید.

هرچند همه پیمایش ها کاملاً راضی کننده نیستند. گرچه ظاهراً برای افزودن تنوع در نظر گرفته شده است ، این جانور در مقایسه با کنترل های نرم و بصری Ratchet و Rivet ، احساس کندی و خلق و خوی می کند. این بخشها به اندازه کافی کوتاه هستند که تجربه کلی را از بین نمی برند ، اما در مقایسه با بقیه به عنوان یک نقطه ضعیف برجسته می شوند.

با موفقیت بیشتر ، Insomniac در لحظات مختلف با دو نوع مرحله پازل مخلوط می شود. مجموعه ای از پازل های Clank برای شما را به ارمغان می آورد تا گوی هایی با جلوه های مختلف (مانند سرعت فوق العاده زیاد یا وزن زیاد) را برای هدایت یک خط دائمی از “Clank” ، مانند Lemmings ، به سمت هدف هدایت کنید. بخش پازل اکشن گرا ، شامل یک ربات عنکبوتی شایان ستایش به نام Glitch ، به شما امکان می دهد تا ویروس ها را باز کرده و سپس سیستم های کامپیوتری را باز کنید.

مشابه وانت های اسلحه ای و پیچ و مهره ای ، ضربه تپ-ضربه ای از پایه های فلزی کوچک Glitch به نظر می رسد و در DualSense بسیار راضی کننده است. این بخشهای بینابینی به اندازه کافی عمیق نیستند که بتوانند از بازیهای خودشان پشتیبانی کنند ، اما در بخش تغییر سریع سرعت استقبال می کنند.

  مقایسه بازی Spider-Man: Miles Morales در ps4 و ps5

به روزرسانی سلاح ها

چالش ها و تروفی ها با سطح دشواری همراه نیستند و شما می توانید از گزینه های دستیابی مانند مکانیک کاهش سرعت برای ظرافت در عبور از قسمتهایی استفاده کنید. Ratchet & Clank: Rift Apart به عنوان بازی ای روبرو می شود که در پوست خودش راحت است و نمی ترسد با شرایط خود درگیر شوید.

دشمنان و شخصیت های اصلی دارای انواع کشش ، رسا و عناصر طراحی مبتکرانه ای هستند که در یک فیلم سینمایی انیمیشن مشاهده می کنید. بافت ها به قدری خوب تصویر شده اند که عملا می توانید تفاوت بین فولاد براق Clank و انواع دیگر فلزات رنگ شده یا خشن را احساس کنید.

هر بار که به یک سیاره جدید می رسید ، چند لحظه طول می کشد تا فقط دوربین را بچرخانید و همه را در آن را ببینید. نگاه کردن بسیار حیرت انگیز است.

Ratchet & Clank: Rift Apart بسیار پر زرق و برق است و از لحاظ فنی چشمگیر است. این سری به همان اندازه احمقانه ، شیرین و جدی است که سری Ratchet & Clank تمایل دارد ، در حالی که نسل جدید سخت افزار باعث شده تا این ورودی بهتر از همیشه به نظر برسد.

 

ویدئو تغییرات سری Ratchet & Clank از سال 2002 تا 2021

 

مدت زمان لازم برای اتمام بازی

مدت زمان لازم برای به اتمام رساندن عنوان Ratchet & Clank: Rift Apart حدود 15 الی 20 ساعت خواهد بود ؛ در صورتی که بخواهید تمام تروفی های بازی را دریافت کنید این مدت زمان به 25 ساعت افزایش خواهد یافت.

 

نمرات بعضی از سایت های معتبر به بازی Ratchet & Clank: Rift Apart :

GamesBeat 100
VG247 100
Venturebeat 100
God Is A Geek 95
Press Start 95
Wccftech 95
Game Informer 90
Easy Allies 90
GameSpot 90
IGN 90
The Gamer 90
Easy Allies 85
Push Square 80
VGC 80

 

نکات مثبت:

ارائه ای باشکوه از قدرت PS5 که به شیوه ای مبتکرانه استفاده می کند.
استفاده از امکانات DualSense.
داستان دوست داشتنی و پر از ماجراجویی.

 

نکات منفی:

دشمن احمقی که نمی تواند از در استفاده کند.

برای خرید بازی دست دوم PS4 اینجا کلیک کنید

برای خرید بازی دست دوم PS3 روی این متن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *