سبد خرید من

نقد و بررسی بازی Tales Of Arise در PS5 + نقد و بررسی ویدئویی

نقد و بررسی بازی Tales Of Arise در PS5 + نقد و بررسی ویدئویی

نقد و بررسی بازی Tales Of Arise در PS5

نکات مثبت و منفی و بررسی ویدئویی بازی Tales of Arise | بررسی شخصیت ها

Tales of Arise یک ماجراجویی RPG طولانی و زیبا است ، اما گاهی اوقات دارای مبارزات درهم و قدم های های ناهموار است.

عنوان: Tales Of Arise

توسعه دهنده: Namco Tales Studio

ژانر بازی: RPG

بازیکنان: 1 نفر

 

تاریخ انتشار بازی Tales Of Arise:

10 سپتامبر 2021 (ایالات متحده آمریکا)

10 سپتامبر 2021 (بریتانیا/اتحادیه اروپا)

9 سپتامبر 2021 (ژاپن)

Tales of Arise به عنوان اولین RPG اصلی روی کنسول های جدید و آخرین قسمت از سری بسیار طولانی ، انتظارات زیادی را به همراه دارد.

Arise قصد دارد جلوه بصری و گیم پلی خود را برای جذب مخاطب جدید تجدید کند ، همچنین سعی می کند آنچه را که باعث محبوبیت سری Tales در بین طرفداران قدیمی آن شده است حفظ کند: شخصیت های سرگرم کننده ، مبارزه سریع و یک حس حماسی در حالی که در اکثر کارهایی که می کند موفق می شود به طرز تحسین برانگیزی موفق شود ، اما چند نقص مانع از آن می شود که حامل استاندارد جدید RPG باشد.

300 سال پیش ، سیاره داهنا توسط افراد ستاره همسایه خود ، رنا ، مورد حمله قرار گرفت و در زیر قدرت فن آوری و دانش پیشرفته رنان شکست خورد.

از زمان تسخیر آنها ، رنانها فرهنگ دهنان را که زمانی زنده بود ، نابود کرده و مردم این سیاره را به بردگی گرفتند. یک روز ، یک برده بی نام و نشان فراموشی که فقط با نام ماسک آهنی شناخته می شود ، خود را در ربوده شدن قطار تأمین شده توسط نیروهای شورشی می بیند و متوجه می شود که باربر یک زن رنان است که نفرین عجیبی دارد.

هنگامی که او در شورش دهنان درگیر می شود ، آیرون ماسک قدرت های جدیدی را کشف می کند ، نام واقعی او آلفن است. اما این شورش برده های کوچک به چیزی بسیار بزرگتر تبدیل می شود.

شروع Tales of Arise یک خروج قابل توجه از مزاحمت است و ماجراجویی اکثر بازی های Tales به پایان می رسد. با توجه به موضوعات سنگین مانند برده داری و ظلم و ستم در روایت داستان ، لحن کلی داستان Arise در چند ساعت اول بسیار مبهم است و بدبختی و یأس مردم دهنان را در شما ایجاد می کند.

خوشبختانه ، هنگامی که مهمانی شما کامل شد ، پویایی مهمانی Tales آشنا با قدرت کامل باز می گردد و شخصیت ها در دیالوگ های سرگرم کننده متعدد از یکدیگر حمایت می کنند.

رابطه بین هم تیمی های شما-و تماشای تغییر روابط متقابل آنها هنگام عبور از قوس های شخصیتی فردی یک تساوی بزرگ است و شما مشتاق خواهید بود که به بازی خود ادامه دهید فقط برای مشاهده واکنش تیم به آخرین چرخش حوادث در اطراف آتش بزنید یا از آخرین آسانسور سیاه چال شکایت کنید. پیشنهاد می شود درباره علت صدای فن ps4 بخوانید.

  کنسول دستی ولو با نام Steam Deck دسامبر امسال (آذر - دی ماه) عرضه می‌شود

خرید PS5

 

ویدئو بررسی Tales Of Arise | پلی استیشن 5

 

بررسی شخصیت ها و کاراکترهای بازی Tales of Arise

این خوب است که شخصیت ها بسیار دوست داشتنی هستند زیرا آنها واقعاً به انتقال داستان از طریق تکه های خشن کمک می کنند. سوءاستفاده و آزادی افراد مظلوم موضوعی بسیار چالش برانگیز و پیشگامانه است و به طور کلی ، قصه های برآمدن به خوبی به مطالب می پردازند اما گاهی اوقات با عدم فرو رفتن از سطح سطحی در برخی از مسائل اخلاقی دشوار داستان ناامید کننده است.  قدم زدن نیز می تواند عجولانه به نظر برسد ، زیرا طرح اغلب شخصیت هایی را معرفی می کند که ما آنها را خوب نمی شناسیم اما ناگهان برای رویدادهای کنونی بسیار مهم شناخته می شوند ، و پس از سهیم شدن در ضرباهنگ اصلی داستان ، به سرعت از روایت خارج می شوند. در حالی که روایت نیمه دوم Arise از لحاظ موضوعی تغییر می کند ، بسیاری از مسائل مشابه در سراسر باقی می ماند.

مانند بسیاری از RPG ها ، روایت در قصه های ظهور بسیار خطی است. با این حال ، این چیز بدی نیست ، زیرا وعده مداوم سرزمین های جدید برای اکتشاف یا سیاه چال های جدید ، انگیزه ای قوی برای ادامه حرکت است.

در صورت تمایل ، چندین جستجوی جانبی اختیاری برای مقابله با شما ارائه می شود ، و یک سیستم سریع مسافرت بسیار راحت ، بازگشت به مناطق قبلی را برای شما آسان می سازد ، در صورتی که بخواهید اکتشافات اضافی یا جمع آوری منابع برای صنایع دستی و آشپزی انجام دهید. (همچنین یک بازی کوچک ماهیگیری به طرز شگفت انگیزی رضایت بخش در حوضچه ها در سراسر Arise وجود دارد که اگر مراقب نباشید ، مقدار زیادی از زمان بازی شما را خواهد گرفت.) پیشنهاد می شود درباره بررسی ریموت کنترل PS5 بخوانید.

عکس از گیم پلی بازی Tales Of Arise

اما به هر اندازه که محیط های Arise زیبا هستند ، تساوی بزرگ گیم پلی در نبردهای آن نهفته است. مجموعه قصه ها همیشه به جذابیت مبارزات قوی و اکشن خود وابسته بوده است و Arise از این نظر تفاوتی ندارد. هنگامی که در هنگام اکتشاف با دشمنان روبرو می شوید ، به یک صفحه نمایش رزمی منتقل می شوید که در آن شما در یک عرصه کوچک با دشمنان پا به پای خود می روید.

در طول مبارزه ، می توانید آزادانه حرکت کرده و انواع حملات معمولی و ویژه به نام Artes را که به دکمه های کنترل اختصاص می دهید ، اجرا کنید. به طور طبیعی ، شما همچنین می توانید بپرید و از حملات دشمن محافظت کنید. تأکید زیادی بر موقعیت یابی ، طفره رفتن و زنجیر زدن حملات با هم برای فرود آمدن ترکیب های عظیم است و مقاومت دشمنان را برای ایجاد یک تیم تمام کننده تیمی به نام Boost Strike در هم می شکند.

در حالی که شما فقط می توانید به طور مستقیم یک شخصیت را همزمان کنترل کنید ، می توانید استراتژی های مفصلی را که باید دنبال کنید به سه همراه خود ارائه دهید ، و هوش مصنوعی آنها به خوبی عمل می کند.

همیشه چیزی تازه و جدید به مبارزه اضافه می شود … این باعث می شود تا نبردهای Tales of Arise دائماً هیجان انگیز باشد

  هر آن چیزی که در مورد Starfield می دانیم

با این حال ، برخی از پیچش های جالب جدید برای مبارزه با این زمان وجود دارد. Artes های توهین آمیز و ترمیم کننده دیگر از منابع یکسانی استفاده نمی کنند ، زیرا جادوهای درمانی (و فعل و انفعالات محیطی) اکنون از سهام Cure Points جداگانه و گسترده ای استفاده می کنند.

این جداسازی به همه شخصیت ها اجازه می دهد تا در هنگام نبرد بیشتر روی حمله تمرکز کنند ، زیرا نیازی به نگرانی در مورد صرفه جویی در یک مورد خاص نیست

Artes های شخصیت برای درمان در مواقع اضطراری-اگرچه شخصیت هایی مانند Shionne هنوز باید در هنگام نیاز برای تغییر بین مبارزه و درمان آماده باشند ، و مجموعه Cure Points همیشه باید با دقت کنترل شود.

همچنین به هر شخصیت امتیازات منحصر به فردی داده می شود که خود را متمایز می کند و نقش های خاص خود را در نبرد مشخص می کند و باعث می شود هر یک از آنها به شدت متفاوت از یکدیگر بازی کنند. Alphen می تواند HP را پس از استفاده از Artes برای آسیب بیشتر قربانی کند. جادوگر شاداب رینول می تواند آرتهای جادویی خود را به راحتی با هم ترکیب کند.

شوالیه زیبا Kisara با سپر عظیم خود به جای طفره رفتن محافظت می کند و Artes پیشرفته را از موقعیت محافظتی خود اجرا می کند. و غیره هر شخصیت همچنین دارای یک Boost Attack منحصر به فرد و محدود است که به منظور متمایزی عمل می کند ، مانند مشت های زره ​​شکن Law یا انگورهای محدود کننده حرکت Dohalim.

بسیاری از این لایه ها برای مبارزه فاش نمی شوند یا فوراً آشکار نیستند ، در عوض در طول بازی عرضه می شوند. هنگام بازی در سیستم Skill Panel ، جایی که SP را در طول بازی صرف می کنید تا توانایی های شخصیت های خود را در مبارزه افزایش دهید ، بخش بزرگی از مهارت های هر شخصیت باید باز شود. همیشه چیزی تازه و جدید به مبارزه اضافه می شود که باعث می شود نبردهای Tales of Arise دائماً هیجان انگیز باشد.

برای خرید بازی PS5 کارکرده (دست دوم) روی این متن کلیک کنید

خرید بازی PS5

 

تصویری کاراکترهای بازی Tales Of Arise

هنگامی که مبارزه Tales of Arise در بهترین حالت خود قرار دارد ، مانند یک ماشین روغن کاری شده احساس می شود ، Artes پرواز می کند ، دشمنان مورد حمله قرار می گیرند و در هوا دست به دست می شوند ، زره ها خرد می شوند و محافظان شکسته می شوند ، که همه آنها با یک تقویت کننده تماشایی به پایان می رسند.

اعتصاب یا Mystic Arte برای شکستن دشمنان به فراموشی. اما همیشه آنقدر هموار و رضایت بخش نیست-گاهی اوقات آنقدر اتفاقات روی صفحه به طور همزمان اتفاق می افتد (که بیشتر آن از کنترل شما خارج است) به طوری که پیگیری این که تیم شما آرتس به دشمن چه می اندازد و چه چیزی دشوار است.

آنها به شما حمله می کنند ، به ویژه در هنگام دعوای رئیس یا هنگامی که شما یک گروه بزرگ دشمن را در دست می گیرید. این غیر معمول نیست که خود را به شدت آسیب دیده یا KO’d بدون درک کامل علت آن در این موارد-و در حالی که بازگرداندن خود نسبتاً آسان است ، هنوز هم ناامید کننده است.

  هر آنچه در مورد Starfield می دانیم

بارها وجود داشت که احساس می کردم در بهترین حالت بازی می کنم و به دلایلی که نامشخص است هنوز در حال ضرب و شتم هستم. برخلاف بسیاری از بازی های Tales دیگر ، Arise هیچ بازی Co-op ارائه نمی دهد ، بنابراین شما نمی توانید برای کمک به کنترل همه چیز به یک دوست اعتماد کنید.

و سپس مشکل DLC وجود دارد. در حالی که Tales of Arise برخی از DLC های آرایشی و بهداشتی پولی را ارائه می دهد-لباس و تزئینات اضافی ، که گیم پلی بازی را تغییر نمی دهد-همچنین بسته های “افزایش گیم پلی” را ارائه می دهد که پاداش هایی مانند افزایش دائمی EXP و SP ، تخفیفات گسترده مغازه ها ، کاهش همه صنایع دستی و مواد پخت مورد نیاز به 1 ، و غیره.

در حالی که این یک خرید اختیاری است ، این واقعیت که به طور کلی وجود دارد باعث می شود تصمیمات طراحی بازی را حدس بزنم: آیا اقلام درمانی گران هستند تا به من یاد بدهند کمتر آسیب ببینم ، یا اینکه من را مجبور به خرید بسته DLC با تخفیف در مغازه کنم؟ آیا دعواهای رئیس بسیار سخت تر از مبارزات معمولی است زیرا طراحان واقعاً می خواهند مهارت های من را آزمایش کنند یا اینکه من آن DLC تقویت EXP را دریافت نکرده ام؟

من اغلب احساس می کردم که پول و منابعی مانند SP کمیاب هستند ، بنابراین به جای تمرکز کامل بر سرگرمی و کاوش در سیستم های گیم پلی مختلف Tales of Arise ، اغلب این سال را داشتم که آیا من برای خرید مزایای گیم پلی تحت فشار قرار گرفته ام یا نه.

به طور کلی ، Tales of Arise یک RPG بسیار خوب است ، دارای تصاویری زیبا ، بازیگران فوق العاده و مکانیک های جنگی جذاب-اما نادیده گرفتن ایرادات آن (و آن DLC نفرت انگیز) نیز دشوار است. اگر به دنبال یک JRPG طولانی ، جذاب و جذاب برای بازی بر روی کنسول جدید و براق خود هستید ، Tales of Arise مطمئناً انتخاب خوبی است. فقط انتظار نداشته باشید که کلاسیک تمام وقت داشته باشد.

برای خرید لوازم جانبی ps5 آکبند روی این متن کلیک کنید

 

تصویر محیط بازی Tales Of Arise در مطلب نقد و بررسی این بازی در PS5

 

نکات مثبت:

تصاویری زیبا که دنیای بازی را پر جنب و جوش ، منحصر به فرد و به یاد ماندنی می کند

شخصیت های فوق العاده ای که غالباً به شیوه ای سرگرم کننده به هم ناسزا می گویند و با هم تعامل دارند

نبردهای سریع و پر جنب و جوش که در آن هر شخصیت نقش و سبک بازی منحصر به فردی دارد

 

نکات منفی:

گاهی اوقات مبارزه می تواند واقعاً طاقت فرسا باشد

داستان ناهموار که به نظر می رسد در رخی نقاط خیلی سریع حرکت می کند

DLC که باعث می شود انتخاب طراحی بازی را زیر سوال ببرید

برای خرید بازی ps4 کارکرده (دست دوم) روی این متن کلیک کنید

برای خرید بازی xbox one کارکرده (دست دوم) روی این متن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *