سبد خرید من

نکاتی برای مراقبت از دسته و کنترلرهای کنسول های بازی

8 نکته ساده برای نگهداری و مراقبت از دسته و کنترلر بازی

تصویر تمیز کردن کنترلر و دسته کنسول بازی

9 نکته برای نگهداری و مراقبت از دسته کنسول بازی | چگونه کنترلر خود را سالم نگهداریم؟

به عنوان یک گیمر ، می دانید چقدر مهم است که مطمئن شوید کنترلرهای جوی استیک شما در وضعیت خوبی هستند. کنترلر دارای دکمه های چسبیده یا جوی استیک که به درستی نمی چرخد ​​می تواند بازی را خراب کند. بنابراین ، شما باید مطمئن شوید که از نکات زیر استفاده می کنید.

 

1. کنترلر را در صورت عدم استفاده از برق بیرون نگه دارید

بسیاری از افراد مرتکب اشتباه می شوند که کنترلر خود را به کنسول بازی وصل کرده و سپس کنترلر را در کنار آن قرار می دهند یا حتی سیم را دور کنترلر محکم می پیچند در حالی که هنوز یک سر آن وصل است. شما می خواهید از این کار را انجام دهید زیرا به طناب فشار وارد می کند تا جایی که می تواند به درستی کار نکند.

برای خرید دسته PS5 اینجا کلیک کنید

 

2. با شارژر موبایل غیر اصلی یا آمپر بالاشارژ نکنیم

این کار باعث فشار به مدار شارژ و آی سی تغذیه و باتری دسته بازی شما می شود.

  بازی های نسل قبل چطور بر روی پلی استیشن 5 اجرا می شوند؟

تصویر کنترلر | چطور کنترلر سالمی داشته باشیم

 

3. آن را تمیز نگه دارید

شما می خواهید مطمئن شوید که کمی وقت صرف می کنید تا کنترلر بازی خود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. اگر دوست دارید بازی ها را اغلب انجام دهید ، ممکن است بخواهید این کار را حداقل هفته ای یکبار انجام دهید. این از تجمع روغن ها و خاک هایی که می توانند در اطراف جوی استیک و دکمه های مختلف روی کنترل گیر کنند ، جلوگیری می کند.

یکی از ساده ترین راه ها برای این کار استفاده از دستمال مرطوب الکلی کوچک و مالیدن آن به کنترلر بازی است. این کار را با اتصال آن از کنسول انجام دهید. حتی می توانید از پاک کننده الکل روی سیم کنترل استفاده کنید ، اما از آن در انتهای کانکتور که به کنسول وصل می شود استفاده نکنید.

 

4. از ضربه زدن به دسته های خود خودداری کنید

در حین بازی وقتی به اوج هیجان می رسید قیمت دسته بازی را مرور کرده و این کار باعث کنترل هیجان شما می شود. بدین ترتیب دیگر دسته را پرت نمی کنید.

 

5. ریختن مایعات بر روی دسته

در حین استفاده از دسته بازی با دستان خیس آن را لمس نکنید. یا هنگام بازی کردن از خوردن مایعات پرهیز کنید. نفوذ مایعات در دسته های بازی موجب خرابی مدار دسته، درست عمل نکردن دکمه ها و به همین ریختن رااندمان شارژدهی می شود. در بدترین شرایط موجب از بین رفتن کامل دسته می شود. پیشنهاد می شود درباره بررسی دسته ایکس باکس سری ایکس بخوانید.

  LCD یا LED برای بازی: مقایسه دو فناوری

 

6. فشار زیاد به جوی استیک و دکمه ها

بسیاری از افراد خود را چنان درگیر بازی و شدت آن می دانند که به شدت روی دکمه ها و جوی استیک روی کنترل فشار می آورند. حتی اگر به نظر برسد که نیروی اضافی به کنترل کننده کمک می کند ، این کار را نمی کند.

فقط می توانید دکمه ها را تا اینجا فشار دهید و جوی استیک فقط می تواند تا آنجا حرکت کند. هرچه فشار بیشتری بر آنها وارد کنید ، احتمال اینکه آنها به زودی شکسته شوند بیشتر است. احتمالاً متوجه خواهید شد که دکمه ها دیگر تا آخر راه را فشار نمی دهند یا اینکه جوی استیک بسیار شل تر از قبل است.

مطمئن نیستید که از این موضوع مطلع هستید ، اما کنترلرهای بازی های ویدیویی شما احتمالاً کثیف هستند. حتی اگر دستهای خود را پنجاه بار در روز بشویید ، باز هم کنترل کننده های شما لکه های ناخوشایندی از آلودگی و کثیفی را جذب می کند.

این همیشه اتفاق می افتد ، اما اکنون بسیار بیشتر از زمانی که کنترلر اصلی Xbox 360 سفید بود ، بسیار مشهودتر است ، اما تقریباً در هر رنگ کنترلر ظاهر می شود. درباره آن چکار میتونید بکنید؟

تصویر تمیز کردن کنترلر (دسته) ایکس باکس

 

7.چه چیزی باعث ایجاد خاک می شود؟

ما دوست داریم فکر کنیم که ما افراد تمیزی هستیم ، اما مهم نیست که چه کار می کنیم ، پس از یک هفته استفاده زیاد ، کنترلرهای ما خاک می گیرد. به نظر می رسد ناشی از عرق کردن کف دست ها با گرد و غبار و هوا در هوا است که باعث ایجاد توده بدی بر روی دسته می شود.

  چطوری حافظه SSD پلی استیشن 5 را افزایش دهیم؟

معمولاً در یک خط در اطراف جایی که کنترلرها را فشار می دهیم و همچنین روی ماشه ها و دکمه های شانه قرار دارد. Grime همچنین در چین که دو نیمه کنترلر به هم می رسند جمع می شود.

 

8.برای این مسئله چه کار کنیم؟

در اطراف دستمال مرطوب (رطوبت خیلی خیلی کم) یا دستمال ضدعفونی کننده دست داشته باشید. نیازی نیست هر روز دسته بازی را تمیز کنید ، اما هر چند وقت یکبار کمی اسکراب به آنها بدهید.

می توانید چین کناری کنترلر خود را با یک پیچ گوشتی کوچک یا هر چیز دیگری که می تواند وارد آن شود تمیز کنید. شگفت زده خواهید شد که چقدر آشغال بیرون می آید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *