سبد خرید من

Weed در بازی ها: چگونه مواد مخدر وارد بازی های ویدئویی شدند

Weed در بازی ها: چگونه مواد مخدر وارد بازی های ویدئویی شدند

تاریخچه استفاده از حشیش در بازی های ویدئویی

با نگاهی به گذشته در 35 سال گذشته ، متاسفانه Weed مدتهاست که رابطه تنگاتنگی با صنعت بازی های ویدیویی دارد.

از آنجا که بازیها غالباً جوانان را هدف قرار می دادند ، Weed یک تابو تلقی می شد ، دارویی که نباید آن را ذکر کرد مگر اینکه هشدار دادن به بچه ها باشد تا از امتحان آن خودداری کنند ، مانند پیامهای FBI مبنی بر “برندگان داروها را نمی کشند” که در صفحه اکثر بازیهای سرگرم کننده اجرا می شود از آن دوران ، مانند لاک پشت های نینجا Teenage Mutant و Wrestlefest.

اما امروزه استفاده حشیش در بالاترین حد خود قرار دارد و توسعه دهندگان بازی نیز توجه کرده اند: یک بخش بازی کاملاً جدید مانند اجرای امپراتوری های حشیش و تبدیل شدن به یک پادشاه سریع مواد مخدر جوانه زده است.

از اوایل روزهای BBS گرفته تا بازی های علف های هرز که می توانید امروز به آن بپردازید ، این داستان Weed در بازی های ویدیویی در طول سال ها به شدت تغییر کرده است. gamespot با متخصصان و توسعه دهندگان بازی صحبت کرده است تا تاریخچه و چالش های ورود حشیش به فرهنگ بازی های ویدیویی را فاش کند.

خرید پلی استیشن 3 دست دوم

خرید PS2 دست دوم

 

همانطور که جسپر ژول ، تئوریسین بازی های ویدیویی میگوید، هنگام مشاهده مواد مخدر در کل بازی های ویدیویی ، ممکن است Weed برای استفاده از گیم پلی بازی جذاب نباشد.

“بازی های ویدئویی با بودجه زیاد معمولاً در دو مرحله دور از زندگی بازیکن کار می کنند: شما فقط یک بازیکن بسکتبال با استعداد را کمی بهتر از خود کنترل نمی کنید – شما بهترین بازیکن بسکتبال جهان را کنترل می کنید. شما فقط یک ماشین را کمی بهتر از اتومبیل خود رانندگی نمی کنید ، بلکه یک فراری را رانندگی می کنید.

” حشیش محبوب ترین داروی تفریحی است و به طور کلی تا حدودی بی خطر تلقی می شود ، بنابراین بازی های ویدیویی به مواد مخدر اشاره دارند که از شیوع کمتری برخوردار هستند ، اما همین موضوع ساده جلوه دادن برای گیمرها که اکثرا قشر جوان هستند نیز خطرناک هست.

Drugwars

 

بیشتر گیمرها از یادگیری حشیش مورد اشاره در بازی ها متعجب می شوند

از سال 1984 ، زمانی که برنامه نویسان در حال توسعه بازی های درب BBS و مودم های شماره گیری بودند ، این نرم افزار ابتدایی را به بازیکنان برای اشتراک محتوا می دادند.

از گرافیک نرم و صاف انتظار نمی رفت ، اما در عوض ، کاربران برای مکان های خارج از فیلتر که نمی توانستید در بازی ها یا کارتریج های آتاری پیدا کنید ، سر و صدا کردند.

عنوان یک دوره ، Drugwars ، بازی است که به شما اجازه می دهد یک فروشنده مواد مخدر در شهر نیویورک را بازی کنید که سعی در تخلیه حشیش ، کک ، سرعت ، لود و موارد دیگر دارد ، در آن زمان به سرعت ویروسی شد. هدف از این بازی جمع آوری بیشترین پول ممکن از فروش مواد مخدر در یک ماه است.

 

عناوین جریان اصلی ، رویکرد جریان اصلی بیشتری داشتند

چهار سال بعد ، یکی از محبوب ترین شلیک های بازی در آن زمان تمرکز بر مواد مخدر نیز بود – اما شما را به عنوان یک فروشنده ، بلکه به عنوان یک افسر پلیس انتخاب نکنید.

Narc به شما امکان می دهد تا یک افسر مواد مخدر را کنترل کنید تا به فروشندگان و پادشاهان و حتی مصرف کنندگان مواد مخدر تیراندازی کنید. مانند بسیاری از بازی ها که بازیکنان را به عنوان پلیس انتخاب می کنند ، مواد مخدر از جمله حشیش و کاربران آنها را به عنوان شرور و دشمن رنگ آمیزی می کند.

دهه 1990 عمدتاً از هیچگونه ارجاع مهم ماری جوانا در بازی ها خالی بود ، شاید به دلیل تأثیر مهیب War on Drugs و تهدید رتبه بندی دقیق ESRB در یک بازی که شامل هر نوع مصرف مواد مخدر بود. در حالی که این دوره بسیار کم مصرف Weed در بازی بود ، دهه 2000 در شرف آغاز دوره جدیدی از فرهنگ بازی دوستانه مواد مخدر بود.

  0 تا 100 معرفی بازی استالکر 2 انحصاری جدید microsoft

برخی از ناشران در بازگرداندن بازی کلاسیک بازی با جلوه ای از قرن 21 ارزش داشتند. Narc در سال 2005 قصد داشت مصرف مواد مخدر را تقویت کند.

استیو آلیسون ، رئیس بازاریابی ناشر Narc ، میدوی ، در مورد تلاش خود برای به تصویر کشیدن مواد مخدر مانند حشیش ، کراک و کوکائین به نیویورک تایمز گفت: “این چیزی است که هیچ کس دیگری با آن مقابله نکرده است.

” در این تکرار ، افسران مواد مخدر که شما بازی می کنید نه تنها می توانند مواد را توقیف کنند ، بلکه آنها را نیز سیگار می کشند. پف کردن مفصل باعث کند شدن عملکرد بازی می شود ، در حالی که استفاده از کرک به دلایلی شما را به تیراندازی تبدیل می کند.

بازی NARC

همانطور که تصاویر Weed در بازی های ویدئویی تغییر می کند ، آنها همچنین نظرات راجع به Weed در سایر نقاط جهان منعکس می کنند.

با بازگشت به میراث اقتصادی ، سیاست گذاران آمریکایی و علاقه مندان به حشیش ، تحولی در نحوه مشاهده حشیش مشاهده کردند. در سال 2006 ، کلرادو متمم 44 را برای قانونی کردن حشیش معرفی کرد اما این معیار با اختلاف 60-40 در نظرسنجی ها شکست خورد.

با این حال ، این رقم 40٪ امیدی را به آمریکایی هایی که می خواستند ببینند قوانین قدیمی مواد مخدر به سمت چپ تغییر می دهد تا منعکس کننده افزایش مقبولیت شاهدانه باشد ، امیدوار کرد.

در همان سال ، Volition شاهدانه را وارد بازی جهان باز خود کرد ، Saints Row ، به شما اجازه می دهد کاسه های بونگ یا کاغذهای صاف را با جوانه پر کنید. همانطور که در این فیلم از سیگار کشیدن مشترک در Saints Row مشاهده می کنید ، سرفه می کنید و دود می کشید ، در نهایت بینایی خود را لحظه ای کدر می کند.

از آنجا که حشیش کمتر تابو شد و دود ناشی از هیستری ناشی از جنگ علیه مواد مخدر پاک شد ، بیشتر توسعه دهندگان کل بازی ها را به اداره شرکت های حشیش اختصاص دادند.

در سال 2010 ، تکرار دیگری از بازی شاهدانه از نوع سرمایه دار بزرگ آغاز شد. Pot Farm بسیار مورد توجه فیس بوک قرار گرفت ، زیرا خیلی از جذابیت اصلی Farmville بسیار محبوب نبود – شما به جای ذرت گیاهان شاهدانه می کارید.

با یافتن چنین مخاطبان عظیم و درگیر کننده ای در فیس بوک ، بازی های امپراتوری حشیش به فضای جدیدی که قبلاً هرگز اشغال نکرده بودند سر می زدند: لذت بردن از تبلیغات دهان به دهان با احترام از کاربران متصل فیس بوک ، که دوست داشتند آخرین مد خود را با یک پست سریع یا “اشتراک” کلیک کنید.

طبق برخی تخمین ها ، Pot Farm در اوج خود 140،000 دلار در ماه برای توسعه دهنده خود Brain Warp Studios سود می برد.

از همه مهمتر ، این پایه و اساس ژانر جدیدی از بازیهای متمرکز بر حشیش بود که به مدیریت مزارع یا داروخانه ها و پرورش گیاهان برای خرید کاربران اختصاص داشت. در حال حاضر ، به نظر نمی رسد به عنوان یک برنامه تلفن همراه یا Facebook در دسترس باشد.

 

سیاست آمریکا در مورد Weed 

همانطور که Pot Farm شروع به کار کرد ، دیدگاه های آمریکایی درباره Weed نرم شد ، به ویژه در سطح سیاسی ، دولت به دولت. واشنگتن اولین ایالتی بود که حشیش را برای استفاده تفریحی در سال 2012 قانونی کرد و پس از آن کلرادو قرار گرفت.

کالیفرنیا ، میشیگان ، اورگن و ماین نیز در آن دهه شاهدانه را قانونی کردند و نیویورک نیز در ماه مارس مصرف تفریحی این دارو را قانونی اعلام کرد.

برداشت کشور از آزادسازی مواد مخدر در سالهای 2010: در سال 1988 ، تنها 24 درصد از آمریکایی ها از قانونی شدن حمایت کردند اما تا سال 2018 ، 66 درصد از ساکنان ایالات متحده تأیید خود را اعلام کردند. چرا؟

یک نظریه توسط بسیاری از جامعه شناسان و جرم شناسان مطرح شد که “حمایت از قانونی شدن اندکی پس از شروع رسانه ها برای تهیه ماری جوانا به عنوان یک موضوع پزشکی ، افزایش یافت.”

  کنسول دستی ولو با نام Steam Deck دسامبر امسال (آذر - دی ماه) عرضه می‌شود

آمریکایی ها دیگر به دلیل خطرناک و مضر بودن کوکائین و هروئین ، به رغم ادامه وضعیت آن به عنوان یک ماده مخدر برنامه 1 ، همراه با آن مواد مخدر ، آمریکایی ها مشکلی برای دیدن شاهدانه در فیلم ها و بازی های ویدیویی خود نداشتند.

سالهای 2010 فضای ناشر را به ناشران می داد تا آزادانه برخی از منابع حشیش را پرتاب کنند ، و کل خطوط تولید را به گیاه اختصاص دهند ، مانند مورد Reefer Madness LA LA Noire. Far Cry 3 قهرمان جیسون است که مزارع گیاهان شاهدانه را با شعله کش شعله ور می کند و جیسون نیز می تواند از دود زیاد شود.

Call of Duty: Ghosts با پوسته های استتار با مضمون حشیش وارد بازی شد تا اسلحه های شما را دراز بکشد ، که می توانید با تراکنش های خرد خریداری کنید. Infinity Ward در مقابل پرتاب چند جنبه در توضیحات محصول مقاومت نکرد: “هنگام سفارشی کردن با بسته شخصی سازی Blunt Force جدید ، کشندگی مزمن ایجاد کنید.”

و در Battlefield Hardline ، یک Weed زیرزمینی به یکی از نقشه های چند نفره بازی راه یافت.

استفاده از مواد مخدر در بازی Grand Theft Auto V

 

یکی از معروف ترین بازی هایی که Weed در آن بازی می کند Grand Theft Auto V است

در حالی که سان آندریاس در ماموریت ها از حشیش نام برد ، در V ، شخصیت های پخش کننده مایکل و فرانکلین می توانند مانند آنها در یک ویدیو موسیقی Cypress Hill ضربه بزنند. همچنین با Smoke on the Water ، یک داروخانه ماری جوانای پزشکی که فرانکلین می تواند خریداری کند ، آشنا شده ایم.

در Grand Theft Auto Online می توانید آنقدر سیگار بکشید که سرانجام بمیرید. در به روزرسانی آنلاین ، شما همچنین این فرصت را دارید که یک مزرعه Weed بخرید تا برگ بیشتری برای فروش داشته باشید.

فقط مناسب است که دو سال گذشته رونق بازی های متمرکز بر حشیش را ایجاد کرده است ، شاید با الهام از انگشت وسط Rockstar هر فرصتی را که به دست آورد پرتاب هوا کرد. اما تمرکز بر فرض یک بازی در مورد حشیش احتمالاً ارتباط بیشتری با تغییر جزر و مد سیاسی دارد: امروز 11 ایالت و واشنگتن دی سی Weed را برای استفاده تفریحی و 33 ایالت حشیش پزشکی را قانونی کرده اند.

در اواخر سال 2010 ، بازی های سیماب تجاری با حشیش بیشتری مانند Hempire ، Weed Farm و Weed Shop 2 ظاهر شدند ، هر کدام سعی می کنند گیمرها را از سیم کارت های دیگر دور کنند و آنها را شکست دهند و در جنگ های علف های هرز پیروز شوند.

بوچولتز گفت که Hempire پس از جشن دو سالگی در بازار ، فقط 10 میلیون نصب را پشت سر گذاشته است. پرورش فشارها ، کسب اطلاعات در مورد علم THC و ورود جوانه های خود به “Hempire Cup” برخی از راه هایی است که بازی باعث ایجاد این جامعه نوپا از بازیکنان می شود.

بوچولتز گفت: “یکی از دلایلی که صحنه های بازی و شاهدانه خیلی خوب در کنار یکدیگر کار می کنند این است که هر دو فعالیت اجتماعی هستند و بسیاری از ما با لذت بردن از شاهدانه و بازی هایی مانند Goldeneye با دوستان بزرگ شدیم.”

پس از Hempire بازی موبایل Weed Farm Wiz Khalifa آمد ، جایی که رپ با نشان دادن نحوه رشد و فروش حشیش در مارک تجاری خود باقی می ماند. و وید شاپ 2 با پیش فرض نام خود ، دماغه بزرگتری نسبت به مدل قبلی خود ایجاد کرد.

سیم کارت دیگری به نام Weedcraft Inc در اوایل سال 2019 وارد بازار شد ، دارای شباهت هایی به Hempire ، اما همچنین دارای یک حالت است که می توانید در آن نقش یک مرد میانسال را بازی کنید که به تازگی از زندان آزاد شده و باید شروع به ساختن تجارت حشیش خود از ابتدا کند.

در حالی که طی چند دهه گذشته احساس عمومی در مورد حشیش نرم شده است ، قوانین سختگیرانه مربوط به بازی های حشیش همچنان تسلیم ناپذیر است. چالش هایی که ود کرافت با آن روبرو شد تنها چند ماه پس از آغاز به کار خود به تیتر جهانی تبدیل شد. این موضوع جای تاسف دارد.

مدیر بازی Vile Monarch Studios ، گرزه گورز مازور گفت: “بازاریابی بازی به دلیل قوانین سیستم عامل و درک اخلاقی مشکل ساز شد.

“این شامل فیس بوک بود که به طور موقت تبلیغات ما را مسدود می کند ، تبلیغاتی که با بازتاب وضعیت در رسانه ها برداشته شد و یوتیوب از ویدیوهای نمایش داده شده در این فیلم خلاص شد و این باعث دلسرد شدن برخی از یوتیوب از نمایش Weedcraft شد.”

  نامزدهای BAFTA Games Awards 2021 اعلام شدند

بازی Weedcraft Inc

 

ذهنیت توسعه دهندگان برای قرار دادن Weed در بازی ها

در ذهن بسیاری از توسعه دهندگان افزودن حشیش به گیم پلی این است که بازی آنها از ESRB چه امتیازی کسب می کند ، که می تواند تعیین کند که آن بازی برای جوانان چقدر قابل دسترسی است.

سخنگوی ESRB ماکس جی توضیح داد که چگونه هیئت مدیره در مورد بازی های شاهدانه حکم می دهد. جی گفت: “صرف وجود شاهدانه به عنوان یک محصول ممکن است منجر به محدودیت بیشتری در تعیین رتبه شود ، اما اگر به طور فعال دود شود یا مصرف شود ، این احتمال وجود دارد که بازی مورد نظر رتبه محدودتری داشته باشد.”

جسپر جول ، نویسنده کتاب آینده در مورد indie ، گفت: “رشد شاهدانه در مقیاس صنعتی با تغییر قوانین ، از یک فرضیه پوچ (مانند مبارزه با بیگانگان) به چیزی که ممکن است در شرایط مناسب انجام شود” تبدیل می شود.

بازی های پیکسل دست ساز. “به عنوان مثال ، این دیگر یک خیال نیست ، بلکه یک خیال پردازی تا حدی قابل دستیابی است. به طور متناقضی ، این احتمالاً باعث می شود بازی ویدیویی واقعی برای اکثر افراد کمتر هیجان انگیز باشد. ”

اگر می خواهید بازی شاهدانه شما به سیستم عامل اپل بپیوندد ، ممکن است با سردردهای جاستین وودوارد از Interrobang روبرو شوید.

او توسعه دهنده اصلی فیلم Jay & Silent Bob: Chronic Blunt Punch با مجوز کوین اسمیت است ، ضرب و شتم با دو اژدها که با دو نقش اصلی فیلم های برجسته اسمیت بازی می کند. این بازی فقط در دسترس کسانی است که در Kickstarter متعهد به اجرای این پروژه شده اند ، هنوز موفق نشده است از دروازه های اپل عبور کند.

“از آنجا که اپل در تلاش است تا Apple Arcade را برای مخاطبان گسترده خانواده دوستانه راه اندازی کند ، Jay and Silent Bob: Chronic Blunt Punch به دلیل حضور در سیستم عامل در هنگام راه اندازی محروم شد. به دلیل ماهیت درجه بندی شده محتوای آن ، و همچنین مصرف Weed ، “وودوارد گفت.

هنگامی که در چند سال گذشته دود در این صحنه بازی های Weed افزایش می یابد ، دیدن دو نوع ژانر کاملاً واضح است: مواردی که خود را جدی می گیرند ، مانند Weedcraft ، و بازی هایی که به سرزمین های زبانه گونه تری مانند Stone .

در این بازی مستقل ، شما یک کارآگاه کوآلایی دوست داشتنی به نام استون را بازی می کنید که باید دوست پسر گمشده خود را پیدا کند ، اما او همچنین هر چند دقیقه یکبار برای شکننده بازی می کند.

به نظر می رسد تب گیمر استرالیایی ، با مجموعه ای از رمز و رازهایی که در طول هر مرحله ، خود را خجالت می کشند.

 

تریلر Stone: A Hip-Hop Stoner Noir

همانطور که انتظار دارید از کشوری که حشیش پزشکی را در سال 2002 قانونی کرد ، کانادا محل زندگی چندین ناشر متمرکز بر حشیش است ، از جمله LBC Studios ، که Hempire را ایجاد کرد.

اگر شما یک بازی Bud Farm یا Pot Farm را بازی کرده اید ، احتمالاً عنوان East Side Games را که در ونکوور واقع شده است ، بازی کرده اید. “ESG همیشه با انجام کاری متفاوت نشان خود را نشان داده است و از آنجاست که ایده بازی های مضمون Weed متولد شد.

ما می خواستیم این جامعه را از هیچ چیز بسازیم. این یک فرصت عالی تجاری بود زیرا برای آن بازار وجود نداشت ، و چند بازی دیگر در آن فضا ، “اخیراً یک نماینده شرکت به رسانه های کانادایی گفت.

 

سخن پایانی

در پایان بیان اینکته ضروری است که متاسفانه سیاست کشورها و توسعه دهنده ها به سمتی رفته است که با چنگ زدن به هر موضوعی که برای جوانان جذاب است می خواهند فروش بیشتری داشته باشند. جوانان و مخاطبان این بازی ها باید این موضوع را همیشه در نظر داشته باشند که این دنیا، دنیای گیم است و تجربه هر چیزی در این دنیا منجر به تجربه آن در دنیای واقعی نشود.

نظر شما به عنوان یک گیمر چیست؟

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.