سبد خرید من

در یکی از تازه ترین مقایسه های کنسول های PS5 و Xbox Series X که در قالب یک ویدیو منتشر شد، این دفعه کاربران به سراغ بررسی تفاوت های گرافیکی بازی Control Ultimate Edition در این دو کنسول نسل نهمی رفته اند که این مقایسه نشان می دهد که یک کنسول نسبت به دیگری کمی برتری دارد، اما تشخیص این برتری بسیار سخت است . با هم به سراغ تماشای این ویدیو و سپس تحلیل آن خواهیم رفت .

عکس از محیط بازی Control در PS5 و Xbox series x
عکس از محیط بازی Control در PS5 و Xbox series x

ویدیوی مقایسه ی گرافیک بازی Control Ultimate Edition در PS5 و Xbox Series X:

Digital Foundry با نسخه جدید بازی Control که به تازگی منتشر شده است، به کاربران بیشتری از کنسول های مایکروسافت و سونی امکان دسترسی به این بازی را داد، که این امر موجب شد تا خیلی ها عمیقاً تفاوت کیفیت نمایش این بازی را در کنسول خود با دیگر کنسول موجود در بازار مقایسه کنند تا گرافیک و عملکرد این بازی را در تمام کنسول ها و حالت های گرافیکی پشتیبانی شده برایشان روشن شود .

خبر خوب این است که، هر کنسولی که دارید، نسخه جدید Control Ultimate Edition در کنسول بازی شما خیلی خوب پشتیبانی می شود، چه شما در حالت Performance بازی کنید تا به حالت 60FPS یا Graphics برسید تا از ردیابی اشعه زیبا لذت ببرید یا اینکه حالت عملکرد گزینه پیش فرض را انتخاب کنید . که Xbox Series S تنها این گزینه را برای اجرای بازی ها دارد .

طبق آزمایشات عنوان جدید Digital Foundry در PS5 هنگام بازی در حالت عملکرد پیش فرض، دارای کمی مزیت در رسیدن به 60 FPS پایدار و ثابت است .

  بررسی بازی Little Nightmares 2 : کابوس‌های کوچک ۲

عجیب، به نظر نمی رسد که مشکلات و تجربیات بد کاربران از Xbox مربوط به اثرات شدید مربوط به گذشته ی این دو کنسول باشند (که می تواند باعث شود هر دو کنسول به طور خلاصه در اواسط دهه 50 فرو بروند)، اما در عوض ضرباتی که می توانند هنگام حرکت در محیط رخ دهند، هنگام برش ها شروع می شوند، یا حتی وقتی نام مکان های بزرگ روی صفحه ظاهر می شوند، هنگامی که برای اولین بار پا به منطقه جدیدی می گذارید . Remedy در حال بررسی این مسئله است، بنابراین ممکن است به روزرسانی آینده عملکرد PS5 و Xbox Series X را تقریباً یکسان کند .

همچنین در حالت Graphics نوعی از پایداری و کیفیت مشاهده می شود که به نظر می رسد در هر دو کنسول به خوبی با آن کار می کنند. کاربرای با نام DF متوجه شد که نسخه های PS5 و Xbox Series X گاه به گاه دارای مشکل گام برداشتن در فریم هستند، به این معنی که ممکن است گاهی اوقات کمی بازی کند شود و این امر ناخوشایند به نظر می رسد، اما به اندازه کافی نادر هستند که تاری حرکت داخلی تا حد زیادی آن را بپوشاند .

پوستر بازی Control
پوستر بازی Control

Control یکی از نکات قابل توجه در مورد بازی های رایگان PS Plus برای این ماه و همچنین این بازی در کار  بازی Destruction AllStars از مهم ترین عناوین رایگان این ماه هستند .

لیست کامل بازی های رایگان ماه فوریه 2021

مشاهده صفحه رسمی بازی کنترل در این لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.