سبد خرید من

تصویر پی اس فایو

سونی قصد دارد بیش از 14.8 میلیون واحد کنسول بازی پلی استیشن 5 را در دومین سال مالی خود در آوریل 2021 تا مارس 2022 به فروش برساند. این مقدارچیزی بیشتر از فروش فوق العاده موفق PS4 است. اما این هدف می تواند تحت تأثیر کمبود جهانی مواد نیمه رسانا قرار بگیرد.

سخنگوی سونی در جلسه ی توجیهی پیرامون مسایل مالی، امیدهای شرکت سونی را برای فروش بیشتر از فروش سال دوم PS4 اعلام کرد و گفت “برای سال مالی بعدی ، ما معتقدیم که تقاضای زیادی برای عرضه کنسول ps5 وجود خواهد داشت. در سال دوم راه اندازی فروش PS4 به 14.8 میلیون رسید ، در حال حاضر ما سخت تلاش می کنیم فروش PS5 بالاتر از PS4 باشد . “

جهت خرید ps5 کلیک کنید.

بیانیه ای که در ادامه آمده ، پاسخی به کمبود موجودی PS5 در نتیجه ی کمبود نیمه رسانا ها جهانی ، که مانع تولید کنسول می شود، است. سخنگو ی سونی ادامه داد: “با این حال ، ما باید کمبود جهانی مواد نیمه رسانا را لحاظ کنیم. وقتی می خواهیم ظرفیت خود را افزایش دهیم به دلیل این وضعیت جهانی با مشکلاتی روبرو می شویم.

” همانطور که در گزارشات اواخر ژانویه در خبرگزاری IGN آمده است، پیش بینی می شد کمبود تراشه ی AMD تا نیمه اول سال 2021 وجود داشته باشد و بخشی از علت آن عدم توزیع نیمه رسانا ها در بازار جهانی است. تراشه های AMD به قدرت دستگاه PS5 کمک می کنند ، و این اتفاق می تواند به معنی یک ضربه ی مهلک برای کمپانی سونی و تولید بیشتر واحدهای PlayStation 5 باشد.

  لیست بازی هایی که برای E3 2021 تأیید شده اند!!! (قسمت اول)

در هدفی کوتاه مدت ، سونی اعلام کرد در شرف دستیابی به هدف فروش فعلی خود یعنی 7.6 میلیون کنسول تا 31 مارس 2020 است ، اما خاطرنشان کرد انتظار می رود در سال مالی بعدی قادر به تأمین “سطح بالای تقاضای” مشتریان نباشد. درآمد سونی همچنین نشان داد که این شرکت تا دسامبر سال 2020 ، 4.5 میلیون PS5 فروخته است ، که مطابق با فروش PS4 در مدتی مشابه است.

در سایر اخبار مربوط به PlayStation 5 آمده است که، در به روز رسانی اخیر سیستم ، اشکال نصب دیسک PS4 را که کاربران را تحت تأثیر قرار داده بود، برطرف کرده اند.

 

مشاهده وبسایت پلی استیشن در این لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.