سبد خرید من

تصویر دوال شاک در دست کاربران

امروز در این مطلب می خواهیم مجموعه ای از تنظیمات دسته PS4 را برایتان توضیح بدهیم. در ادامه همراه ما باشید.

در تنظیمات پلی استیشن 4 می توانید، تنظیمات مربوط به دسته ها را انجام دهید. در ادامه مطلب برخی از این تنظیمات را به شما آموزش میدهیم.

خرید ps4 در این لینک 
خرید xbox one  در این لینک

اتصال دسته پلی استیشن 4

اگر کنترلر شما به درستی کار نمی کند لازم است تا چند مرحله را طی کنید تا بتوانید به درستی خطایابی کرده و مشکل را برطرف کنید. مطمئن شوید DUALSHOCK 4 شما به درستی به PS4 شما وصل شده است. اطمینان حاصل کنید که  تلویزیون و PS4 روشن هستند.

نور  روی PS4 باید سفید باشد. DUALSHOCK 4 (درگاه میکرو USB واقع در پشت) را با استفاده از کابل USB به PS4 (پورت USB واقع در قسمت جلویی) خود وصل کنید. در حالی که DUALSHOCK 4 و PS4 به هم متصل هستند، دکمه PS را روی کنترل کننده فشار دهید.

صدای بوق را باید بشنوید و چراغ کنترل کننده از نارنجی به سفید تغییر کند. این روند جفت شدن را شروع می کند. نوار نور موجود در کنترلر هنگام جفت شدن به درستی آبی رنگ می شود.

محل اتصال شارژر در دوال شاک ۴

اگر نوار نور آبی نیست یا دکمه PS پاسخگو نیست یک درگاه USB مختلف را روی PS4 امتحان کنید یا شاید لازم باشد کنترل کننده خود را به طور کامل شارژ کنید. در صورت عدم کارکردن کابل USB دیگری را امتحان کنید. اگر باز هم کار نکرد DUALSHOCK 4 دیگری را امتحان کنید.

تغییر عملکرد دکمه های دسته پلی استیشن ۴ تصویر ۱

تغییر دادن عملکرد دکمه های دسته

تنظیم عملکرد دکمه های دسته پلی استیشن ۴ کار پیچیده ای نیست. کنسول ps4 برای کنترلر DualShock 4 خود به تمامی بازیکنان پیشنهاد می کند که می توانند برای راحتی خود دکمه ها را تعویض کنید. اگر یک طرح کنترل بازی را دوست ندارید، می توانید دکمه های مختلف را تغییر دهید و راحت تر آن را انجام دهید.
این تغییر در سطح سیستم عامل ساخته شده است، و بازی ها از آن آگاه نیستند. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما بازی می کنید و دستورات روی صفحه به شما می گوید که “X” را فشار دهید. اگر شما دکمه دایره را به عنوان X قرار داده اید، بازی همچنان به شما می گوید که “X” را فشار دهید. با این حال، شما در واقع باید دکمه دایره را در کنترل خود فشار دهید. پس از آن PS4 یک ورودی “X” برای بازی ارسال خواهد کرد. بازی ها آگاه نیستند که دکمه های شما تغییر کرده اند، بنابراین باید به یاد داشته باشید که دکمه ای که نقشه آن را دارید، به چه صورت است.می توانید دکمه ها را عوض کنید و کار با آن ها برای خودتان شخصی سازی کنید. برای پیدا کردن این تنظیمات، به پروفایل PS4 خود وارد شوید و دکمه PS را روی دسته برای دسترسی به صفحه اصلی فشار دهید. برای دسترسی به نوار آیکون ها در بالای صفحه، “Up” را روی کنترلر فشار دهید Settings را انتخاب کنید و دکمه X را بزنید.

حتما بخوانید
نارضایتی بازیکنان Cyberpunk 2077 بعد از اپدیت

در این صفحه روی گزینه Accessibility بروید و دکمه “X” را فشار دهید.در این صفحه به قسمت پایین صفحه بروید و سپس گزینه Button Assignments با استفاده از دکمه “X” انتخاب کنید.

تغییر عملکرد دکمه های دسته پلی استیشن ۴ تصویر ۲

تغییر عملکرد دکمه های دسته پلی استیشن ۴ تصویر ۳

همانطور که در تصویر زیر می بینید در این صفحه گزینه “Enable Custom Button Assignments” وجود دارد که شما می توانید را با فشار دادن دکمه “X” آن را فعال کنید. بعد از این کار گزینه “Customize Button Assignments” را در صفحه مقابل مشاهده خواهید کرد. این گزینه را با زدن دکمه “X” انتخاب کنید.

تغییر عملکرد دکمه های دسته پلی استیشن ۴ تصویر ۴

در این صفحه می توانید کاربری دسته پلی استیشن 4 را تغییر دهید. بگذارید بگوییم می خواهید مثلث و دایره را تغییر دهید. شما باید Triangle -> Triangle را انتخاب کنید سپس X را بزنید.هم اکنون می توانید دایره را در لیست پدیدار نمایید. فشار دکمه Triangle -> Square را می خواند. این بدان معنی است هنگامی که دکمه مثلث را در کنترلر خود فشار می دهید، PS4 این را به عنوان دکمه ی مربع تفسیر می کند. سپس دکمه مربع می تواند به عنوان مثلث عمل کند یا شما می توانید دکمه های دیگر را دوباره تغییر دهید. هنگامی که کار شما به اتمام می رسد Confirm را انتخاب کرده و تنظیمات خود را ذخیره نمایید.
همانطور که در تصویر می بینید، پلی استیشن ۴ این امکان را را در اختیار کاربر قرار میدهد تا دکمه های مثلث، دایره، X، مربع، بالا، پایین، چپ، راست، L1 ، R1 ، L2 ، R2 ، L3 و R3 را تغییر دهید.

تغییر عملکرد دکمه های دسته پلی استیشن ۴ تصویر ۵

غیر فعال کردن تنظیم عملکرد دکمه های دسته های بازی پلی استیشن

برای غیرفعال کردن دکمه های دسته پلی استیشن به صورت سفارشی فقط کافی است صفحه Button Assignments را دوباره بررسی کنید و “Enable Custom Button Assignments” را غیر فعال کنید. با انتخاب این گزینه هر زمانی که علاقه داشتید دکمه دسته PS4 خود را به حالت دلخواه فعال یا غیر فعال می کنید.

حتما بخوانید
رونمایی از نسخه های مختلف بازی Horizon Forbidden West | شروع پیش فروش بازی + قیمت

رنگ نور دسته خود را تغییر دهید

نوار نور در دسته پلی استیشین ۴ یک ردیاب است که به کاربر این را امکان می دهد تا کنسول حرکات انجام شده را ردیابی کند. البته بیشتر گیمرها برای صرفه جویی در مصرف باتری این چراغ را خاموش می کنند. یا این حال سونی در یک به روزرسانی این ویژگی را فعال کرده تا کاربر بتواند نور دسته خود را تنظیم کند.

برای تغییر رنگ نور دسته پلی استیشن 4 در صفحه اصلی دکمه PS را از روی دسته خود کمی نگه دارید. سپس لیستی از گزینه ها را مشاهده می کنید. گزینه “Adjust devices” را انتخاب کنید. گزینه Brightness of DualShock 4 Light Bar را انتخاب کنید. حالا می توانید میزان روشنایی نور دسته خود را کم یا زیاد کنید.

در صورتی که بسیاری از کاربران از این ویژگی اطلاع ندارند، باید گفت که چراغ ردیابی دسته می تواند برخی از تجربیات جدید را به بازی شما اضافه کند. در برخی از بازی ها اگر در یک نبرد یا در قسمت خطرناک از یک بازی قرار دارید، رنگ نوار نور کنترلر به قرمز تغییر رنگ می دهد.

با تغییر رنگ نور دسته پلی استیشن 4 برای شناسایی دسته هر بازیکن استفاده می کنند. رنگ آبی همیشه برای بازیکن اول است، رنگ قرمز برای بازیکن دوم ، رنگ سبز بازیکن سوم و صورتی چهارمین بازیکن را نشان می دهد.

چک کردن شارژ دسته پلی استیشن ۴

PS4 هنگام خاموش شدن، کنترلر DUALSHOCK 4 شما را شارژ نخواهد کرد. برای اطمینان از روشن بودن، دکمه پاور روی دکمه PS خود بزنید. مطمئن شوید که کنترلر شما با PS4 سینک شده است. با فشار دادن و نگه داشتن دکمه PS حداقل برای 1 ثانیه سطح شارژ کنترلر را بررسی کنید.

حتما بخوانید
در EA Play Live چه گذشت؟!

در منوی PS4، گوشه سمت چپ پایین را بررسی کنید تا نمادهای کنترلر و نشانگر باتری را پیدا کنید. هنگامی که کنترلر به طور کامل شارژ شود، نشانگر باتری سه میله را نشان می دهد. در حالی که شارژ می شود نشانگر باتری یک تا سه میله را نشان می دهد.

چک کردن شارژ دسته

نحوه خاموش کردن شوک یا ویبره دسته PS4

به جز خاموش کردن خود دسته، تنظیمات دیگری هم برای خاموش یا روشن کردن ویژگی‌های دیگر دسته PS4 در نظر گرفته شده است که شوک یا ویبره یکی از آن‌ها است. برخی از افراد روشن بودن ویبره یا شوک دسته را به دلیل از بین بردن دقت یا سرعت عمل نمی‌پسندند در نتیجه تصمیم به خاموش کردن آن می‌گیرند. در صورتی که شما هم از این دست افراد هستید آموزش خاموش کردن شوک دسته را در ادامه مشاهده کنید:
در صفحه اصلی پلی استیشن ۴ یا همان هوم‌اسکرین به بخش Setting بروید.
قسمت Device را انتخاب نمایید.
تیک گزینه Enable Vibration را بردارید.
اکنون پس از ورود به بازی دیگر هیچگاه دسته شما ویبره یا شوک نخواهد داشت. اگر شرایطی پیش آمد که از این کار پشیمان شدید می‌توانید دوباره آن را با دنبال کردن مسیر بالا فعال کنید.

در ویدئو زیر می توانید مراحل انجام این کار را مشاهده کنید.

چگونگی شارژ شدن دسته در حالت Rest Mode

برای این کار می بایست گزینه ای را در تنظیمات دستگاه فعال کنید. پس به تنظیمات بروید و گزینه ی Power Save Settings را انتخاب کرده و پس از آن Features Available in Rest Mode را بزنید. و بعد از گذراندن این مراحل، گزینه ی Supply Power to USB Ports را فعال کنید. در این صورت هنگامی که PS4 در حالت Standby می باشد، شما می توانید دسته ی ps4 را شارژ کنید.

نکته: هنگامی که در حالت Rest Mode دسته PS4 را شارژ می کنید، رنگ چراغ PS4 نارنجی می شود و خیلی آرام چشمک می زند. وقتی که شارژ دسته کامل شود، آن چراغ خاموش خواهد شد.

در ویدئو زیر مراحل انجام این کار نشان داده شده است.

اگر سوالی در مورد این مطلب آموزشی دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

روی این لینک کلیک کنید و ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مشاهده دوال شاک در سایت رسمی پلی استیشن 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *