سبد خرید من

Medal of Honor: Above and Beyond (مدال افتخار: بالاتر و فراتر)

بازی مدال افتخار از آن دسته بازی های خاطره انگیز است که کمتر گیمری را میتوان یافت که با این بازی خاطره ای نداشته باشد. اما تا به حال از خود پرسیده اید چه چیز این بازی را محبوب کرده؟

در این مقاله به بررسی کامل بازی مدال افتخار : بالا تر و فراتر (MEDAL of HONOR : ABOVE and BEYOND) پرداختیم یک نام که بی شک یکی از بهترین فرانچایز های دنیای گیم میباشد.

برای خرید بازی پلی استیشن میتوانید به این صفحه مراجعه کنید

بازی مدال افتخار بالاتر و فراتر

قطعا آثاری که تا کنون از دل جنگ جهانی به عمل آمده و اقباس هایی که داستان ها و اتمسفر این نبر هولناک به کمک دنیای بازی ؛ صورتی تصویری و آوایی به خود گرفته است ، همیشه جدابیت های خاصی برای کاربران و مخاطبان داشته و موجب بازآفرینی صحنه های ماندگاری شده است . در این باره می توان از سری بازی های مدال افتخار (Medal of Honor) یاد کرد که گیمر ها در چندین نسل از کنسول های بازی از تجربه ی این مجموعه لذت بردند .

چندی قبل و در تاریخ ، 10 دسامبر 2020 استودیو ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) از نسخه ی جدیدی از این بازی ارزشمند با عنوان Medal of Honor: Above and Beyond که تنها برای کاربران دنیای واقعیت مجازی (VR) که از هدست آکیولس ریفت استفاده می کنند رو نمایی کرد . (این بازی برای کاربران پلی استیشن و ایکس باکس عرضه نشده است!)

 این مطلب به نقد و بررسى Medal of Honor: Above and Beyond (مدال افتخار: بالاتر و فراتر) می پردازد، كه در 10 دسامبر 2020 وارد بازار شد. تحليل بازى توسط Mat Paget در 17 دسامبر 2020 صورت گرفته است.

بازی medal of honor above and beyond

در اين نسخه جديد از مجموعه ى مدال افتخار، نشانه هاى بازگشت به ریشه های قديمى و تاریخی این مجموعه به چشم مى خورد، و همچنین اولین ورود Medal of Honorبه واقعیت مجازی است. زمان زيادى است که ما در بازی Medal of Honor به سواحل نرماندی یا فرانسه اشغال شده توسط نازی ها حمله نکرده ایم ، در Above and Beyond ما با تجربه ى هيجان انگيز جنگ جهانی دوم با استفاده از فناوری واقعيت مجازى آشنا مي شويم.

در قسمت جديد مدال افتخار، از ما درخواست مي شود كه به وظیفه خود در برابر ميهن پاسخ دهيم و به میدان جنگ برگرديم. در كنار اين چشم انداز هیجان انگیز از بازى جديد مدال افتخار Above and Beyond با مشكل داستان ساده و امكانات بسیار محدود کننده مواجه هستيم كه نمی تواند مانند گذشته مخاطب را مجذوب خود كند.

در ادامه میتوانید تریلر مربوط به بازی را مشاهده کنید 

ماموریت ها و مدت زمان بازی

گیم پلی بازی مدال افتخار

Medal of Honor: Above and Beyond از شش مأموریت اصلی تشکیل شده است که هر کدام از مأموريت ها به بخش هاى کوچکتر تقسیم شده اند، و شما را دائم از مکانی به مکان دیگر براى انجام وظيفه منتقل می کنند. هر لحظه از اين گیم پلی به شما اجازه مي دهد در یک منطقه کوچک حرکت کنید و با استفاده از انواع سلاح های جنگ جهانی دوم نازی ها را بيرون کنید. همچنین اين امكان به شما داده مي شود كه پاى پياده عمليات ها را انجام دهيد و یا گاهی اوقات در صورت امکان با ماشين برويد. پیشنهاد می شود درباره راهنمای خرید ps4 دست دوم بخوانید.

  بررسی بازی Final Fantasy VII Remake :باز سازی فاینال فانتزی 7

 

برای به اتمام رساندن بازی مدال افتخال : بالاتر و فراتر در بخش تک نفره حد اقل به 10 الی 12 ساعت زمان نیاز دارید که البته بسته به نوع بازی کردن شما ممکن است این مدت زمان کمی کم تر و یا بیشتر باشد.

مراحل بازی مدال افتخار

برخی از مراحل اکشن مي توانند اندكى بيش از حد خشن باشند ، از جمله سکانسی که شخصیت شما در عقب یک کامیون در حال حرکت است و در جهت مخالف به دشمنان شلیک می کند ، که در اين قسمت بخصوص ، حركات بسيار آزاردهنده هستند و مى توانند موجب سرگيجه شما شوند.

همانطور که گفته شد ، Above and Beyond ويژگى هايى عالى براى راحتی مخاطب و در جهت کمک به کاهش سخت حرکت كردن كاراكتر در فضاى واقعيت مجازى ارائه می دهد. این ويژگى ها شامل تنظیماتی است که به شما امکان می دهد زاويه هاى چرخش در ميدان ديدتان را افزايش دهید ، هنگام دویدن با سرعت زياد دید تونل را روشن کنید یا حتی به شما امکان می دهد از ماموريت هاى با اکشن بالا کاملاً رد شوید و داستان را ادامه دهید.

این قابليت على الخصوص براى افراد با بيمارى ها و مشکلات حرکاتى امکان اين را فراهم ميكند که بتوانند از بخش هايى كه مي خواهند عبور كنند و همچنان به بازى ادامه دهند. معمولاً در بيشتر افراد شروع یک بازی VR جدید بدون اینکه بدانند بايد انتظار چه چيزى را داشته باشند استرس زيادى ايجاد كرده، و اين مساله كه ذهن و جسم فرد در مواجهه با موقعيت هايى كه در بازى در آنها قرار مي گيرد، چه واكنشى نشان می دهد، می تواند باعث ایجاد ترس شود. اما تنظيمات Above and Beyond به شما کمک می کند تا ناراحتی هایی را که ممكن است در طول مدت بازى آن را تجربه کنید، بر حسب سليقه ى فردى، کاهش دهيد.

مدال افتخار gameplay

سلاح ها

استفاده از سلاح های کلاسیک ، به ویژه تفنگ های تک تير مانند M1 Garand ، تیراندازی را لذت بخش مي كنند. در حالى كه شات گان و تفنگ هاى دور برد بسيار مرگبار هستند، و توانایی این را دارند که با یک تیر دشمن را بكشند. با استفاده از اسنايپر قدرتمند Gewehr 43 و تپانچه Walther P38 در برابر حمله دشمن می توان لحظات لذت بخشی را رقم زد. اما سلاح های خودکار دقیق و يا قدرتمند نيستند ، و دليلش را مي توان زمان داستان كه جنگ جهانى دوم است دانست.

حقایق تاریخی در دل بازی

همانطور كه Above and Beyond بازی می کنید و مراحل مختلف را مي گذرانيد، قسمت هاى جدیدی را باز می کنید که شامل مستند هاى كوتاهى از حكايت هاى جانبازان جنگ جهانی دوم است. این فیلم ها که در بخش گالری منوی اصلی قابل مشاهده است، واقعاً عالى هستند و بستری مناسب براى درك و فهم گذشتگان و آن نسل مهم تاريخى را به مخاطب امروزى می دهند.

شنیدن صحبت این مردها از گذشته ى خود بسیار حیرت انگیز است ، و گرچه انتظار ميرفت مجموعه ای تيره و تار و ناراحت كننده از فیلم ها باشد ، اما تماشای آنها یک تجربه بسیار مفرح و نشاط آور بود. اولين قسمت از فیلم ها با یک پیشکسوت شروع می شود که می گويد یکی از مدال هاى افتخارى كه در جنگ گرفته برای رفتار حرفه ايش در ميدان نبرد بوده و در طى جنگ هیچ کس او را دستگير نكرده است.

  لیست بازی هایی که برای E3 2021 تأیید شده اند!!! (قسمت دوم)

او مانند يك پدربزرگ شاد و مهربان كه براى نوه هايش از خاطراتش ميگويد در فيلم ظاهر ميشود و با خنده داستان اش را روايت مي كند. كمى ناامید کننده است که Medal of Honor: Above and Beyond با وجود در دست داشتن اين روايت هاى فوق العاده هرگز تلاش نكرده تا آنها را وارد بازى كند و يا با داستان بازى اش كارى معنادارتر انجام دهد. بهتر بود در اين بازى واقعیت جنگ جهانى دوم در كنار انسانیت افراد قرار بگيرد.

تصاویر بازی medal of honor

مدال افتخار و انجام کار های اجباری کسل کننده

این بازى اغلب شما را مجبور می کند که بایستید یا بی حرکت بنشینید ، و شخصیت های تكرارى و داستان های غیر جالب اطراف خود را تماشا كنيد. بسیاری از گفتگوها و موقعیت ها به طور استانداردى در محيط جنگ جهانی دوم هستند و مناسب آن زمان است. ولى هیچ یک از این لحظات بازى و شخصیت ها گيرايى چندانى ندارند. شما اغلب در هیچ یک از این صحنه ها بازیگر اصلی نیستید ، و بیشتر از یک شخصیت مبارز به عنوان یک تماشاگر حضور داريد.

فضاي بازی در حالت غیر VR به راحتی قابل تحمل است ، اما وقتی وارد حالت واقعیت مجازى می شوید، به معنای واقعی کلمه در حالی که شخصیت ها در مورد چگونگی خنثی کردن آخرین نقشه نازی ها صحبت می کنند ، شما در كنارى ايستاده ايد و در پيش برد داستان نقشى نداريد.

در طول این صحنه ها ، لحظاتی وجود دارد که از شما خواسته می شود مشارکت داشته باشید ، مثل نشان دادن انگشت شست به معنى موافقت یا انتخاب جایی که تیم های پيشتيبان کمین مي كنند. با این حال ، وقتی وقایع واقعاً اتفاق می افتند ، این تصميماتى كه شما در آن مشاركت داشتيد، تأثیر خاصی ندارند و حتی اگر انتخاب ها و اقدامات شما از تاثير بيشترى هم برخوردار باشد ، محتوای Above and Beyond هنوز بی روح و بدون عمق است.

به نقل از يكى از كسانى كه بازى را انجام داده “همانطور که در آنجا ایستاده و منتظر شخصیت هایی بودم که حتى نامشان فراموش شده بود، صحبت هایشان را تمام كنند، گاهی اوقات تپانچه ام را بیرون می کشیدم تا به چند آشغال و مجله هاى اطراف شليك كنم. كه اين كار براى كم كردن حس كسل شدنم كمكى نميكرد، و بعضى اوقات می خواستم کلاً بازی را كنار بگذارم.”

جنگ جهانی دوم در بازی مدال افتخار

بخش چند نفره

برعکس بخش انفرادى ، بخش چند نفره Medal of Honor: Above and Beyond سراسر اکشن است. حرکت درهمه نقاط نقشه ، پيدا كردن ديگر بازیکنان و همچنين شلیک و هدف گيرى خوب به خصوص در هنگام دویدن، و از اين نظر مدال افتخار جديد واقعا راضی کننده است.

به همان اندازه که شلیک به بازیکنان در یک بازی غیر VR سرگرم کننده است، در نسخه ى واقعيت مجازى وقتی می بینید شخصی واقعی به سمت شما می دود احتمالاً شوكه مي شويد و احساس هيجان بسيار بيشترى داريد. ناگفته نماند كه حرکات ، دقت و واكنش هاى درست شخصی و مناسب در موقعيت ها، شما را به پیروزی می رساند.

بیشتر بازى هاى چند نفره به بازى death match تبدیل می شوند ، حتی اگر نوع ديگرى از بازی را انتخاب كرده باشيد. این اتفاق در مورد اكثر مدل هاى بازى با محوريت تيرانداز اول شخص وجود دارد. اما به دلیل عدم توضیح در مورد حالت هایی مانند Mad Bomber ، مي تواند بسيار بيشتر گمراه كننده شود.

  جزئیات جدیدی از بازی Elden Ring منتشر شد

در توضيحات اين مدل بازى به شما می گویند که با کاشتن بمب های خود و خنثی سازی بمب های دشمن امتیاز کسب می کنید. این توضيح از اين جهت ايجاد ابهام مي كند ، كه با وجود توضيحات در مورد كار گذاشتن بمب اما در عمل گروهى كه بیشترین كشتار را داشته باشد، به هر حال تقریباً همیشه برنده را تعيين مى کنند.

medal of honor vr

تا اين لحظه در اکثر رقابت های بعد از انتشار اين بازى ، شما فقط در مقابل یک بازیکن واقعی قرارداريد (به دليل اينكه هنوز افراد زيادى نسخه ى جديد را ندارند و در آينده احتمالاً اين مشكل وجود نخواهد داشت). Above and Beyond هر بازى را با ربات پر می کند ، بنابراین شما بدون تيم کامل تان باقی نمی مانید ، اما آنها هنوز ربات هستند و نمی توانند همان چالش ها يا رضایتمندى را مانند زمانى كه با فردى واقعى بازى مي كنيد، براى شما داشته باشند.

در حالی که استفاده از اسلحه Repeater كه خوش دست است و سرعت بارگیری سریعى دارد همیشه مي تواند كار ربات ها را بسازد و به راحتى آنها را بكشد، ولى وقتی با بازیکن واقعى در مقابل خود روبرو شويد، اگر اولین شليك خود را از دست بدهید و خطا بزنيد به راحتی می تواند شما را از مخفيگاه بیرون بکشد. اما وقتی در یک بازى هستيد كه اکثراً ربات ها به جاى بازيكنان واقعى حضور دارند، بازى برايتان به ميدان تيراندازى نسبتاً ساده اى تبدیل می شود.

medal of hono بازی مدال افتخار

جمع بندی

Medal of Honor: Above and Beyond بازگشت ناامیدکننده به سرى بازي کلاسیک مدال افتخار است. در حالی که اسلحه هاى بازى راضی کننده هستند ، اما لحظاتی که در بازى می درخشند بسیار کوتاه است. استفاده ى متعدد از صحنه هایی که شما را مجبور می کنند در جای خود بایستید و داستانی را تماشا کنید که به ندرت شامل شما یا شخصیت شما است ، خسته كننده مي شود. از طرف دیگر ، بازى چند نفره دارای پتانسیل هاى خوبى است اما به بازیکنان بیشتر و برخی اصلاحات متعادل كننده نیاز دارد.

برخی از بازی های باورنکردنی جنگ جهانی دوم در گذشته ساخته شده اند که حتی امروزه نيز ارزش بازى كردن را دارند ، Above and Beyond در بسیاری از زمينه ها بسيار عقب تر از آنها مانده است و نمی تواند با آنها رقابت كند.

پوستری از بازی مدال افتخار

صفحه رسمی بازی مدال افتخار در وبسایت EA

نقاط قوت بازی 

  • استفاده از سلاح هاى گرم مربوط به جنگ جهانی دوم ، هدف گيرى و بارگيرى مجدد سلاح ها راضی کننده است.
  • فیلم های مستند عالی و بسیار جذاب كه داستان هاي کهنه سربازان واقعی حاضر در جنگ جهانی دوم را روایت می کنند.
  • مبارزه با سایر بازیکنان در بازى هاى چند نفره واقعا لذت بخش است 

نقاط ضعف بازی 

  • بازى فاقد بازیکنان انسانی است و نیاز به تعادل در اين زمينه دارد.
  • برش هاى روايت جالب نیستند و جریان بازى را قطع می کنند ، اغلب شما با هدست روشن ایستاده و کاری برای انجام دادن نداريد.
  • روايت بازى در فضای جنگ جهانی دوم فاقد معنی و عمق مناسب است.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.