سبد خرید من

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5 + نکات مثبت، منفی و ویدئو

نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5 + ویدئو

تصویر بازی Forza Horizon 5

بررسی بازی forza horizon 5

این فصل نه تنها دلیل ماندگاری سری Horizon را نشان می‌دهد، بلکه نشان می‌دهد که چگونه استودیوی توسعه‌دهنده Playground Games به طور متفکرانه روی آن تکرار می‌شود. این فقط در مورد مسابقات آشنا با اکتان بالا نیست، بلکه در مورد داستان هایی است که مردم و ماشین هایشان می توانند بگویند، و معنای آن برای کسانی که این میراث را ادامه می دهند.

این لحظات بر یک کمپین شخصی‌تر تأکید می‌کند که صدای بیشتری نسبت به ورودی‌های قبلی به راننده ایجاد شده شما می‌دهد، مکالمات بین گروه شخصیت‌های تشنه‌ی مسابقه را افزایش می‌دهد و همچنین فرصت‌های زیادی را برای کاوش مکان جدید آن در خارج از جشنواره Horizon فراهم می‌کند.

  کنفرانس خبری Xbox برای Gamescom 2021

Forza Horizon 5 با این تغییر فوکوس جایگزین چیزی نمی‌شود، اما در عوض یک تجربه مسابقه‌ای درخشان دیگر را ارائه می‌کند که به ظرافت بین حساسیت‌های بازی و ریشه‌های شبیه‌سازی سری تعادل برقرار می‌کند. مکزیک نیز یکی از بهترین مناطقی است که این سری تا کنون از آن بازدید کرده است، و پس‌زمینه‌ای خیره‌کننده برای هر مسابقه ارائه می‌کند و همچنین سطوح و مکان‌های دیدنی متنوعی را برای ایجاد احساس خاص در هر مسابقه ارائه می‌کند.

در حالی که حومه بکر بریتانیا ممکن است برای ماهیت مضحک فستیوال فورزا در جهان بسیار استریل باشد، مکزیک دقیقاً در آن جا می شود. مانند منطقه دورافتاده استرالیا در Forza Horizon 3، Playground Games نقشه را به یک منوی مزه برای همه تبدیل می کند. از ویژگی‌هایی که این کشور ارائه می‌کند، از شهرهای پر از متراکم گرفته تا تپه‌های شنی بی‌ثمر و خطوط ساحلی آفتاب‌زده. انتقال از یک هاب به هاب دیگر در حین چرخیدن به دور نقشه طبیعی به نظر می رسد، اما تنوع بصری که هر کدام ارائه می دهند به هر گوشه ای از نقشه شخصیتی می بخشد به گونه ای که سریال در آخرین سفر خود از دست داده بود. جهت خرید ps5 دست دوم کلیک کنید.

ویدئو بررسی بازی Forza Horizon 5

Forza Horizon با هر نسخه‌ای که منتشر می‌شود، یک رفتار فنی و بصری دارد، و این آخرین تفاوتی ندارد. علی‌رغم عرضه بر روی کنسول‌های قدیمی‌تر ایکس‌باکس وان و جدیدتر Xbox Series X|S، Playground Games موتور خود را تکامل داده است تا جزئیات بیشتری را از صدها خودروی ارائه‌شده و نورپردازی فوق‌العاده‌ای که هر یک از گشت‌وگذارهای شما را در بر می‌گیرد، به نمایش بگذارد.

یکی از چشمگیرترین پیشرفت ها فقط چگالی محض نقشه است. هر گوشه مملو از جزئیات کوچک است که آنها را برجسته می کند. چه سازندهای صخره ای پیچیده در لبه یک آتشفشان فعال با درخشش گرم و نارنجی باشد، چه پراکندگی نور و تخریب ناشی از طوفان شن خشمگین، Forza Horizon 5 در هر دو حالت کیفیت و عملکرد و به ویژه موارد دیگر خیره کننده است. Xbox Series X (که من در آن بازی کردم)، به شما امکان می دهد بیشترین استفاده را از خرید کنسول جدید خود ببرید. پیشنهاد می شود درباره معرفی شخصیت آرتور مورگان بخوانید.

تنوع مکزیک فقط برای لذت بصری نیست، با هر یک از بیوم های متمایز آن تغییرات کوچک اما معنی داری در سطوح مسابقه و شرایط آب و هوایی ایجاد می کند که نحوه بازی مسابقات را تغییر می دهد. مسابقات جاده‌ای را فقط می‌توان با یک سطح لغزنده باران در طوفان تغییر داد، اما همان آب و هوا به طور اساسی نحوه نزدیک شدن به سرعتی پوشیده از گل در یک جنگل انبوه را تغییر می‌دهد.

این محیط به Forza Horizon 5 اجازه می‌دهد تا انواع جدیدی از مسابقات را نیز معرفی کند، از جمله رویدادهای باجا (نسخه مسابقه‌های جاده خاکی این بازی) که بر فراز تپه‌های شنی درهم و برهم نزدیک ساحل اجرا می‌شوند، یا سری Wild که مسابقات بین‌المللی را دوباره معرفی می‌کند. با سطوح بسیار متغیرتر برای بازی. آب و هوا همچنان در طول فصول یک هفته‌ای در دنیای واقعی به داخل و خارج می‌شود، اما اینها در حال حاضر به رویدادهای فصلی تنزل داده شده‌اند، نه اینکه مستقیماً بر کل جهان باز تأثیر بگذارند.

مسابقات همچنین با در نظر گرفتن فصول خاصی طراحی شده اند، به طوری که شما در یک هفته در شرایطی که ترجیح می دهید به طور کامل از آن بگذرید گرفتار نشوید. این یک پیشرفت کوچک اما خوب نسبت به این سیستم است که در Forza Horizon 4 عرضه شد.

Progression نیز اندکی بهینه شده است، با تمرکز کمتری بر حرکت از یک قسمت از نقشه به قسمت دیگر در حین تکمیل رویدادها و در عوض به شما اجازه می دهد تا با کدام رویدادها و در چه زمانی مقابله کنید. همانطور که مسابقه‌ها را کامل می‌کنید، فعالیت‌های جهان باز را انجام می‌دهید و با آخرین رویدادهای داستانی Forza Horizon 5 درگیر می‌شوید، می‌توانید امتیازات را برای باز کردن سطوح جدید جشنواره خرج کنید.

این شامل باز کردن قفل دسترسی به انواع مسابقه‌های خاص، مانند Apex برای مسابقات مداری استاندارد، شیرین کاری‌های روابط عمومی برای بازی‌های جسورانه، یا صحنه خیابان برای مسابقات خطرناک در مناطق شلوغ حومه شهر است. هر نقطه اضافی در هر نوع جشنواره، رویدادهای خاص داستانی بیشتری را برای آن نوع باز می کند، که شامل ماموریت های داستانی چند لایه و رویدادهای سنتی تر ویترینی است که Forza Horizon به آنها معروف شده است. جهت خرید و مشاهده قیمت پلی استیشن 4 دست دوم کلیک کنید.

تصویر گیم پلی بازی Forza Horizon 5

این رویدادهای داستانی همگی دارای قالب‌های مشابهی هستند که با سبک مسابقه‌ای که نشان می‌دهند تغییر می‌کنند و شما را در جالب‌ترین بخش‌های نقشه مکزیک قرار می‌دهند. رون‌های باستانی و فرودگاه‌های متروکه‌ای وجود دارند که برای اکتشاف آماده شده‌اند، همه در راه برپایی جشنواره مسابقه‌ای بزرگ بعدی که حتی نقاط دیدنی بیشتری را روی نقشه باز می‌کند. جالب‌ترین آنها مواردی هستند که شما را با یکی از اعضای تیم جدید و شهروندان مکزیک جفت می‌کنند، خواه مکانیک با استعداد باشد یا دانشجوی نوپا که به دنبال شخصی با داده‌های پرسرعت است.

این جلسات کارپول بین جدی و خنده دار، از داستان های تکان دهنده در مورد اهمیت یک ماشین گرفته تا عکس های خانوادگی و عکس های فوق العاده که شما را در برخی از بدترین آب و هوای منطقه قرار می دهد، می چرخد. هر یک از آنها رویدادهای آشنا را لایه می‌کنند – به عنوان مثال، دوی سرعت به یک هدف، جلسات مهارت امتیازدهی، یا پرش‌های عظیم و نادیده‌انگیز فیزیک – با یک عنصر انسانی که عمدتاً در سریال گم شده است.

شنیدن پاسخ راننده ایجاد شده شما در این دیالوگ‌ها باعث می‌شود که هر مکالمه‌ای به مراتب کمتر یک طرفه باشد، و به وضعیت افسانه‌ای شما به عنوان یک راننده کلاس مستر بافتی بیشتر از یک آواتار بی‌صدا می‌دهد که روی سکو می‌رقصد. بازی Forza Horizon 5 هنوز کیلومترها با چیزی که شما ممکن است داستان محور در نظر بگیرید فاصله دارد، اما این مسیرهای انحرافی کوچک برای سرعت کلی در شرایطی که مسابقات زیادی در خارج از آنها انجام می شود شگفت انگیز است. پیشنهاد می شود راهنمای خرید ps5 را بخوانید.

  نقد و بررسی بازی The Ascent

این جنبه‌های شخصیت محور همان چیزی است که در این جدیدترین ورودی این سری برجسته‌تر است، و با توجه به اینکه چقدر بدون آن می‌تواند شبیه به هم باشد، لازم است. سری Forza Horizon فرمولی را ایجاد کرده است که چندین سال است که کاملاً به آن چسبیده است، و در حالی که قطعاً آنطور که بسیاری از فرنچایزهای جهان باز می توانند دیگر کهنه به نظر نمی رسند، همیشه دارای لبخند تحریک کننده نیستند.

مثل گذشته غافلگیر می کند بازی‌های Playground در مسابقات فوق‌العاده و هیجان‌انگیز در جهان‌های با جزئیات فوق‌العاده مهارت دارند، اما در اینجا کافی نیست که شما را متقاعد کند که اگر بازی‌های قبلی این کار را برای شما انجام نداده‌اند، این ورودی است. تغییرات آن به اندازه کافی عمیق است که طرفداران دیرینه از این تغییر قدردانی کنند، اما تأثیر قابل توجهی بر ساختار کلی که سری Horizon با آن راحت شده است، ندارند. جهت خرید و مشاهده قیمت ایکس باکس وان دست دوم کلیک کنید.

تصویر محیط بازی Forza Horizon 5

تنوع رویدادهای مسابقه نیز می‌تواند در طول زمان تغییر کند، به‌ویژه زمانی که جامعه با ابزارهایی که Forza Horizon 5 برای ایجاد رویدادهای سفارشی ارائه می‌کند، درگیر می‌شود. هر مسابقه را می‌توان توسط بازیکنان تغییر داد و توسط هر کسی به صورت آنلاین بازی کرد، که به تعداد زیادی از مسابقات در طول زمان قابلیت پخش مجدد بیشتری را می‌دهد. انواع جدیدی از حالت‌های چندنفره نیز وجود دارد که به قطعات اصلی ورودی قبلی می‌پیوندند.

Forza Arcade با انواع مینی‌گیم‌های موجود در قسمت کوچکی از نقشه که به‌طور مشترک با سایر بازیکنان اطراف در آن شرکت می‌کنید، مسابقه آرکید را به چیزی احمقانه‌تر تبدیل می‌کند. اینها شامل شکار پینیاتاهای رنگارنگی است که باید با ماشین اسپرت انتخابی خود آنها را شکست دهید، یا دربی های رنگارنگ تخریب که در آن باید با توپ های بولینگ غول پیکر به مسابقه بپردازید. این یک حواس‌پرتی سرگرم‌کننده است، اما به تعدادی از بازیکنان نیاز دارد که دورنمای هیجان‌انگیزتر مسابقه‌های رودررو را متوقف کنند تا بدون ارائه همان مزیت رقابتی فریبنده‌ای که بقیه حالت‌های چندنفره پایدار قوی‌تر دارند، در آن شرکت کنند.

محصور شدن در یک منطقه کوچک از نقشه ها نیز با چیزی که نام تجاری Forza Horizon را برای کاوش در جهان باز بسیار سرگرم کننده می کند، مخالف است. Playground Games در طول این سری رویکرد خود را برای طراحی جهان باز تکرار کرده است، و Horizon 5 نشان می دهد که چرا اینقدر خوب کار می کند. به گونه ای طراحی شده است که شما به طور مداوم برای تعامل با دنیای آن پاداش دریافت می کنید، حتی زمانی که فقط از یک مسابقه به مسابقه دیگر می روید.

تله‌های سرعت، مناطق دریفت، دوئل‌های کوچک با دیگر مسابقه‌دهنده‌ها، و صرفاً سفری ساده به شما امتیازهایی می‌دهد که پیشرفت کلی را به جلو می‌برد و باعث می‌شود هر اقدامی ارزشمند و هدفمند به نظر برسد. پر از فعالیت‌ها بدون احساس طاقت‌فرسا است، و به شما امکان می‌دهد مسیرهایی را از رویدادهایی که مملو از فعالیت‌های جانبی هستند که علاقه‌مند به انجام آنها در طول مسیر هستند، نقشه‌برداری کنید.

اسکرین شات از بازی Forza Horizon 5 | ماشین ها

به این ترتیب، Forza Horizon 5 تکامل معنی‌دار دیگری از این سری است که برخلاف اختراع مجدد است، اما این لزوماً به این معنی نیست که بیشتر موارد مشابه است. حتی زمانی که Forza Horizon 5 آشنا باشد، تغییرات کوچک اما متفکرانه‌ای را در طرح اولیه خود ایجاد می‌کند که افراد پشت خودروها را به گونه‌ای که فرنچایز قبلاً نادیده گرفته شده بود، جلب می‌کند.

تغییرات آن در پیشرفت نیز مورد استقبال قرار می گیرد و به شما امکان می دهد روی رویدادهایی که دوست دارید تمرکز کنید و در عین حال انواع رویدادهای بیشتری را برای استفاده مؤثر از نقشه متنوع و سرگرم کننده ای که حول بهترین آثار مکزیک طراحی شده است به شما ارائه می دهد. اگر برند مسابقه‌ای Forza Horizon در گذشته این کار را برای شما انجام نداده است، شما را متقاعد نمی‌کند که آن را امتحان کنید، اما Forza Horizon 5 هنوز هم سر و گردن بالاتر از هر چیز دیگری در این سبک است. جهت خرید بازی ps5 کلیک کنید.

  بخش کریرمود FIFA 22 چه تغییراتی کرده است؟!

نکات مثبت:

توجه فوق‌العاده به جزئیات، با نورپردازی فوق‌العاده، مدل‌ خودروهای باورنکردنی، و دنیایی متراکم که یک لذت بصری واقعی ایجاد می‌کند.

از محیط مکزیک تأثیر بسیار خوبی استفاده می‌شود، و تنوع سالمی را به حالت‌ها و مکان‌های مسابقه تزریق می‌کند که همه چیز را جذاب نگه می‌دارد.

تغییر در پیشرفت به شما امکان می‌دهد روی انواع رویدادهایی که دوست دارید تمرکز کنید، در حالی که نقشه را با تعداد مسخره‌ای از مسابقات پر می‌کنید.

داستان های شخصی گیرا و معتبر زمینه خوشایندی را به مدل های خاص خودرو می دهد

نکات منفی:

اگرچه بازگشت حالت‌های چندنفره همچنان سرگرم‌کننده است، افزودن‌های مشترک جدید چیزی بیش از حواس‌پرتی‌های نافرجام است. جهت خرید بازی ps4 کلیک کنید.

برخی از سوالات رایج:

ویژگی های بازی Forza Horizon 5 چیست؟

توجه فوق‌العاده به جزئیات، با نورپردازی فوق‌العاده، مدل‌ خودروهای باورنکردنی، و دنیایی متراکم که یک لذت بصری واقعی ایجاد می‌کند، از محیط مکزیک تأثیر بسیار خوبی استفاده می‌شود، و تنوع سالمی را به حالت‌ها و مکان‌های مسابقه تزریق می‌کند که همه چیز را جذاب نگه می‌دارد، تغییر در پیشرفت به شما امکان می‌دهد روی انواع رویدادهایی که دوست دارید تمرکز کنید، در حالی که نقشه را با تعداد مسخره‌ای از مسابقات پر می‌کنید، داستان های شخصی گیرا و معتبر زمینه خوشایندی را به مدل های خاص خودرو می دهد.

نکات منفی بازی Forza Horizon 5 چیست؟

اگرچه بازگشت حالت‌های چندنفره همچنان سرگرم‌کننده است، افزودن‌های مشترک جدید چیزی بیش از حواس‌پرتی‌های نافرجام است.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *