سبد خرید من

تصویر پلی استیشن | آپدیت PS5 VRR

آیا PS5 از VRR پشتیبانی خواهد کرد؟

پس از اینکه سونی بالاخره ویژگی بازی مورد انتظار را از طریق به روزرسانی سیستم عامل در تلویزیون های LED Bravia سال گذشته فعال کرد ، انتشار یک به روزرسانی VRR برای PS5 قریب الوقوع به نظر می رسد.
کنسول پلی استیشن 5 ، در مورد برخی ویژگی های مدرن بازی چند قدم عقب تر از رقبا است. کنسول های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس مایکروسافت از قبل از نرخ بازخوانی متغیر (VRR) پشتیبانی می کنند که باید از پارگی صفحه جلوگیری کند ، اما سونی همیشه درخواست صبر از کاربران کرده و قول داده است که با به روز رسانی نرم افزار آینده ، ویژگی HDMI 2.1 را در PS5 فعال کند.

همانطور که توسط HDTV Test مشاهده شد ، این شرکت شروع به ارائه یک به روزرسانی سیستم عامل جدید در چین کرده است که پشتیبانی از نرخ تجدید متغیر (VRR) و حالت تأخیر کم خودکار (ALLM) را برای تلویزیون های Bravia X900H 2020 ، یک صفحه نمایش آماده PS5 که از قبل فعال می کند. 4K در 120 هرتز پشتیبانی می کند.

ما قبلاً دیده ایم که سونی به صفحه نمایش های قدیمی به روزرسانی های بی سیم را اضافه می کند ، زیرا Bravia XH90 همچنین درگاه های HDMI 2.0 خود را به HDMI 2.1 به روز کرد ، که شامل پشتیبانی از VRR و ALLM می شود که به گیم پلی روان و پاسخگو کمک می کند.

حتما بخوانید
بررسی بازی Days Gone در PC

بنابراین منطقی است که هرچه تعداد بیشتری صفحه نمایش سونی که از VRR پشتیبانی می کند بیشتر در اولویت قرار دادن سونی برای افزودن این ویژگی به PS5 باشد.

DisplayPort یا HDMI: کدام برای بازی بهتر است؟

 

عکس PS5 استاندارد

با این حال ، به گفته نظر دهندگان ، فعال کردن VRR در Bravia X900H با برخی مصالحه ها همراه است. در صورت استفاده از VRR ، روشنایی محلی و محدوده دینامیکی گسترده هر دو غیرفعال می شوند ، که در تعدادی از مالکان به خوبی مورد توجه قرار نگرفته است.

PS5 به تازگی یک به روز رسانی قابل توجه جدید سیستم دریافت کرده است که به کاربران اجازه می دهد حافظه داخلی PlayStation 5 را افزایش دهند و تعدادی از بهبود کیفیت زندگی را در این فرآیند اضافه کرد. سونی تمایل دارد هرگونه به روزرسانی آینده را برای کاربران بتا برای آزمایش ابتدا ارائه دهد ، بنابراین اگر پشتیبانی VRR در راه باشد ، ما انتظار هیچ گونه کاهش مخفی کاری را نداریم.

چطوری حافظه SSD پلی استیشن 5 را افزایش دهیم؟

 

تجزیه و تحلیل: پشتیبانی از VRR

پشتیبانی از VRR حذف عجیبی از مجموعه ویژگی های PS5 است ، به ویژه اینکه این فناوری از آوریل 2018 در کنسول های Xbox در دسترس است. نرخ تازه سازی متغیر به از بین بردن پارگی صفحه کمک می کند و از هرگونه افت فریم فریم جزئی جلوگیری می کند تا تجربه ای روان تر در هنگام بازی ارائه دهد.

حالت تأخیر کم خودکار نیز استقبال می شود. ALLM به کنسول بازی اجازه می دهد تا یک سیگنال به صفحه کاربر ارسال کند تا به طور خودکار به کمترین تنظیمات تاخیر مانند “حالت بازی” تغییر کند. در حالی که اکثر گیمرها از بهترین حالت تصویر برای استفاده آگاه هستند ، ما تعداد بیشماری بازیباز را مشاهده کرده ایم که حالت های تصویری مانند “سینما” یا “فیلم” را انتخاب می کنند که اغلب سطح بسیار بالاتری از تاخیر ورودی را معرفی می کنند.

حتما بخوانید
آموزش ساخت کاربر جدید در PS5 |ایجاد user جدید در پلی استیشن ۵

یکی دیگر از ویژگی هایی که ما دوست داریم به PS5 اضافه شود پشتیبانی بومی 1440p است. در حال حاضر ، هنگامی که به صفحه نمایش 1440p متصل می شوید ، PS5 فقط می تواند در 1080p خروجی دهد. باز هم ، این با Xbox Series X و Xbox Series S ، که هر دو از این وضوح صفحه نمایش پشتیبانی می کنند ، مغایرت دارد. با توجه به رزولوشن رایج 1440p در بین گیمرهای رایانه شخصی ، امیدوارم سونی به زودی حداکثر استفاده را از این نمایشگرها ببرد.

خرید PS5

خرید PS4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *